Menu

CEO Sunu Android schválil, Oracle se s Google soudí

Soudní spor mezi společností Oracle a Google není žádnou novinkou a předmětem je samozřejmě operační systém Android. Společnost SUN Microsystems měla dlouhoudobu pod palcem Javu, poté co byla ale v předminulém roce pohlcena Oraclem, přepadlo všechno na ní. A ta se začala s Googlem ohledně použití Javy (JVM) soudit. Operační systém Android ale vznikl v době, kdy Java ještě patřila SUNu a jak se zdá, její tehdejší CEO se na Androidí spojení Javy a Linuxu nedíval rozhodně tak negativně, jako nyní Oracle. Tato nová skutečnost může stát na straně Google v případě sporu a potvrzuje jí článek z blogu nalezený ve webovém archivu. Přečíst si ho můžete v originále a ve zkratce se v něm Jonathan Schwartz vyjadřuje velmi kladně o spojení Linuxu a Javy v Androidu a označuje to jako radostnou událost pro celou opensource komunitu.

Zdroj: AndroidAndMe

 

Komentáře

Cryingfreeman

Milan Menšík 0

26.7.2011 18:57

Škoda, že Sun musel kúpiť akurát tak nesympatický gigant ako Oracle.
Tento týždeň, taktiež sudca v US vrátil žalobu Oraclu nech si svoj požiadavok na niekoľko miliardové vyrovnanie rozmyslí a odporučil im sumu 100 mil. dolárov.:)

Rox

Rox

27.7.2011 12:50

je jedno kdo by je koupil, prachy by chtěli všichni…další problém je v tom,že soud uznal,že výnosy z reklamy na googlu jsou vázány na porušené patenty a googl možná bude platit pořád…

RSS (komentáře k článku)