Asus ukázal inovovaný FonePad 7. Zavolejte si ze sedmi palců!

asus_fonepad_7_ico

Společnost Asus v promo videu představila druhou generaci svého tabletu FonePad 7 se dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 na 1,6 GHz a grafikou PowerVR SGX 544MP2. Původní FonePad měl přitom pouze jednojádrový Atom Z2420 na 1,2 GHz.

Sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 Sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800

Z dalších parametrů zmiňme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů, 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště s možností rozšíření paměťovými kartami formátu microSD o kapacitě až 64 GB. Jak naznačuje název i předchozí model, z tohoto tabletu bude možné realizovat běžné telefonické hovory. Ve výbavě pochopitelně nebude chybět Wi-Fi a Bluetooth.

FonePad 7 se bude prodávat ve dvou barvách FonePad 7 se bude prodávat ve dvou barvách

Srovnáme-li novinku s jejím předchůdcem, dojdeme k závěru, že kromě rychlejšího procesoru nepřinese nic převratného. Z vnějšku vypadá prakticky stejně jako FonePad 7 první generace a v útrobách došlo jen k malým vylepšením. Asi nejvýraznější viditelnou změnou jsou dva přední reproduktory s technologií SonicMaster. Další vylepšení se dotkla fotoaparátu, který má nyní rozlišení 5 Mpx namísto původních 3,2 Mpx. Úprav se dočkala také aplikace pro volání a zasílání textových zpráv.

Nový FonePad 7 bude mít foťák s rozlišením 5 Mpx Nový FonePad 7 bude mít foťák s rozlišením 5 Mpx

Aplikace pro volání a SMS se dočkala úprav Aplikace pro volání a SMS se dočkala úprav

Celkově je FonePad 7 zaměřen na ekonomicky smýšlející zákazníky, kteří nechtějí kupovat tablet a smartphone, a kterým nevadí držet u ucha obrovský telefon, nebo používat handsfree.

https://www.youtube.com/watch?v=FfSE1s9OhqM

Zdroje: Android Authority, Engadget a Liliputing.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (2)