Menu

Je cena Samsungu Galaxy S8 přehnaně vysoká? (Víkendová hlasovačka)

Vlajková loď jihokorejského giganta se v nabídce českých e-shopů objevila už na začátku dubna. Oficiálním termínem zahájení prodejů však byl až 28. duben. Doporučená maloobchodní cena je v případě modelu S8 21 999 Kč a u verze S8+ 24 999 Kč. Je cena Samsungu Galaxy S8 příliš vysoká, nebo odpovídá nabízené kvalitě? Na to se pokusíme odpovědět v rámci této Víkendové hlasovačky a diskuze.

Aktuální stav a okénko do minulosti

Aktuální cena Samsungu Galaxy S8 G950F se 64GB úložištěm je ve většině českých obchodů 21 999 Kč, nejlevněji ho pořídíte za 21 190 Kč. Také vyšší model Galaxy S8+ G955F se 64 GB interní paměti se drží doporučených cen. Nejlevněji ho seženete za 24 313 Kč.

Je cena Samsungu Galaxy S8 vysoká

Je cena Samsungu Galaxy S8 vysoká

Částky vypadají jako poměrně vysoké, nicméně podíváme-li se o rok zpět, zjistíme, že Galaxy S7 zahajoval na 19 799 Kč, S7 Edge pak na 22 599. Letošní modely nabízejí zakřivený displej, čili budeme-li srovnávat s loňskými, měli bychom porovnávat s variantou Edge. Galaxy S8 proti ní nabídne dvojnásobně velkou paměť na aplikace a data, o něco kompaktnější rozměry a o 0,3″ větší displej. To samo o sobě by již dávalo nárok na vyšší cenovku, přesto je základní verze Galaxy S8 proti Galaxy S7 Edge o 600 korun levnější.

Ve prospěch nového modelu pak svědčí také modernější čip Exynos 8895, vyráběný 10nm technologií. Většina dalších parametrů je ve srovnání s loňským modelem stejná či velmi podobná. Je vidět, že jihokorejský výrobce postupuje nadále vpřed jen evolučními krůčky, přesto se mu podařilo nabídnout vylepšený model s nižší cenovkou.

Srovnání loňských a letošních modelů

Srovnání loňských a letošních modelů

Otázkou je, zač si zákazníci připlatí u modelu Galaxy S8+. Rozdíl 3000 Kč je poměrně markantní, a je otázkou, zda opravdu “plusková” varianta nabídne něco, co by ho dostatečně obhajovalo. Nejzásadnější je v tomto případě větší obrazovka – místo 5,8″ disponuje S8+ 6,2 palci. S tím celkem logicky souvisejí i větší rozměry a hmotnost. Ostatní parametry se podobají jako vejce vejci, jen akumulátor dražší verze poskytne o 500 mAh vyšší kapacitu.

Je cena Samsungu Galaxy S8 přemrštěná?

Odpověď na otázku z nadpisu samozřejmě bude z logiky věci vždy subjektivní. Kromě dalších faktorů závisí třeba na tom, jaké má dotazovaný příjmy, jak je pro něj důležité mít moderní mobil atd. Přesto ale zkusíme nastavenou cenovou politiku vyhodnotit formou čtenářské ankety. Ptáme se na základní variantu, tedy Samsung Galaxy S8, jehož doporučená cena je 21 999 Kč.

V diskuzi pod článkem můžete porovnat cenu s konkurenčními modely podobných parametrů nebo se zamyslet nad tím, kolik by měl stát špičkový mobilní telefon.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda by měl Google nabídnout tmavou verzi svých aplikací. Téma se setkalo se širokým ohlasem a odpověď našich čtenářů je v podstatě skoro jednomyslná. 94 % hlasujících si myslí, že Google by tmavou verzi svých aplikací nabídnout měl.

Obhájcem tohoto pohledu je například čtenář, který se v diskuzi pod článkem podepsal jako mlazovla: “Sám dělám (ač jako koníček) aplikace a Material Design považuji za velmi povedenou grafickou knihovnu. Světlé pozadí, ač to tak někdy nevypadá, napomáhá čitelnosti a neunavuje tolik oči při dlouhodobém používání telefonu. Ovšem svobodný systém by si zasloužil možnost volby. A to na úrovni nadstavby Androidu, aplikace buď takovou volbu bude respektovat (což při použití standardních barev prostředí umožňuje), nebo nebude a tím nechává volnost vývojářům. Jsem jednoznačně pro.”

