Čtenářská anketa – Adobe Flash Player

flash

Od počátku listopadu loňského roku jste měli možnost na našem webu hlasovat o (ne)používání přehrávače interaktivních animací a multimediálního obsahu Adobe Flash Playeru. Jelikož anketa běží již delší dobu a připojilo se přes 1600 čtenářů, je na čase shrnout výsledky a vyhlásit anketu další. A jak vše dopadlo?

Adobe Flash Player

Pro ty z Vás, kteří by snad o tomto přehrávači nevěděli, jen krátké připomenutí. Flash player byl vytvořen společností Macromedia, v současnosti jej však distribujuje a vyvíjí společnost Adobe. Tento multimediální a aplikační přehrávač je dnes šířen v podobě pluginů pro prohlížeče skrze více platforem a systémů. Díky tomuto doplňku si můžete na webových stránkách zobrazit veškerý obsah, se kterým si prohlížeč v základu neporadí (ve flashi je vytvořena většina reklamních bannerů, videí a prezentací). Adobe Flash Player pro Android je již nějaký ten pátek dostupný na Marketu, a i když se po zprávě Adobe o konci vývoji pro mobilní systémy zdálo, že se tento doplněk nedostane na nejnovější systém Ice Crem Sandwich, nakonec vyšla verze, která s ICS počítá. Android má tak dnes značnou výhodu oproti konkurenci, která jej nepodporuje. Tou největší konkurencí je beze sporu firma Apple, která Adobe Flash striktně odmítá.

Jakousi konkurenci pro Flash tvoří standard HTML5, díky kterému by byl schopen všechen obsah zobrazit samotný prohlížeč bez další pomoci. Do funkčnosti a rozšířenosti Adobe Flash má však zatím daleko (co HTML5 vlastně umí se můžete dočíst v článku kolegy Romana Nepšinského na partnerském serveru datarama.aktualne.cz).

Výsledky ankety

Za dobu přesahující tři měsíce se zapojilo 1639 hlasujících, kteří měli možnost zvolit jednu ze čtyř odpovědí. Znění ankety a Vaše hlasy:

Používáte Flash na svých zařízeních s Androidem?

  • Ano, povolený ve výchozím stavu – 757 hlasů
  • Ano, ale deaktivovaný (povoluji např. tapnutím na objekt v prohlížeči) – 435 hlasů
  • Ne – 217 hlasů
  • Nechť shoří ve strašlivém ohni – 230 hlasů
flash

Většina z Vás (73 %) Adobe Flash player ve svém mobilním telefonu používá, ať už povolený ve výchozím stavu, nebo aktivovatelný dotykem. Zbylých 27 % hlasujících tento doplněk nepoužívá a 14 % z této skupiny mu dokonce přeje nepěkný konec. Tento výsledek podle internetových diskuzí naprosto kontrastuje s názorem uživatelů systémů, kde Flash není podporován. Většina z nich by Vám sdělila, že Flash Player je zbytečný, nepotřebují ho a nepoužívali by ho, ani kdyby měli možnost.

Nadcházející anketa

[poll id=”26″]Počínaje dneškem startuje nová anketa na téma poslední verze operačního systému Android – Ice Cream Sandwich. Hlasovat můžete na titulní stránce našeho portálu v pravé části. Znění ankety:

Jak se Vám líbí Ice Cream Sandwich?

  • 1. Super! Už jej mám, nebo mít budu
  • 2. Líbí se mi, ale na přechod nespěchám
  • 3. Starší verze se mi líbí víc
  • 4. To je vtip to ICS?

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)