Menu

Apple vyhrál soudní spor století nad Samsungem

Dnes v noci americký soud rozhodl v kauze Apple vs. Samsung. A druhý jmenovaný dostal dostal přes uši. Jelikož máme všichni “rádi” poněkud zvláštní americké právo, tak nás výsledek ani moc nepřekvapil. Navíc Apple prý porušil jediný patent duševního vlastnictví Samsungu. Což nám taky přijde divné vzhledem k tomu, že Evropský soud řekl něco jiného. No co, právě teď by si spousta z nás přála být právníky Applu :-). Jinak co se dlužné částky týče, původně byla $1,051,855,000, ovšem soudce na jedno vítězství zapomněl a tak byla suma snížena o velkých 0.21 %,  nyní tedy činí $1,049,343,540.

Z logického hlediska na tom ale stejně dojede pouze zákazník a zaměstnanec firmy (v případě Samsungu asi i právníci). Protože celý tento spor zaplatíme pouze my. A ohledně designových patentů se nemá ani smysl zmiňovat…

Jinak co se modelů porušujících patenty týče:

Porušují SW design:

Continuum, Droid Charge, Exhibit 4G, Galaxy Ace, Prevail, S 4G, S II, Galaxy Tab, The Gem, Indulge, Infuse 4G, Mesmerie, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant, Captivate, Galaxy Prevail, Galaxy S 4G, Galaxy S II, i9100, Galaxy s 2 T-mobile, Tab, Tab 10.1, Gem, Indulge, Infuse, Nexus S 4G.

Porušují celkový design:

Fascinate, Galaxy S, S 4G, S 2 ATT, S2 i9100, S2 Tmobile, S 2 Epic 4G touch, Skyrocket, Showcase, Infuse 4G, Mesmerize,Vibrant. Soud neuznal porušení designu u Galaxy Tabu.

Zdroj: Gizmodo.com

 

 

Komentáře

Kvirda

Kvirda

25.8.2012 11:30

tohle je čistá demence nic jiného kretenismus a td…
Už scháním c4 a velice rád obtěžkám své tělo a půjdu navštívit centrálu apple :D

Tomas

Tomas

25.8.2012 11:39

Všechno to jsou starší modely, tudiž zákaz prodeje je Samsungu vcelku jedno. Pokud soud přiznal nějaké porušení patentu ze strany Applu, tak by Samsung mohl požadovat zákaz prodeje současných iPhonů a iPadů nebo by musel Apple platit poplatky za prodané kusy, na čemž by mohl Samsung ve finále nakonec ještě vydělat vzhledem k obrovskému prodeji Apple nesmyslů

Nickfury

Nickfury

25.8.2012 11:40

90% výše zmíněných telefonů se ničemu od Applu ani trochu nepodobá. Nojo holt americký soudy no… :-(

erik

erik

25.8.2012 11:48

Mám Nexus S a zajímalo by mě v čem je podobný “Jabku”. Je větší, nemá HW klávesu, má prohnutý displej, je mnohem hezčí a dalo by se pokračovat… Nechápu soudy v USA, ale když tam může ženská vysoudit miliony na Mc’Donaldu za to, že se opařila kafem, tak už je tam možný uplně všechno. Se divím, že tam ještě někdo nemá patent na to, že má v autě světla a ať mu ostatní platí za to že je mají taky. Demence…