Hlasovačka z minulého týdne

Hlasovačka z minulého týdne

Jen 6 % hlasovalo pro druhou nabízenou variantu – tedy že by Google tmavou verzi svých programů nabízet neměl. Tuto relativně malou skupinku zastupuje čtenář Mazec: “Mám Note 4, teď momentálně v servisu. Z toho důvodu jsem musel sáhnout po stařičkém Note 1. Pokrok jde hrozně dopředu. To, že ten telefon je příšerně pomalý, je asi každému jasné… Ale ta hnusná černá barva v tom prostředí… Vím, že bílá vice žere, ale vypadá to mnohem lépe… už se těším na Note 4.”

 

Komentáře

Hosan77

z aplikace
29.4.2017 8:07

Samozřejmě že je vysoká, když na tom má samsung dvě třetiny zisk,ale je to jen otázka kolik kdo chce za telefon dát, snad jen u xiaomi vlajkové lodě klesají každým rokem s cenou dolů.

I.C.E

z aplikace
29.4.2017 8:19

ano cena je přehnaná. kvalita a cena není vůči sobě optimálně nastavena. během pár dnů tolik článku o S8 a S8+ to už je Mega reklama a propagace aby tak drahý telefon prodali. jsem zvědavý zda i o jiných telefonech se bude tak často psát. kdysi jsem nedal na Samsung dopustit a měl jsem jeho vlajkové modely jeden za druhým. ale už to není ono a cena je přestřelena. navíc po těch prehmatech. na Note 8 jsem zvědavej

cardi

29.4.2017 8:32

I.C.E: ty jsi taky reklama se mi zda

Pipa

z aplikace
29.4.2017 8:39

Hloupá hlasovačka. Budem taky hlasovat že je drahé Mercedes nebo BMW? Zkrátka kdo na to má si to koupí. Ostatní buď počkají a koupí později nebo nikdy. Taky jezdím v Renaultu a není to o tom že bych Mercedes nechtěl, ale zkrátka jsem nohama na zemi. Proto ale nebudu tvrdit že Mercedes je předražená sr..ka.

Kallden

Tiep Anh Nguyen 10

29.4.2017 8:53

@Hosan77 Mýlíš se, ceny vlajkových modelů Xiaomi naopak stoupají. Samotný CEO Xiaomi oznámil, že se firma od roku 2015 zaměří více na prémiové modely. Pokud si porovnáš ceny od roku 2010 až do současnosti: 10 tisíc, 11 tisíc, 13 tisíc, 15 tisíc, takže tvé tvrzení, že ceny vlajkových modelů Xiaomi klesají je chybné.

Co se týče Samsungu…můj názor je takový, že cena naprosto odpovídá kvalitě. Dostanete výborně zpracovaný mobil s nejlepším hardwarem (test JerryhoRiga v odolnosti to jen potvrzuje: https://goo.gl/ZWHTff). Samsung je zavedená značka, nemůžeme očekávat cenu pod 20 tisíc jako u čínských konkurentů.
P.S.: Nejsem uživatel ani Samsungu a ani Androidu – kdyby měl někdo kecy, že jsem SamsungFanboy…nejsem.

Zdenek1989

Zdenek1989 0

z aplikace
29.4.2017 8:58

Kupoval jsem S7 Edge na vánoce za 22.500 KČ. S8 začíná na 21.999 KČ za mě dobrá cena

anawarr98

29.4.2017 9:22

Není, koupil jsem ho v pátek. Oficiální CZ.

Tonda :)

29.4.2017 9:35

Drahý / nedrahý? Kupoval jsem TV Samsung přes metr úhlopříčku za 17.000 Kč a za ty samé peníze jsem koupil Note III. S8 je ještě dražší. Hlava mě to nebere, když velká věc je levnější, než ta malá ☺😊😆😊☺
Bylo zde přirovnání k Mercedesu a BMW. Ano, ten kdo chce osvědčenou kvalitu jde do Mercedesu či BMV. Kdo se chce dostat z bodu A do bodu B, jde do Škodovky. Každý má jiné požadavky a možnosti. Někdo má hodně peněz, někdo málo, někdo šetří a někdo hýří.
Řeknu vám to asi takto: mám NOTE III už mnoho let, jsem s ním maximálně spokojený,ale je již “morálně” zastaralý a chci, ano chci (si udělat radost) a vyměnit ho za NOTE 8 který vyjde letos. Pokud bych používal S verze, šel bych do S8 plus.

