Potvrzeno: Cyanogen OS bude využívat služby Microsoftu

cyanogen OS MS

Cyanogen OS je připravovaná komerční verze populární custom ROM CyanogenMod, která by se již brzo měla dočkat ostrého nasazení. Zástupce společnosti Cyanogen Inc., která stojí za těmito upravenými verzemi operačního systému Android, se nechal již dříve slyšet, že chtějí vytvořit “Android bez Googlu“. V souvislosti s tímto prohlášením se začalo spekulovat, z koho by se mohl stát dodavatel služeb pro Cyanogen OS. Jedním z největších favoritů pak byl Microsoft, tuto domněnku podporovala zejména investice Microsoftu do Cyanogen Inc. Nyní se tyto spekulace potvrzují – Cyanogen OS bude skutečně využívat služeb právě Microsoftu. Do systému tak budou nativně integrovány služby Bing, internetovou komunikaci obstarávající Skype, cloudové úložiště OneDrive, zápisník OneNote, emailový klient Outlook a balík kancelářských aplikací Microsoft Office. Využití služeb Microsoft v komerčním Cyanogen OS by nemělo mít vliv na volně instalovatelný CyanogenMod.

cyanogen OS + MS

Zájem redmondského giganta o systém Android roste čím dál více a již nyní můžeme v Google Play nalézt celou řadu aplikací z dílny Microsoftu, jež mají uživatelům zpřístupnit jeho služby. Microsoft také uzavřel partnerství například se Samsungem, který některé z těchto aplikací do svých telefonů již předinstalovává.

Jak na nahrazení Googlu konkurenčním Microsoftem v komerčním Cyanogen OS respektive Androidu jako takovém nahlížíte? Vítáte jej jako možnou alternativu, nebo se vám jednání Cyanogen Inc. příliš nelíbí?

 

Zdroj: GSMArena.com, Cyngn.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)