ramir

ramir

25.8.2012 12:05

Pokud tady schvalujete porušování patentů jen proto, že máte Android, pak jste hlupáci. Je v pořádku, že už dal někdo jasně najevo, že tzv. čínské kopie by do vyspělého světa patřit neměli. Sám mám Android a jsem s ním spokojen, ale nebýt Apple, neměl bych ani Galaxy SIII. To jen možnost zkopírovat a následně se vyvézt na vlně Iphonu umožnilo Samsungu udělat takové dobré přístroje, které mají dnes. Co se týká nové Iphone 5, bude to bomba a na tom žádný z vás nic nezmění. Co je však ku prospěchu nám všem? Samsung a ostatní budou muset jít svou cestou a na tom vyděláme my všichni. A pokud budou lepší než Apple, tak budou mít i lepší zisky. Na závěr – Samsung se také brání kopírování a pokud někde u soudu vyhraje pak také žádá nápravu. Třeba včera v Korei. Jenže tam soudce řekl naprostý blábol- že dotykáče vlastně ani jinak vypadat nemohou a proto se o kopie nejedná. No a co SIII? Ten je naprosto jiný! A co telefony SONY a co mobily v budoucnu? To jako že budou všechny stejné? Takže závěr je ten. Je třeba se dívat na ten svět trošku jinýma očima. Tohle je spor o hračky. Nejde o život :-)

mila

mila

25.8.2012 12:41

Ramir: podívej se někdy třeba na vývoj zařízení uuž před iphonem… + kdyby jsi v oné době sledoval i undergroundovější výrobce, tak zjistíš, že co se týče iphonu, tak nepřišli s ničím novým a světoborným za co by měli nárok se soudit .) iPod byla super věc..Mac jako takovej je taky dobrá platforma, ale iPhone a iPad je jena nafouknutá bublina čehosi

tom

tom

25.8.2012 13:40

Když už galaxy s 1,2 porušují celkový design proč tam taky není galaxy ace který se tomu shnilému jablku podobá ze všech Samsungů asi nejvíce. To rozhodnutí fakt nechápu. Ale bude to celkem paradox až na stránkách applu bude vyset že Samsung neokopíroval design jeho tabletů iPad podle nařízení soudu v Británii.

jenda

jenda

25.8.2012 13:50

pro ramira: citát z filmu Forest Gump: ” Pro hlupáka každý hlupák! “

Alamander

Alamander

25.8.2012 13:58

By mě zajímalo, v čem se s2 podobá jablku… :/

gerranek

gerranek

25.8.2012 14:35

teda takle neobjektivni clanek bych od svetaandroida necekal.. zlobte se na me jak chcete ale poznamky typu “Jelikož máme všichni „rádi“ poněkud zvláštní americké právo..” nebo “No co, právě teď by si spousta z nás přála být právníky Applu :-)” sou uz hodne prehnane.. i kdyz samozrejme souhlasim s tim ze na to nejvic dojede zakaznik.

aldabubo

aldabubo

25.8.2012 14:59

To, že je v Číně půl miliardy falešných telefonů všech možných značek, to Applu a Samsungu asi vadí, ale nic s tím nedělají. Tam by totiž nic moc nevysoudili. Takže se soudí s tím protivníkem, ze kterého něco kápne. Obě firmy jsou stejné v tom, že vlastní nějaké patenty a prosazují jejich neporušování. Nedávno jsem viděl takový propletenec, kde byly všechny významné firmy v oboru propojeny čarami, kde každá čára znamenala soudní spor. Soudí se každá téměř s každou. Apple a Samsung jsou největší hráči a jsou hodně vidět. Občas se dočteme i o HTC či Googlu, ale velké rozsudky padají stále nejvíce mezi Applem a Samsungem. Nějaká dohoda o neútočení asi není reálná, i přesto, že Samsung dodává pro Apple komponenty. Do Applu prý přišel telegram ze Samsungu: “Gratulujeme k vítěznému rozsudku STOP. Displeje STOP. Paměti STOP. Procesory STOP.” :-D To jen pro pousmání :-D

Karel

Karel

25.8.2012 15:13

Já nevím, co máte. Krást se nemá. To jen u nás v ČR je to už standardem a tak se mnozí diví, že si Apple svoje know-how brání.

Možná jste už zapoměli, že před příchodem iPhonu a iPadu jsme na místo prstů všichni používali stylus a na tabletech běžel těžkopádný stolní Windows.

