Apple brzy omezí své uživatele. Nebudou moci natáčet na koncertech

Apple – bude blokovat koncerty – náhleďák

Společnost Apple, jež stojí za konkurenčním operačním systémem iOS, získala patent, který dokáže blokovat natáčení videa, pokud scénu detekuje jako koncertní show. Majitelé iPhonů si tak již z koncertů nebudou moci odnést video jako suvenýr.

Apple bude koncerty blokovat. Proč a jak?

Důvodů může být hned několik. Spousta hudebních umělců si stále stěžuje na služby, jako je například YouTube, ale i jiné, protože se na nich objevují videa s jejich hudbou, často právě z koncertů. Je jasné, že za tato amatérsky natočená videa, která ale mnohdy mají tisíce i miliony shlédnutí, nedostanou nikdy zaplaceno.

Jiní umělci, kterým zase až tolik nejde o samotný výdělek tvrdí, že natáčející smartphony na koncertě mohou ostatním návštěvníkům koncertů kazit zážitek. A s tímto výrokem bohužel musíme souhlasit, protože situaci dobře známe. Jen si vzpomeňte sami jaké to bylo, když jste na posledním koncertě stáli dvacet metrů od pódia a přes zvednuté ruce držící telefony nic neviděli.

Apple - patent koncerty

Celá technologie má fungovat pomocí infračervených paprsků, které telefonu sdělí, že je na koncertě a má nahrávání videa blokovat. V patentové přihlášce pak můžeme vidět, že by se na displeji telefonu měla zobrazit hláška, informující o blokování natáčení, a to dokonce i ve formátu na výšku.

Kdy plánuje Apple novinku zavést do praxe zatím nevíme. Dokonce si ani nejsme jistí, co si o novince máme myslet. Co je víc? Dobrý pocit z toho, že zážitek z koncertu se zlepší? Nebo špatný pocit z toho, že si návštěvník nebude moci odnést video na památku? V každém případě, my se zatím nemusíme ničeho obávat. Jelikož si Apple technologii patentoval, na Android se hned tak nedostane. Tedy alespoň ne tak, jak ji prezentuje Apple. A kdyby se podařilo Googlu obstarat nějakou alternativní technologii, trvalo by roky, než by se dostala na většinu zařízení.

Co byste dělali, kdyby stejný osud potkal i Android? :)

Zdroj: cnet.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)