Apple vyhrál soudní spor století nad Samsungem

Apple-vs-Samsung-icon

Dnes v noci americký soud rozhodl v kauze Apple vs. Samsung. A druhý jmenovaný dostal dostal přes uši. Jelikož máme všichni “rádi” poněkud zvláštní americké právo, tak nás výsledek ani moc nepřekvapil. Navíc Apple prý porušil jediný patent duševního vlastnictví Samsungu. Což nám taky přijde divné vzhledem k tomu, že Evropský soud řekl něco jiného. No co, právě teď by si spousta z nás přála být právníky Applu :-). Jinak co se dlužné částky týče, původně byla $1,051,855,000, ovšem soudce na jedno vítězství zapomněl a tak byla suma snížena o velkých 0.21 %,  nyní tedy činí $1,049,343,540.

Z logického hlediska na tom ale stejně dojede pouze zákazník a zaměstnanec firmy (v případě Samsungu asi i právníci). Protože celý tento spor zaplatíme pouze my. A ohledně designových patentů se nemá ani smysl zmiňovat…

Jinak co se modelů porušujících patenty týče:

Porušují SW design:

Continuum, Droid Charge, Exhibit 4G, Galaxy Ace, Prevail, S 4G, S II, Galaxy Tab, The Gem, Indulge, Infuse 4G, Mesmerie, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant, Captivate, Galaxy Prevail, Galaxy S 4G, Galaxy S II, i9100, Galaxy s 2 T-mobile, Tab, Tab 10.1, Gem, Indulge, Infuse, Nexus S 4G.

Porušují celkový design:

Fascinate, Galaxy S, S 4G, S 2 ATT, S2 i9100, S2 Tmobile, S 2 Epic 4G touch, Skyrocket, Showcase, Infuse 4G, Mesmerize,Vibrant. Soud neuznal porušení designu u Galaxy Tabu.

Zdroj: Gizmodo.com

 

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)