Zkuste se pro inspiraci podívat do oblasti výzkumu léků – tam vynálezce dostane dokonce monopol na 20 let a teprve po té jsou jeho výzkumy dány ve prospěch konkurence. Bez toho by se farma firmám nevyplatilo investovat do velkého výzkumu.

A stejně tak v IT – když nebude fungovat ochrana inovací, resp. nového know-how, firmám se bude vyplácet krást ostatním a ne vynalézat. To bychom tu pak ale mohli do smrti telefonovat s Nokií, tablety mít s Windows a používat stylusy na místo prstů.

Osobně fandím těm, co mají tu odvahu jít a zkoušet měnit svět zcela novýma konceptama. A jsem pro, aby jim byla poskytnuta ochrana jejich těžce nabytého know-how.

radimone

radimone

25.8.2012 15:19

Říkejte si tady co chcete, ale nic podobného iPhonu ani iPadu jsem před jejich vznikem neviděl. Zlom, který nastal po příchodu iPhonu nebo iPadu byl naprosto citelný. Jednalo se o masívní záplavu dotykových telefonů a tabletů. A Samsung? Ten toho sprostě využil. Naopak Microsoft si patenty koupil a jejich spolupráce s Nokií teď přináší pěkné mobily s originálním designem. Trochu soudnosti zelenáči.

Mario

Mario

25.8.2012 15:29

Jo tak můj Nexus S má být podobný Applu? Bych blil. Můj telefon vůbec jako ten shit nevypadá. Apple do firemního pekla! Krach a zhnusení, nic jiného si nezaslouží. A Americké tzv. “právo” s ním.

radimone: Kecy, víš o tom prd, podobné záležitosti už existovaly před, jenže díky Apple ovcím se to rozšířilo. To je asi jediné plus. A Apple by měl držet kušnu, hádá se tu o nějaký hloupý design, jenže pro technické záležitosti musí jinam. Já bych mu to utnul, odříznul technické záležitosti, nechal bych mu “design”. Může prodávat prázdné krabičky… A co je design? Jak chceš udělat jiný design u dotykového telefonu? Celý design je jen display na přední straně, zbytek je tu tak nějak jasně dán.

MK

MK

25.8.2012 15:57

Takhle to dopadá, když o tom rozhoduje laická porota, nicméně tohle není pravomocný a jistě bude následovat odvolání a může to dopadnout nakonec jinak.

Koblizek

Koblizek

25.8.2012 16:10

Mario: Je opravdu zajímavé, jak píšeš, že iPhone rozšířily Apple Ovce. Ovšem mnohem zajímavější je, že většina Androiďáků jsou také ovce, i když si to ani neuvědomují. Tak tu přestaň psát sračky. Nebýt iPhonu bys teď v ruce držel tlačítkovou Nokii nebo možná něco s Windows Mobile.

MK

MK

25.8.2012 16:16

Koblížku, to si jenom myslíš, to k tomu směřovalo obecně a jestli nejsi debil, tak to uznáš. Nebýt Edisona , tak dnes svítíme loučí že?

Libb

Libb

25.8.2012 17:31

Tolik nepochopení, no ne že bych to nečekal.
Přečtěte si něco o Apple a i-věcech a podívejte se na historii vydávání telefonů. Jeden příklad za všechny: kapacitní displej. Pamatuju, když jsem kupoval tuším první ne-iPhone s kapacitním displejem, HTC HD2, že se všichni smáli, že to je jen kopie iPhonu, a že to je k ničemu, a že to nemůže dobře fungovat. Apple v době, kdy to nikdo neměl (a neuměl vyrobit), sehnal firmu, která to uměla, vrazil do toho obrovské prachy a spoustu práce, protože tomu prostě věřili, nechali si na ty displeje postavit továrnu a pak dva roky ostatní jen smutně koukali na ty obrovské prodeje a spokojené (více méně) zákazníky a snažili se to co? OKOPÍROVAT! Jak je možné, že před iPhone se multitouch nepoužíval pokud vím nikde a dnes ho najednou mají všichni? A to včetně okopírovaných gest.
Ono i v tomhle je kus vývoje, práce, peněz, myšlenek!
Osobně jsem celkem zarytý Androiďák, jenžs když jsem si četl právě tu knihu o iPhone (doporučuju, od pana Zandla), tak jsem občas jen slintal, co všechno mají v ekosystému Apple k dispozici. To není jen jedna ikona sluchátka, to je celkově promyšlené provázané prostředí dotažené za hranici dokonalosti! Tam, kde ostatní řekli, že to nejde nebo že to stačí, Apple řekl, že to chce a ono to šlo.
A já se jim vůbec nedivím, že je pak štve, když jim to ostatní okopírujou.
A Samsungu za ty zesměšňující reklamy trochu ledové sprchy přeju ;)

