Menu

Apple vyhrál soud nad Motorolou… opět v Německu

Německo, země Applu očividně zaslíbená, kde technické patenty nehrají prim a smartphony zakazují pouze za použití designových patentů. To se stalo i Motorole. Tentokrát dostala Motorola přes prsty na základě porušování patentu animace poskočení obrazu při jeho scrollování. Pokud nevíte o co se jedná, je to funkce, kdy při konci například stránky ji ještě posunete nahoru, ale protože je už její konec, tak poskočí zase zpátky a ještě se od kraje zařízení párkrát odrazí. Motorola bude muset zaplatit vzniklé škody. Přesné číslo se ještě neví, prvně se musí spočítat, které zařízení konkrétně porušují tento patent a kolik se jich v reálu prodalo.

Zdroj: Androidspin

 

Komentáře

k8

k8

15.9.2012 16:26

To už si ta parodie na firmu dělá prdel, ne? Nechápu, komu ještě můžou být sympatičtí a kdo pořád touží po jejich předražených výrobcích. Za to, co poslední dobou dělají, bych si od nich nekoupil nic, ani kdyby to stálo korunu.

bizi

bizi

15.9.2012 16:29

patentovat se da dneska kdejaka blbost. asi si patentuju, ze je vhodne mit tmavy text na svetlem pozadi a naopak. doplnim to algoritmem na vypocet kontrastu a zazaluju vsechny co do vypoctu sednou :)

Pavel

Pavel

15.9.2012 16:30

k8: to čekáš od země kde musí mít na troubě napsáno že se tam nesmí sušit zvířata..

Pavel

Pavel

15.9.2012 16:30

oprava to = co …

michal

michal

15.9.2012 16:39

Wozniak řekl, že se patentují titěrnosti a právníci tomu říkají vývoj. Tohle je přesně ta titěrnost, která by patent mít neměla.

Tomas

Tomas

15.9.2012 16:40

pokud má Apple na toto patent a Motorola to používá, tak skutečně tento patent porušuje a bude muset zaplatit poplatky… tyto soudy neřeší co je to za patent, nebo o co se jedná… někde by měl poslat patenty Applu na prošetření, doufejme, že budou zrušeny a bude klid…

TT

TT

15.9.2012 16:42

Asi vás brzo zažaluji! já jsem vymyslel, že lidi mohou psát pod články své komentáře….. :D :D

Pascal

Pascal

15.9.2012 17:04

Ale to je totalne absurdne, jak z nejakej parodie, usle skody? Wtf vsak kto si uz len vsimne nejake poskakovanie :D

Adam

Adam

15.9.2012 17:52

“Přesné číslo se ještě neví, prvně se musí spočítat, které zařízení konkrétně porušují tento patent a kolik se jich v reálu prodalo.”

Tomu nerozumím. Nějaké poskočení na konci stránky ovlivňuje prodejnost mobilů a díky tomu vznikla Applu škoda? Jako že poskočení je tak důležitá vlastnost, že kdyby to Motorola neměla, lidi by si radši koupili iPhone?

ic

ic

15.9.2012 18:50

Tenhle efekt má třeba mobilní Firefox a osobně jsem si ho tedy neoblíbil… přijde mi to zbytečně rušivé. Nativní efekt je takový méně otravný.

BobBeesheq

BobBeesheq

15.9.2012 19:46

Tak to moc neroztrubuj nebo nám ty ubožáci zažalujou ještě i Firefox.

hokysan

hokysan

15.9.2012 21:38

…Apple je naprosto kokotská firma.Kéž by si ta ku..a naběhla a zažaloval už někdo i je,třeba za to,že nabíjej mobil nabíječkou…impotenti.Už jen blbě kopou kolem sebe a sami nedokážou nic udělat pořádně.Nejsem světoborec,ale takhle se chová už jen nas..ná manželka nebo rozmazlenej fracek.

