Chytrý náramek a stylus v jednom? LG má patent

xl_Polar-Loop-624

Nemohli jsme si nevšimnout, jakého zájmu se těšila novinka od Matěje Matějky, která představovala blížící se zajímavé zařízení Razer Nabu – chytrý náramek. Rovněž společnost LG si všimla, že se v tomto odvětví někdy v budoucnu ještě odehraje velká bitva, a tak nechce nechat nic náhodě. Jihokorejský výrobce nyní vlastní patent, ve kterém se mísí chytrý náramek s displejem a stylusem. Hrot stylusu funguje u náramku jako sponka, která vše drží pohromadě. Po “rozbalení” bude naopak sloužit pro ovládání telefonu jako hrot stylusu. Velmi zajímavé, že?

LG-Slap-Bracelt-Smartwatch-Activity-Tracker-Patent

Samotné vlastnictví patentu samozřejmě neznamená, že se brzy něčeho podobného dočkáme, ale LG je teď nyní dobře vybaveno, kdyby se o to někdo pokusil – porušoval by totiž patent. Naopak LG je teď i díky telefonu LG G Flex daleko zkušenější s tvorbou flexibilních displejů, což by mohlo zužitkovat i v tomto případě. Je samozřejmě otázkou, kolik dnešních uživatelů smartphonů vyžaduje k ovládání telefonu stylus, ale i tak se jedná o velmi zajímavé řešení.

Daleko raději bychom ovšem viděli chytrý náramek, který by v sobě ukrýval displej s notifikacemi, uměl vibrovat, nebál se vody a samozřejmě byl za příznivou cenu. Dočkáme se?

zdroj: androidspin.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)