Apple tvrdě udeřil na Android Wear, prodal za den více hodinek než Google za rok

apple-watch-vs-android-wear-smartwatch-comparison-1200-80

Chytré hodinky pro nás nejsou žádnou novinkou, neboť jsou na trhu již několik let a spousta uživatelů mobilních telefonů s Androidem využívá tuto pomůcku takřka denně. Google stojí za svým řešením Android Wear, tedy systémem a standardem pro chytré hodinky. Na trhu existuje již několik modelů s tímto systémem, jmenujme například oblíbené Motorola Moto 360. Ačkoliv se jedná o povedený systém, prodeje hodinek s Android Wear rozhodně nejsou ukázkové. Na řešení od konkurenční společnosti Apple jsme si museli dlouho počkat, Apple Watch teprve tento pátek oficiálně vstoupily do prodeje. A úspěch je obrovský – hodinky Apple Watch si v pátek koupilo a předobjednalo v USA více lidí než hodinky s Android Wear za celý rok. Pokud přejdeme na čísla, tak podle analýzy společnosti Canalys se za rok 2014 prodalo 720 000 hodinek s Androidem Wear. Jen za pátek se ovšem podařilo prodat a předobjednat v USA přibližně 1,2 milionu kusů hodinek Apple Watch. Odhad na všech trzích je pak mezi 1,5 do 3 milionů kusů.

Apple Watch

Nabízejí toho hodinky od Applu o tolik více než hodinky s Android Wear? Těžko. Již brzy si ale vedle sebe postavíme hodinky Apple Watch a známé modely s Android Wear a přesvědčíme se sami. Tak i tak musíme ale před společností Apple pomyslně smeknout klobouk, neboť opět dokázala přivést obrovskou spoustu zákazníků na svou stranu.

zdroj: pocketnow.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)