Kulichoid

kulichoid 115

z aplikace
29.4.2017 10:04

U Mercedesu či BMW ztrácí auto na ceně již vyjetím z prodejny. A u S8 je to podobné. Za měsíc už půjde sehnat o 2 tis. levněji. :-)

Jokeman

29.4.2017 10:20

Spíš by mě zajímalo, kdy zlevní S7, když S8 už je v prodeji…

Honza1327

29.4.2017 11:52

Každopádně to je zejména věc lidí, kteří si to kupují a věcí Samsungu jak mu to bude s touto cenovou politikou fungovat. Já bych to nedal, měl jsem totiž možnost tento přístroj testovat cca tři hodiny.

Oproti S7čce je o fous lepší displej a zdá se mi i systém svižnější, prakticky vše reaguje ihned, ale na mé Xperii Z5 to je normou, blesková odezva. Fotoaparát je spíše horší nežli u S7čky, zejména za šera a tmy, mobil se nezahřívá a má opravdu pěkný displej s širokou možností nastavení.

Jako nejvýraznější negativní věc je ta čtečka otisku prstů…odezva pomalejší (u Samsungu normální) a umístění tragedie, pořád jste tak 1/4 prstu na čočce foťáku a samotné sklo tam vadí i pocitově. Výdrž baterie také nic moc, za tři hodiny intenzivního používání 80% kapacity dole, byť už byl telefon cca 10x nabíjený, baterie by měla být ve formě.

Celkový dojem je ten, že to je standardně korejsky nedotažené, disproporční resp. některé věci před konkurencí (displej,design, marketing…..), některé na úrovni noname (čtečka otisků prstů, baterie)….

….cena skoro 22 tisíc je opravdu jen pro fanatické a oddané fanoušky brandu Samsung, nebo někoho kdo neřeší prachy a ví, že i důchodový věk bude mít hmotně zabezpečen. Osobně bych cenu viděl optimálně někde kolem 15-16ti tisíc.

…nicméně uvažuji o jeho koupi příští měsíc, zejména s ohledem na svoji zvídavost, jestli to bude poruchové a co na tom odejde, nebo naopak jestli to bude držák. Testuji takto více telefonů a mám velmi zajímavé poznatky ohledně kvality různých značek, které ale nekorespondují zcela vůbec s obecně zažitým povědomím o těchto značkách, včetně všude chváleného Apple :-)) Jsou zde prostě značky co mají domakaný marketing a dokážou ze svých fans ty peníze vždy vyďoubat, v pravidelných intervalech.

Milan4exa

29.4.2017 13:36

Včera jsem na něj koukal a osahal. Je divně dlouhý. Jako když mám v ruce špagety.

maran1

z aplikace
29.4.2017 13:39

Přehnaně vysoká? To ukáže trh, resp.kolik zákazníků si ji koupí. Jiné měřítko není. Je blbost psát, že je vysoká nebo není.

Marty23540

29.4.2017 14:17

Objednal jsem si ve Ctvrtek S8+ v sede variante. Od patku meli mit na obchode zatim jen cerne verze. Prijde mi postou pristi tyden. Prechazim z S7 edge. Ale neresime cenu. Ziju vy Svycarsku a tady ma operator zcela jine nabidky u pausalu. Radikalne jine. Tel me vyjde cca na 10tis v prepoctu a za tu cenu prodam rocni S7 edge. Ale jinak kazdy ma svuj svobodny nazor. Prima den vsem.

WeyFuck

29.4.2017 14:20

Je potřeba se dívat správným směrem a to,zda výrobek opravdu odpovídá hodnotě,nebo ne.Nač srovnávat bávo vs medvěd ,nebo HTC se Samsungem atd.Stejně tak chudý člověk vždy řekne,že je předražený,protože na něj zkrátka nemá.Za odpovídající srovnání se dá považovat výrobní cena.
Za mě tedy také opravdu napálená cena.Žádný nový převrat se nekonal.Pouze designovka a novější procesor,úprava OS,pár nových soft.funcí atp.
Prostě pouze velký boom a business – proto taková cenovka.

anawarr98

29.4.2017 14:36

Marty23540. Mám ho v šedé. Na krámu měli i černou a stříbrnou variantu. I když jsem měl S7 černou tak je šedá varianta hezčí. Černý je celý a vypadá lacině, stříbrný zase vypadá jak vexlácké zrcátko.

