CyanogenMod 12 se pro některá starší zařízení zpozdí

cyanogenmod_ico

Okolo alternativní ROMky CyanogenMod je poslední dobou hodně rušno – kromě očekávaných novinek dvanácté generace zaujalo média uvedení již několika mobilů, v nichž je jako výchozí operační systém její komerční varianta – CyanogenOS (např. OnePlus One či Micromax Yureka).

Vraťme se ale ke 12. generaci CyanogenModu, jenž má vycházet z Androidu 5.0 Lollipop, ke kterému přidá sadu vlastních funkcí a vylepšení. CyanogenMod 12 již existuje v nočních sestaveních (“nightly build”) a v některých případech také v experimentálních neoficiálních vydáních. Již brzy je očekáváno vydání prvních stabilních verzí (“milestone” či “M build”) pro řadu podporovaných telefonů a tabletů, nicméně konkrétní termín uvolnění zatím nebyl zveřejněn.

Poslední informace z vývojářského zákulisí ale ukazují, že CyanogenMod 12 možná nebude (přinejmenším hned zpočátku) dostupný pro všechna předpokládaná zařízení. Podle diskuze CM Code Review se vyskytly potíže při implementaci CyanogenModu 12 pro některá starší zařízení. Jedním z důvodů problémů jsou potíže s funkcí PIE na některých starších telefonech/tabletech značky Samsung.

Nejčastěji je coby problematický zmiňován Samsung Galaxy Note 2 Nejčastěji je coby problematický zmiňován Samsung Galaxy Note 2

Údajně se má jednat o dopad na zabezpečení v několika zařízeních Samsung, přičemž nejčastěji je coby problematický zmiňován Samsung Galaxy Note 2. Jestliže se tento problém nepovede v dohledné době vyřešit, mohlo by to znamenat, že řada starších přístrojů dostane nejnovější CyanogenMod s významným zpožděním, pokud vůbec. V současné době lze ale jen těžko odhadnout, jak se situace bude vyvíjet dál. Majitelé starších telefonů a tabletů by tak měli alespoň symbolicky držet vývojářům palce.

Zdroje: Android Headlines, Among Tech, CM Code Review.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)