Menu

Apple Watch – první pohled + srovnání s Moto 360 a Asus ZenWatch

Společnost Apple s vydáním chytrých hodinek dlouho vyčkávala, ale nyní jsme se konečně dočkali. V pátek minulého týdne byly konečně tyto chytré hodinky uvedeny na domácí americký trh a prodeje byly skvělé, o čemž jsme vás informovali. Ačkoliv se jedná pro nás o konkurenční platformu, rozhodně jsme si chtěli Apple Watch vyzkoušet na vlastní kůži a o dojmy se podělit také s našimi čtenáři. Hodinky Apple Watch jsme si tedy vyzkoušeli naživo, vytvořili pro vás první pohled a zároveň srovnali s konkurenčními a oblíbenými hodinkami Motorola Moto 360 a Asus ZenWatch. Jak to dopadlo?

První dojmy z používání Apple Watch

  • hodinky jsou na první pohled menší než konkurence u Android Wear
  • displej je výborný – výborně zobrazuje barvy a vyniká v čitelnosti na slunci
  • systém je rychlý a intuitivní
  • ovládací kolečko se může hodit
  • Apple Watch sedí skvěle a pohodlně na ruce
  • oproti Motorola Moto 360 vypadají menší, mají ale lepší displej a jsou pohodlnější na ruce
  • oproti Asus ZenWatch jsou o poznání menší, mají o dost lepší displej (zejména čitelnost na slunci) a jsou na ruce rovněž pohodlnější

Řešení chytrých hodinek pro telefony s iOS se nám na první pohled moc líbilo a je vidět, že Apple delší dobu vyčkával právě proto, aby mohl představit vyladěný produkt. To samozřejmě z prvního pohledu nelze jednoznačně říci, dojem ale udělaly rozhodně výborný. Řešení od Applu ovšem sráží velmi vysoká cena, uživatelé hlásí také slabší výdrž na jedno nabití. I když se portál Svět Androida primárně zaměřuje na výrobky, které souvisí s mobilním systémem Android, konkurenční produkty rozhodně nezavrhujeme. Po recenzi iPhonu 6, která měla mezi našimi čtenáři úspěch, se tedy můžeme vrhnout do recenze chytrých hodinek od Applu očima Androiďáka.

Chcete si vyzkoušet nejznámější modely chytrých hodinek či dokonce Apple Watch osobně? Dorazte na Alza Android RoadShow 2015.
registraceHome

Galerie

Apple Watch (18)

Uvítali byste recenzi Apple Watch?

Za zapůjčení chytrých hodinek Apple Watch děkujeme společnosti STRV.

 

Komentáře

greenhorn

greenhorn

30.4.2015 11:25

Mně se teda líbí, super design hodně funkcí jen ta baterie a značka apple je pro mě důvod proč říkám ne :D

loj

loj

30.4.2015 11:36

Řekl bych, že nebude trvat dlouho a objeví se aplikace umožňující spolupráci Apple watch s produkty s Android OS. Podobně jako například iOS bude spolupracovat s Android wear. @

Wolfsteen

Wolfsteen

30.4.2015 11:41

Já tak nějak pořád nevím, k čemu je to dobré.

Hanz

Hanz

30.4.2015 12:14

Pořád nemůžu přijít na to, k čemu takové hodinky jsou. Kdyby se zaměřili na to udělat z hodinek čistě informativní přístroj. Sms, zmeškané hovory, kalendář, fb a pod. oznámení, stopky, datum, čas a necpali tam pičoviny jako přehrávání hudby možnost volání atd. mohli zlepšit výdž a s cenou jít trochu dolů. Na co bych měl v kapse mobil za 21k, když bych potom měl volat z hodinek :D Asi půjde jen o to, ukázat všem, že jste nadšenec, blbec nebo pracháč….. nebo vše dohromady :D

uni

uni

30.4.2015 12:15

Wolfsteen: Mě na tom lákala možnost ovládat hudbu, ono furt vytahovat 6″ pádlo není nic moc pohodlného. Jenže pak se ukázalo, jak příšerně ten foun hraje a já stejně zakotvil u dedikovaného přehrávače (díky bohu za to, je to opravdu jiné úrovni) a už tedy nepotřebuji ani to.
Pak si říkám jako cyklocomputer, tedy to musí mít ideálně ANT+ (BLE se na to u těhle věcí nějak zatím nepoužívá či co), což ale rapidně redukuje výběr a dostaneš se do nesmyslných cen. Takže zase nic.
Jak píšeš, k čemu to vlastně je:)

uni

uni

30.4.2015 12:18

btw. ono obecně se první dojmy shodují s tím, co tu uvádíte. Zdá se, že Apple opravdu hodně makal na komplexnosti jako takové, byť za cenu nižší uživatelské hodnoty (např. bez GPS). Mnoho lidí pak je překvapeno užitečností korunky. Apple “znovu objevil” hodinky, dal tam to, co je tam po staletí:) (ale jiným to ještě nedošlo).

Tom

Tom

30.4.2015 12:25

Hlavně by chtělo napsat že na webu je již řada stížností že nejlevnější model se prakticky ihned poškrábe jak na skle tak na rámečku.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

30.4.2015 12:36

Tom
Děkujeme za komentář. Pokud se nám podaří hodinky dostat do redakce, rádi tuto informaci ověříme. :)

martin

martin

30.4.2015 15:15

co tak hrozne reaguju na dotyk, polovicu toho co chce autor videa spravit to nespravi, ci to je len ja mam taky pocit z videa kvoli nepresnym dotykom?

Tomas

Tomas

30.4.2015 17:22

Ja neviem, podľa mňa keď to má človek na ruke, tak nieje najpohodlnejšie ovládať to kolečko. A u apple watch je dizajn katastrofálny, oproti vyššie spomínaným modelom s androidom.
Pokiaľ to nevydrží na baterke aspoň týždeň to pre mňa nemá zmysel.

uni

uni

30.4.2015 17:28

Tomas: Nejsou to tedy přímo hodinky, ale náramek, ale Garmin Vivo Smart slibuje týden výdrže (ale je to fakt kus jiného HW, jinak to zatím prostě nejde).

John

John

30.4.2015 19:04

Mě teda z fotek přijde, že displej není o nic lepší než u Moto 360. A co se týče designu, hodinky jsou dnes převážně módním doplňkem a tyhle teda vypadají jako čínské digitálky za 3 kila – hračka pro děti. Kdyby vyšly tyto hodinky pod značkou jiného výrobce, rychle upadnou v zapomnění. Je vidět že tyhle produkty prodává jabko, nikoliv jiné aspekty, které fans vyzdvihují. Za konkurencí dnes Apple zaostává, přinávám že v dobách prvního iPhonu jsem slintal u katalogu, jak to má velkej a jemnej displej a jaký to má parádní hry a hromadu dalších funkcí, které v té době kralující tlačítkové mobily neměly, ale dnes jen koukám jak za něco takového mohou chtít tak nehorázné peníze.

Slanecek

slanecek 0

30.4.2015 19:39

Jo, určitě je zrecenzujte.

solim

solim

30.4.2015 19:45

Hosi proc je netestuje nasazene na ruce. Takhle se to macka a krouti koleckem zkuste to pak na ruce. Mel jsem cinsky nahrazky s tlacitky na boku pekny opruz za chuze neco nastavovat natoz trefit na displeji. Appl me fakt neoslovil. Mam gear2 a tez jsem vlastni 360. Jsem naprosto spokojen a fakaj i na 5.1.1 android od cm.

RSS (komentáře k článku)