Český Asus Transformer TF300 se dočkal aktualizace Androidu 4.2.1

tf300a_2215267b

Před několika dny jsme vás informovali o tom, že tento známý a oblíbený tablet dostává na americkém trhu aktualizaci na nejnovější systém Android 4.2. Zároveň jsme přinesli zprávu, že čeští uživatelé by se měli dočkat aktualizace v průběhu měsíce, ale nečekali jsme, že to bude tak rychlé – náš přístroj v redakci, který pochází z oficiální české distribuce, se dočkal aktualizace již nyní a spousta našich čtenářů hlásí to samé. Je to tu, dámy a pánové – Android 4.2.1 do TF300 přichází!

Screenshot_2013-03-08-09-57-21

Zatím jsme nemohli otestovat veškeré novinky, ale jako vždy je přístroj zase o nějaký ten kousek rychlejší a přibyly nové funkce. Změnilo se prostředí domácí obrazovky, které nyní připomíná přístroje Nexus – notifikační lišta je rozdělena na dvě a vysouvá se z horní lišty, ve spodní řadě přibyly tlačítka aplikací a navigační klávesy nyní sídlí uprostřed. Dobrou zprávou ovšem zůstává, že systém nabízí možnost ponechat spouštěč ze systému Android 4.1. Mně osobně přijde lepší starý spouštěč. Součástí jsou také Widgety na domácí obrazovce, možnost provozovat více uživatelů zároveň nebo třeba nová aplikace fotoaparátu. Zde přichází mírné zklamání – ta totiž zatím režim 360° PhotoSphere nenabízí.

Aktualizace je přístupna formou OTA – přímo z prostředí tabletu a není potřeba přístroj připojovat k PC.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)