Apple vs. Android – duel v DVTV s naší redakcí (diskuze)

apple-vs-android-computer-hd-wallpaper-1920×1200-1433

Chytrý telefon od společnosti Apple, nebo jeden z mnoha modelů s Androidem? Takovou otázku si jistě denně pokládá obrovské množství uživatelů, kteří se právě rozhodují pro koupi nového smartphonu. Dvě strany mince, dva odvěcí rivalové a dva tábory fanoušků. Náš portál Svět Androida je sice zaměřen na systém se zeleným robůtkem ve znaku, ale ani zdaleka to neznamená, že bychom nerespektovali konkurenci. Internetová televize DVTV si manažera našeho projektu, Petra Mišáka, vybrala jako zástupce androidí komunity pro Českou republiku, stejně tak Ondřej Holzman jako šéfredaktor serveru Jablíčkář.cz se postaví na stranu uživatelů s okousaným jablkem ve znaku. O co v tomto pomyslném duelu šlo? Oba zástupci měli vyzdvihnout přednosti “svého” systému, ale zároveň jej srovnat s konkurencí a připomenout i hlavní nedostatky. Jak to celé dopadlo, se můžete přesvědčit sami. Video naleznete zde.

android apple dvtv Klikněte pro spuštění přehrávání (budete přesměrováni na web DVTV)

Jsme si vědomi, že velké rozepře a odlišné názory panují i mezi našimi čtenáři. Téměř každý článek, který se jen otře o slovo Apple či iPhone, vyvolá velkou diskuzi, a to i tam, kde Apple zdaleka nehraje hlavní roli. Proto bychom chtěli dnešní článek věnovat všem, kteří chtějí vyjádřit svůj názor, pocity i nářky na oba systémy. Vzhledem k našemu zaměření budou fanoušci systému Android v komentářích převládat, ale stejně jako my i fanoušci Androidu cítí, že ne vše je zelené a v Androidu dokonalé.

Jen připomeňme, že Apple letos představil dva nové modely – iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Co se změnilo? Ačkoliv Apple několik let vtloukal svým uživatelům do hlavy “správnou” velikost displeje do 4″, letos své stanovisko změnil. Model iPhone 6 disponuje 4,7″ displejem, model iPhone 6 Plus se zařadí dokonce po bok obrů s 5,5″ displejem. Nový 64bitový čip A8 podle Applu nabídne až o 25 % výkonu navíc, grafická část dokonce až o 50 %. Nové iPhony si poradí také s LTE sítěmi a s prodejem přichází rovněž nová verze systému iOS 8. Více o nových telefonech iPhone se dozvíte v našem článku.

Iphone 6

Chybí vám některé funkce z iOS v Androidu? Čím si vás Android získal a co naopak závidíte konkurenci v podobě společnosti Apple?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)