CatFi Box: Postavte si Google Cardboard pro kočky

catfi box 1

Minulý rok firma Zillians uvedla na trh chytrý dávkovač krmení Bistro. Kromě obvyklé funkce dávkování krmení, kterou byste od dávkovače krmení tak nějak čekali, je ale přídomek „chytrý“ na místě. Nejen, že je v produktu zabudovaná kamera na rozpoznávání kočičích obličejů, kterou můžete vašeho miláčka sledovat online, kočka je při každém krmení i zvážena zabudovanou váhou a reporty, co se změny apetitu týče, jsou vám zasílány do speciální aplikace. Produkt byl po čase přejmenován na CatFi Pro, vlastnosti však zůstaly stejné.

Zillians si ale uvědomuje, že 5 tisíc za krmítko pro kočku není terno úplně pro všechny. Chcete mít dietu své kočičky pod kontrolou, ale pokud možno bez nutnosti vyšších výdajů? Produkt CatFi Box představen v San Franciscu na TechCrunch Disrupt naznačuje, že to je přesně to, co chcete. Vše co potřebujete k sestrojení hi-tech krmítka CatFi Box je kus kartonu a skalpel. A nepoužívaný Android telefon. V podstatě projekt podobný světoznámému Google Cardboard, jen pro kočky. A tak nějak bez virtuální reality.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak postavit CatFi Box

Abyste mohli s vlastním projektem zdarma začít, musíte se přihlásit do beta programu na webových stránkách CatFi. Na e-mail obdržíte instrukce, jak karton ořezat a složit spolu s beta aplikacemi určenými k přeměně obyčejného kartonu na chytré zařízení. Technicky ani monstrózní krabici kolem telefonu nepotřebujete – hlavně když je zadní kamera zaměřená na misku, ze které kočka bude jíst. Ale vypadá to stylově a hlavně – bez krabice už CatFi Box nemůžete říkat Google Cardboard pro kočky.

Použitý smartphone musí být výhradně s Androidem, jelikož přístroje s iOS neumožňují nahrávání videa na pozadí. Aplikace v balíčku, kterou obdržíte e-mailem, má za úkol vysílat všechny aktivity týkající se krmení vaší kočičí spřízněné duše na cloud, do kterého se pro změnu dostanete z jiného telefonu nebo telefonů, které budou využívány jako řídící střediska. Řídícím střediskem může být už bez problémů i iPhone. Použitá aplikace je stejná, jako pro CatFi pro a bude vám náležitě sdělovat, kdy se váš domácí mazlíček rozhodl najíst, jak dlouho mu to trvalo a navíc můžete tiše špehovat, jestli je jídlo opravdu předmětem aktivity před snímajícím telefonem nebo kočka vyvádí nějakou neplechu.

catfi box

Nepotřebné, ale zase je to zadarmo

CatFi Box samozřejmě neopěvuje tak vyšperkovanými vlastnostmi, jako verze Pro. Určitě není nikde v kartonu schovaná váha (pokud ji tam nenapěchujete) a ani nefunguje jako automatické krmítko. Což lze ale s trochou kreativnosti napravit a dokoupit minimálně krmítko obyčejné. A když tiše přejdu fakt, že k chodu potřebujete náhradní Android telefon, je to vlastně zadarmo. Catfi Box je určitě zajímavý způsob, jak sledovat jídelní návyky vaší kočky odkudkoli. Pokud je to tedy jedna z vašich priorit. Jen pozor na přílišnou zvědavost ohledně kartonu a ostré drápky.

Zdroje: CatFi, Engadget

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)