Asus boduje – představil monitor, který bezdrátově dobíjí telefony

asus wireless charging

Společnost Asus na veletrhu Computex nepředstavila pouze nové zástupce řady ZenFone, ale také další elektroniku – například 27″ IPS monitor pro PC. Ten nabídne skvělé parametry – rozlišení 3840×2160 pixelů, jas 250 nitů či skvělé pozorovací úhly. Ani to by ale nestačilo, aby nás – uživatele chytrých mobilních telefonů – oslnil. Daleko důležitější je totiž jeho nadstandardní funkce bezdrátového nabíjení. Společnosti Asus se podařilo do podstavce monitoru vměstnat bezdrátové nabíjení, kterým lze pohodlně nabíjet mobilní telefon. A tato představa není vůbec špatná – posadíte se k počítači, telefon položíte na stojánek monitoru, kde je na něj skvěle vidět, a navíc se vám bude dobíjet baterie. Jak to funguje v praxi, ukazuje následující video.

Monitor Asus s bezdrátovým nabíjením

ASUS 27″ 4K monitor with qi wireless charging [english]

ASUS 27" 4K monitor with qi wireless charging [english]

ASUS-27inch-4k qi

Bohužel prozatím nejsou známy žádné další informace o tomto monitoru. Zajímala by nás především cena, která ale bude jistě vysoká. Tato myšlenka je každopádně povedená a jsme zvědaví, zda se rozšíří i mezi běžné modely na trhu.

zdroj: mobilegeeks.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (8)