Menu

Asus Prime GPS Extension Kit

Do redakce nám dorazil slibovaný GPS Extension Kit, který Asus zdarma zasílá majitelům Asus Prime kvůli špatnému příjmu GPS signálu a hned po vybalení jsme jej otestovali. A Jak to dopadlo? Docela špatně. Během natáčení se nám nepodařilo fixnout ani jeden satelit. Po natáčení se nám tablet dokonce restartoval. Po zapnutí Wi-Fi se podařilo fixnout přibližně 7 satelitů, přesto nebyla přesnost taková, jakou by člověk od takové velké věci očekával. Při druhém testování venku už to bylo lepší, přesto jsme očekávali větší přesnost.

Bez GPS Kitu je prakticky nemožné nalézt satelity, natož je úspěšně fixnout. Se zapnutou Wi-Fi to je již lepší a pro běžné používání (počasí podle lokace) je dostačující.

První test v okně

První testování probíhalo ihned po vybalení z krabice bez předešlého vyhledávání GPS a s vypnutou Wi-Fi.

http://youtu.be/wwbWn6KvvNI

Druhý test venku

Druhé testování probíhalo po prvním a to venku pod čistou oblohou a opět s vypnutou Wi-Fi.

http://youtu.be/pGVNW-f5bBM

Dorazil vám váš GPS Kit? Jak jste s ním spokojeni? Jak je to u vás se signálem?

 

Komentáře

kozaa

kozaa

25.4.2012 20:57

No čekal jsem větší přínos abych se přiznal, vzhledem k velikosti bych čekal, že GPS bude na vynikající úrovni. Takhle mi to přišlo, že to stěží fungovalo. Možná chyba u té první aplikace. Na Google Maps mi to už přišlo OK.

Ťululum

Ťululum

25.4.2012 20:58

Nějaké podrobnosti proč? Vždyť má v sobě zabudovaný GPS modul, ne?

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

25.4.2012 20:59

kozaa: na Google Mapách mi to takhle fungovalo i bez toho GPS kitu se zapnutou Wi-Fi.

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

25.4.2012 21:04

Ťululum: doplněno do textu :) Ve zkratce jde o problém těla tabletu, které je kovové a tak velmi špatně propouští signál.

Petr

Petr

25.4.2012 22:57

taky čekám a jen doufám, že mi nepřijde v šedé ale stříbrné :D

uni

uni

26.4.2012 9:57

Petr: Obávám se, že barvenost neovlivňuje užitnou hodnotu:-)

David Polach

David Polach

26.4.2012 11:53

Stale zustava otazka jak je to se slibovanym updatem firmwaru, bez ktereho by ten GPS kit nemel byt pouzivan (jak je napsano v baleni – nanestesti ale neni uvedeno jaka verze ma byt vhodna pro spolupraci s GPS kitem).
Nekdo jiz dostal v poslednich 2 tydnech slibovany update?

Me prvni pozorovani mohou potvrdit ze ke zlepseni rozhodne doslo. Jelikoz jsem ale testoval pouze doma, tak nemohu rict jak to bude s fixem a praktickym pouzitim.

Wood

Wood

26.4.2012 15:16

Je pravda, že když jsem to zkoušel doma, tak mi to taky nic moc neukazovalo. Když jsem ale byl venku tak naprosto vpořádku i bez wifiny. Stáhnul jsem si na to spešl prográmek, který ukazuje kolik družic vidí a kde a jaký máš zabukovaný. Když jsem byl ještě venku a viděl ty družice, odpojil jsem ten přídavný modul a hned jsem nic neviděl… Takže funguje…

IT expert

IT expert

26.4.2012 15:37

Milý IT a Android pseudo experti za monitory i vy milý recenzente: Měli by jste začít definicí GPS když už chcete kritizovat že vám GPS nefunguje v budově… jste asi fakt loupáci a vypovídá to o odbornosti tohoto webu. POKUD NEMÁ GPS MODUL PŘÍMOU VIDITELNOST NA DRUŽICI NEMŮŽE VÁM JI LOGICKY NAJÍT! Hau

martin

martin

26.4.2012 15:55

IT expert: bol by si prekvapeny, ale aj v byte ti signal moze chytit, pokial si online a mas a-gps, vlny sa vedia odrazat ;). Obcas potrebujem doma ceknut navigaciu, ked sa chystam na nejaky vylet a ked mam pripojenie na net tak mi gps chyti aj ked sedim doma na gauci.

Mario

Mario

26.4.2012 17:09

IT expert: Stejně jako předřečník, tak i já doma chytím fix satelitů a dobře na tom poznám, jak kvalitní přijímač je. Když stojí za prd, nechytí nic, slušnější se dokáže fixnout i v takových podmínkách. A GPS nepotřebuje přímou viditelnost. Ano, tam je to samozřejmě nejlepší, ale i v lese, pod stříškou či i v budově pod střechou se signál chytit dá. A ještě se tu nazýváš IT expertem? Jseš namyšlenec a takové lidi nemám rád, většinou dělají machry, ale ve skutečnosti nevědí nic. Jediný pseudo expert tu seš ty, a ještě se i drze expertem nazýváš. Táhni prudit spolužáky ze základky.

Lads

Lads

27.4.2012 13:41

Kdyby tento fail mel ipad tak nekteri by ho upalili. Ale.ze ho ma drazsi pristroj nez ipad tak vsichni drzi hubu a krok. H

dolnajs

dolnajs

27.4.2012 13:53

Příjem se o něco málo zlepšil, ale taky bych čekal, že to bude lepší.

Bez Asus GPS extension kit: http://bit.ly/Idx3Ye
S Asus GPS extension kit: http://bit.ly/K6HXSc

Fix na volném prostranství cca do minuty v obou případech (WiFi zaplá – propojení s telefonem).

Nicméně to používat asi nebudu, protože mám kožený obal a ta brada je tam jaksi “navíc”.

Hanys

Hanys

28.4.2012 10:29

to máš zajímavou verzi prime … protože ten můj bez toho kitu chytne sotva 2 satelity, to ještě po 5 minutách a o přesnosti se mluvit nedá.

Martin

Martin

30.4.2012 20:18

Chtěl jsem se zeptat jak jste si z asus stranek tento gps kit objednali.

DroiD

DroiD

2.5.2012 15:51

Tak uz mi taky dorazil. Dokonce je v barve tabletu, coz me velmi potesilo. Bohuzel, tim vsechno nadseni skoncilo. Pri testu u okna mi pise 0/1, ale htc evo 3d, ktery mam polozeny hned vedle, hlasi 5/5. A to htc na sobe nema pripevnenou antenu velikosti radioteleskopu hledajiciho exoplanety v cizich galaxijich. Tresnickou na dortu je to, ze pokud necham tablet s pripevnenou antenou “usnout”, tak se uz nikdy neprobudi. Vzdy misto probuzeni nasleduje restart. Takze pro me absolutne nepouzitelne. Kluci z asusu by si za to meli dat facku.

2IT expert: Ze si ten GPS Kit delal ty. Pak uz je vsechno jasne… ;)

RSS (komentáře k článku)