Vlados

Vlados

15.9.2012 22:37

Chyba je v zákoně o patentech, nikoli v soudu. Soudce rozhodl tak jak musel. Jiná věc ale bude výše přiznané škody, vyčíslil bych ji někde v oblasti menší než jeden eurocent za jedno zařízení prodané v Německu.

louf

louf

15.9.2012 22:59

Vsim jste si nekdo toho ze iphome 4s stoji v americe 99 dolaru?

uni

uni

15.9.2012 23:42

louf: Tak jasně a iPhone 4 je za 0.
Jistě by se dá znázornit konec textu mnoha způsoby než jakým to dělá Apple, Motorola se nemůže divit, že kopírování může být postižené, zvláště, když jej má někdo patentované.
A jestli se bude pod každým soudem, který rozhodne soudit stejně takto plamenná diskuse, jak je Apple “zase” ten zlá apod., tak to bude po diskusích vcelku nuda…:-/

Mario

Mario

15.9.2012 23:47

Tohle už fakt běží za veškeré hranice rozumu. Stejně jako byl Apple v letech minulých (hlavně 80.) jedním z největších inovátorů, tak teď je bezpochyby největším buzerantem na světě.

Jenda

Jenda

16.9.2012 9:45

Proč si výrobci nezjistí, na co všechno má někdo jiný patent a těmto věcem se pak buď musí vyhnout, nebo za ně zaplatit, nebo je udělat jinak. Ten text se přece dole nemusí odrazit, ale telefon může třeba zavibrovat nebo se lehce zatřese do strany. Nevím. Apple je sice troll, ale spousta firem mu svým laxním přístupem nahrává. Já akorát nechápu, že když Samsung poruší práva na vzhled, jedná se o zákaz prodeje. Pokud Apple poruší patent na technologii LTE (což je pro mobil věc daleko důležitější), jedná se o patent podléhající FRAND. Je to všechno jedna velká opičárna.

Duster

Duster

16.9.2012 9:51

A co cakate od firmy, ktora je vlastnena microsoftom a vobec by som sa necudoval, keby isly tlaky aj s tejto firmy na tento patentovy cirkus ktoreho sme svedkami. microsoft ide dolu vodou rovnako s apple a vobec mi ma neprekvapilo, keby vo svete ich produkty nikto nekupoval. nech si tie pi….ny nechaju pre svoj tupy narod, ktory na ulici nevie rozoznat novy iphone 5 od stareho iphoneu 4GS. Navrhoval by som celosvetovy zakaz predaja apple produktov a rozdelit microsoft! ak sa mame este bavit o nejakom pokroku a nie sledovat brzdenie vyvoju a cirkus okolo patentov.

MK

MK

16.9.2012 11:17

UNI: Uvědom si, že kdyby se takhle choval každý, jak by to asi vypadalo? Jiný výrobce by si mohl patentovat tvrdý doraz na konci při scrolování a jaký možnosti pak zbudou ostatním? Nechápu pořád tu tvojí potřebu stavět se za tyhle demenťárny. To seš fakt takovej kokot?

Roman Hošek

Roman Hošek

16.9.2012 11:19

Jendo, muzes mit rozdilne patenty v kazde zemi, to jako kdyz chces kamkoliv pridat animaci, tak budes psat na XX mist a zjistovat jestli nahodou to uz nekdo nema patentovane?:) Jinak to co pises se uz stalo – odstraneni tohohle bounce efektu v androidu 2.3 a nahrazeni overscoll efektem (to barevne prekryti)

MK

MK

16.9.2012 11:20

JENDA: protože výrobců je víc, než možností.

Yetty

Yetty

17.9.2012 9:07

Když Apple stál u soudu s Motorolou, protože porušoval zase jejich patenty, Motorola udělala jen “ty ty ty” a Apple si musel dát pro příště bacha. A takhle jim to jablečná firma vrací? “Plať Motorolo, plať” ???

Rija

Rija

17.9.2012 9:39

Roman Hošek: ano, jestli chceš v nějaké zemi něco prodávat, měl by sis zjistit, jestli můžeš. Od toho má každá firma své oddělení které se o to stará.

Tak ono je to jen odveta Applu a teď střílí místo do Googlu tak do Motoroly, kterou G vlastní.

Zákony jsou zákony, to jestli jsou špatné nebo ne, je věc druhá.

RSS (komentáře k článku)