Richy

Richy 0

29.4.2017 15:24

Samsung a kvalitní? Vždyť je to jenom marketingová sériovka… Nedal bych za to ani přes 15 tisíc.

Radeg

radeg 21

29.4.2017 16:49

Doporučuji tento web přejmenovat na SVĚTSAMSUNGA. Denně minimálně jeden, převážně však dva a více, někdy jen, články o Samsungu.

Karl

z aplikace
29.4.2017 17:24

Přesně, už jsou ty články o S8 otravný. V ruce jsem to měl a žádná hitparáda to není.
O vlajkové lodi LG byl jeden článek a víc už o tom nenapíšete. Pořád nám cpete do hlavy Samsung Samsung Samsung.

Pazdrat

29.4.2017 22:14

Když to lidi za to dají, tak nevidím důvod cenu nenapálit.. Cashback se dá udělat vždycky.
Výrobní náklady jsou samozřejmě úplně jinde, ale někdo ten výboj, práci, odměny pro manažery, anebo marketing za miliardu USD musí zaplatit.
Už se těsím, až někdo co za to dal vejplatu zjistí, že výměnu rozbitého displaje u jeho S8+ si samsung cení na bezmála 8tis Kč …
Telefon je to bezpochyby dobrej, o tom žádná a samsung se na tom krásně zahojí po kauze Note 7

Pazdrat

29.4.2017 22:21

Když to lidi za to dají, tak nevidím důvod cenu nenapálit.. Cashback se dá udělat vždycky.
Výrobní náklady jsou samozřejmě úplně jinde, ale někdo ten výboj, práci, odměny pro manažery, anebo marketing za miliardu USD musí zaplatit.
Už se těsím, až někdo co za to dal vejplatu zjistí, že výměnu rozbitého displaje u jeho S8+ si samsung cení na bezmála 8tis Kč …
Telefon je to bezpochyby dobrej, o tom žádná a samsung se na tom krásně zahojí po kauze Note 7.
Skleněný pádlo ale nepotřebuju, takže děkuji.

nosac

z aplikace
29.4.2017 22:29

Je to jak s autami. Fabie mně zaveze taky tam kde Rols Royce. Je to demokracie. Kdo chce a má na to, ať si ho koupí. I když z mého pohledu to není efektivní využití financií.

Frogger39

30.4.2017 0:18

Cena je naprosto v pořádku, dokonce i dobrá. Měl jsem iPhone 7, nyní Galaxy S8 a jsou to nesrovnatelné telefony – rozhodně ve prospěch S8. Nelituji jediné koruny za telefon, aplikace které jsem musel koupit při přechodu na Android ani času co mi to zabralo než jsem vše připravil tak jak potřebuji.

Petr Rolf

z aplikace
1.5.2017 18:48

Tak ono jde spíš o to, že nějaký čas zpět byl předražený právě jen iPhone. Nyní si z těch předražených kousků můžete pomalu vybírat:-) Podle mě je ta cena neadekvátní, ale jak bylo řečeno: kdo chce vyhazovat za takové produkty, jeho věc. Ještě, že pryč jsou ty doby, kdy jsem střídal TOP modely 2x za rok :-D

Jirka2014

z aplikace
2.5.2017 6:13

Ano je přehnaně vysoká. Navíc těm novým majitelům vzteky Nerudnou oči, ale opravdu display.

S.kadlec81

s.kadlec81 -7

2.5.2017 17:59

Já osobně bych ho nechtěl ani zadarmo. Je to obrovský a to nemám rád. Totálně na hovno se to ovládá jednou rukou. Čtečka otisků na tragickým místě. A hlavně to není duál SIM. Takže tahat dva telefony vážně nehodlám. Přesně to je ten důvod proč Samsung ani Apple neberu. Sere na potřeby zákazníků.

Uni

uni -85

5.5.2017 9:11

Frogger39: No ona je otázka, na kolik v tom potkáváš ten Android a na kolik jen Samsung Experience…

Sagitarius

sagitarius64 0

10.5.2017 20:03

Kdysi jsem používal jen přístroje Samsung, a to hlavně kvůli tomu, že v té době byl Samsung jediný, kdo měl výběr z dualsim přístrojů a byly za dobrou cenu. Ani jedno z toho už neplatí.

RSS (komentáře k článku)