Menu

Apple velmi pravděpodobně přijde v EU o slide-to-unlock patent

Je tomu celkem dávno, co Apple drtil konkurenty Motorolu a Samsung pomocí svého velmi komického slide-to-unlock patentu (ten patent, kdy se po přejetí prstem po displeji zleva doprava). A jelikož evropské patentové úřady nejsou tak stupidní, jako americké, začal německý soud řešit tento patent ihned po odvolání se Motoroly. A došel k závěru, že patent Applu nemá dostatečné technické specifikace, aby mohl být vůbec platný, takže se zkrátka musí zrušit (alespoň v zemích EU).  Dle našeho názoru tohle rozhodně nebude jediný patent Applu, který ztrácí na dostatečné technické specifikaci (soud by si mohl ještě posvítit třeba na průmyslový patent designu iPadu :-)). Jestli se tak nakonec skutečně stane, jakože s pravděpodobností 99 % ano, tak Motorola a Samsung mohou slavit vítězství v této bitvě, a my se dostaneme díky tomu zase o malý krůček blíže ke konci těchto sporů.

androidios-e1346785636929

Zdroj: GSMarena

 

Komentáře

Entonny

Entonny

6.4.2013 13:34

Je to uz jedna velka komedie

Jan Kraman

6.4.2013 14:16

tohle jen dokazuje dementnost Američanů…..

Vito

Vito

6.4.2013 16:44

Vážně si autor článku myslí že Apple drtí konkurenci “slide to unlock”??? A ty slovní obraty… Škoda – jinak to mohl být zajímavý článek…

Bullkick

6.4.2013 18:20

Použití slovních spojení “velmi pravděpodobně” je dost divné. Dále se pozastavuji nad tzv. “drcením konkurence” lockscreenem od Applu. To máte odkud?
A aby toho nebylo málo tak výraz “velmi komického slide-to-unlock patentu” je divný. Co je na tomto odemykání komické? Mě přijde praktické a jednoduché.

Jan Kraman: Systém kontroly patentů v USA Vám přijde jako opodstatněný důkaz o tom, že Američané jsou dementi? Pokročilý názor, vážně.

Navíc tento patent má Apple již řádku let a Německý soud se až teď pozastavil nad absurditou patentu? Je to k smíchu. Spíše mu dala echo konkurence či “anonym”.

Mario

Mario

6.4.2013 19:38

Bullkick: No jo, my víme, ty a tvůj iPhone jste nedotknutelní…zlý jsou vždy ti ostatní.

fotr - Kumquat AOKP ICS, Robyn MiniCM9

6.4.2013 19:55

@Bullkick Tipnul bych si drcení soudnímy spory, ale patent na slide-to-unlock je opravdu komický. Comprende?

fotr - Kumquat AOKP ICS, Robyn MiniCM9

6.4.2013 19:55

*soudními

Bullkick

6.4.2013 20:00

Mario: Nejsem žádný Applista ani iOvce. Ale článek mi přijde zaujatý. Nic víc v tom nehledej.

Mario

Mario

6.4.2013 20:07

Já jsem nic přímo takového neřekl, každopádně tu nějak až zbytečně moc zdůrazňuješ, že máš Apple. Navíc, tohle je svět Androida, dá se čekat, že tu bude určitý odstup od konkurence. Kdybych se podíval na Apple fóra, tak bych si o Androidu taky “početl” názory.

Bullkick

7.4.2013 12:47

Mario: Já to jen srovnávám. Máme v domácnosti samé Androidy a teď poprvé mám možnost srovnat osobně iOS a Android. Na iOS fóra nechodím, ani žádné neznám. Už jen že podporuji jak postřehy a komentáři, tak finančně tento můj oblíbený web, Ti musí dát na zřetel, že jsem “Androiďák”.
Odstup není potřeba. Spíš je nutné dávat najevo co je v Androidu lepší oproti konkurenci, nebo co je horší a je třeba to změnit.
Už je to tu OT.

Petr

Petr

7.4.2013 13:30

Spravedlivost :)

Papi

Papi

7.4.2013 13:55

Ačkoli nemám rád Applovský patenty na každou kravinu, forma článku je opravdu hrozná. Taková zaujatost se dá přežít v diskuzi, ale do článku nepatří.

androidak5110

androidak5110

7.4.2013 21:18

bullkick ty si absolutne cudny.mas iphone tak co tu robis len mas na kazdom clanku sprosty koment, ja som mal iphone 4 a predal som ho a mam s3 vzivote by som ju nevimenil. je 100x lepsia a neni obmedzena ako sprosty apple.iphone 5 je total sracka.kazdy dtuhy co ma iphone 5, tak na neho nadava. viem ze to nesuvisi s timto clankom:)

Bullkick

7.4.2013 22:30

androidak5110:
Když se tu ty komentáře, které absolutně nesouvisí s článkem, tak rozjeli, tak Ti ještě odpovím :-)
Mám starý One X, Xperii Zetko a dostal jsem za zvýhodněnou cenu k paušálu iPhone 5, který mám jako primární telefon, protože nic lepšího v Androidu s čtyř-palcovým displejem a co by mi vyhovovalo, jsem nenašel + používám tablet TF700T. Když už mi někdo řekne, že jsem nějaký Applista tak mě to akorát naštve, protože Apple mám v rukách poprvé (tedy svůj vlastní). Proto to srovnávám, jak jsem již psal.

I přesto, že jsem aktivní uživatel Androidu, nemám vůbec choutky nadávat na uživatele Applu. To je jak s fanouškama Sparta X Slavia, opravdu!! Hlavně že se všude píše o tom, jak uživatelé Applu odsuzují Android, ale že se uživatelé Androidu (či zastánci) chovají stejně, to je fuk, to se neřeší.

RSS (komentáře k článku)