Bohové musejí být šílení aneb ASUS inovuje dvouprocesorovým mutantem

DSCF1369_verge_super_wide

Když ASUS přišel s konceptem tableto-notebooku Transformer, jásali jsme. Celé zařízení totiž dávalo smysl – ať už desetipalcový tablet s Androidem, tak i funkční klávesnice se záložní baterií a USB porty. Pak se ale firma zřejmě urvala ze řetězu…

Bylo by ovšem nefér upírat snahu o inovace. Pokud nic nezkusíte, nic sice nezkazíte, ale zároveň se nikam neposunete. Ovšem některé koncepty ze stáje firmy ASUS vypadají, že měly raději zůstat v laboratořích a nevycházet na denní světlo. I když, řekněte sami…

ASUS Transformer Book Trio. Tak se jmenuje nové zařízení, které jako přízračný most spojuje dva odlišné světy. Svět Androidu a svět plnohodnotných Windows 8. K tomuto účelu je vybaven nejen plynulým přechodem z jednoho systému do druhého, ale navíc dokonce i dvěma procesory. Jedním z nich je úsporný Intel Atom Z2580, kterým je poháněn Android Jelly Bean, zatímco druhým je velmi slušný Intel Core i7-4500 U s jádrem Haswell – ten je motorem pro Windows 8. Celé to funguje tak, že pokud je tablet zadokovaný v klávesnici, běží na přístroji nejnovější dlaždicové Windows s pomocí procesoru a pevného disku, které se nacházejí v klávesnici. Jakmile ale obrazovku odpojíte, zařízení se promění v 11,6” tablet poháněný Atomem – ten se samozřejmě nachází v těle tabletu společně se 64GB SSD úložištěm. Dle infografiky je pak evidentně možné samostatnou klávesnici připojit k monitoru a mít tak efektivně dvě zařízení.

DSCF1387_verge_super_wide

Asi nejsem dostatečně moderní, ale moc mě nenapadá smysl využití tohoto přístroje – evidentně tu ale je výhoda dvojice akumulátorů a energeticky nenáročného Androidu, díky kterému vydržíte na cestách déle než s klasickým laptopem. Napadá vás, jak byste tohohle “kříženečka” využili vy? Rádi si poslechneme vaše nápady! Za sebe můžeme říct minimálně to, že tahle mašinka má, když už nic jiného, vážně povedený design!

DSCF1381_verge_super_wide

Odhalené hardwarové specifikace najdete níže. Cena zatím nebyla upřesněna, zato však víme, že se zařízení dostane na trh ve třetím čtvrtletí 2013.

  • 11,6” FullHD (1920 x 1080) displej
  • Intel Atom Z2580 (tablet)
  • Intel Core i7-4500U Haswell (v klávesnici)
  • Sdílené 64 GB SSD úložiště
  • 750GB pevný disk (v klávesnici)
  • 33 + 19 Wh akumulátory, předpokládaná kombinovaná doba výdrže “až” 15 hodin
  • Operační systémy Windows 8 a Android 4.2 Jelly Bean

 

DSCF1370_verge_super_wide

 

Fotografie: The Verge

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)