MK

MK

25.8.2012 17:55

Ale to je přeci naprosto normální uplně ve všem, jak je možný, že v tomhle odvětví se tomu divíš? Proč vyzdvihuješ multitouch a nechceš vidět, že Apple po vzoru jiných dal zase do telefonu foťák, internetový prohlížeč atd. A nikdo se tím nezabývá, protože to tak je prostě normální.

Error

Error

25.8.2012 18:46

Přesně tak…applu se povedlo donutit urcitou skupinu lidi klikat na displej. Toz vse…stejne jak treba audi a subaru naucilo lidi na osobaky s pohonem 4×4. Vse uz tu bylo…reknete mi jeden kus hw, ktery apple vymyslel a driv nebyl nikde pouzit. Stejne je jednou koupi Huawei nebo tak nekdo:-D ale mylsim, ze smat se budem i driv…konkretne s prichodem iphonu5 kterej za mesic po vydani HTC, Samsung ci prave Huawei strci do kapsy.

Tomáš

Tomáš

25.8.2012 19:39

mě už to fakt unavuje sledovat ty nekonečné spory…tady je jasně vidět že objektivní a nezaujatý neni nikdo…v americe vyhrál apple na plné čáře, v koreji zase samsung…navíc galaxy ace má mnohem víc společných věcí jako iphone 4 (stejná úhlopříčka, procesor (který mimochodem pochází od samsungu)…), a přesto porušuje jen SW, tady je vidět, že soudci na to z vysoka se*ou a rozhodnou jen ve prospěch toho, kdo jim víc zaplatí…

Pascalwb

Pascalwb

25.8.2012 20:31

SW designu? Jak sa moze android podobatna design iosz roku 2006, proste otras, vsak to stare nokie mali to iste. americka firma sa sudi vamerike, kto cakal nieco ine.

Ondra

Ondra

26.8.2012 19:07

Ale kdyt ma Apple pravdu, galaxy je prachsprosta kopie iphone 3G. Alespon se to nekam posune a samsung prestane kopirovat a pude kazdy svoji cestou, jedine dobre, hura, a to jsem androidak.

uni

uni

26.8.2012 21:28

Ondra: Přesně tak, konečně to Samsung dokope dělat něco originálního.

MK

MK

26.8.2012 22:12

Vždyť to už dělá, co se furt hrabete v pravěku, sgs3 se nepodobá žádnému telefonu ani zbla.

Papi

Papi

28.8.2012 12:04

Mě jen nějak nejde do hlavy porušení SW patentů, když všechny telefony běží na Androidu.. Nebo se snad týkají jenom touchwiz?

Mike

Mike

29.8.2012 21:02

Bez nadsazky muzou podobny spory tesit akorat pravniky… aktualne samozrejme hlavne pravniky Applu,protoze vetsina z nich se touhle zabomysi valkou zabezpecila na dalsich tisic zivotu dopredu.

profil

profil

10.9.2012 13:41

Tohle člověk prostě nechápe. Místo aby společně posouvali hranice technologického pokroku, tak se soudí. Prostě demence.

RSS (komentáře k článku)