Cyanogen a Nextbit připravují “něco opravdu skvělého”

cm_ico

Vypadá to, že trh mobilních zařízení s Androidem může čekat další zajímavý přírůstek. V dubnu tohoto roku Scott Croyle, bývalý senior viceprezident a šéf designu HTC, opustil tchajwanskou společnost, aby se mohl zapojit do nového startupu Nextbit. Tento člověk přitom stál za vzhledem úspěšných mobilů HTC One M7 a HTC One M8.

Cyanogen a Nextbit připravují něco opravdu skvělého Cyanogen a Nextbit připravují něco opravdu skvělého

Aktuální oznámení spolupráce Nextbitu s tvůrci nejvýznamnější alternativní ROMky CyanogenMod by mohlo naznačovat, že se bude jednat o nový telefon či tablet. Podle materiálů půjde o “něco opravdu skvělého”, ale oč jde ve skutečnosti, můžeme jen hádat. Stejně jako o hardware se může jednat také o software – dost možná další alternativní ROM. Na stránkách Nextbitu lze nalézt zmínku o tom, že budoucnost mobilních komunikací teprve začíná. Společnost tvrdí, že chystaná technologie přenese trh se smartphony na novou úroveň. V týmu přitom pracují bývalí zaměstnanci firem Google, Amazon, Dropbox, a Apple.

Cyanogen a Nextbit připravují něco opravdu skvělého Cyanogen a Nextbit připravují něco opravdu skvělého

Cyanogen na svém profilu na sociální síti Google+ zveřejnil, že hledá zájemce z řad uživatelů jeho ROMky, kteří jsou připraveni “otestovat něco vzrušujícího”. Předtím, než budou uchazeči zapojeni do tajného projektu a budou se podílet na alfa testování, musí vyplnit dotazník ve kterém je otázka, zda jsou uživateli telefonu Nexus 5 či tabletu Nexus 7, které jsou ochotni vymazat. Pokud se nejedná o záměrnou dezinformaci, pak by tato otázka mohla naznačovat přípravu nového firmware pro uvedená zařízení.

Zdroje: Korpo Mir, Mobil Telefon, Phone Arena, Google+ Cyanogenmod, Nextbit, Engadget.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)