ZTE představilo telefon Geek – první smartphone s Tegrou 4 na světě

zte_geek_ico

Poprvé čínská firma ZTE oznámila vydání chytrého telefonu s názvem Geek již v dubnu tohoto roku, kdy bylo řečeno, že jeho srdcem bude procesor Intel Atom Clover Trail. Čas pak běžel dál a očekávaný telefon se na pultech prodejen stále neobjevoval. Včera výrobce na prezentaci mezinárodní výstavy PT / Expo Comm China 2013 v Pekingu podruhé oznámil totéž zařízení, tentokrát ovšem s tím, že bude postaveno na čipu NVIDIA Tegra 4 taktovaném na 1,8 GHz. Ani tato informace ale není překvapením – již v červenci jsme vás informovali, že ZTE potvrdilo první telefon s Tegrou 4.

ZTE Geek (U988S) se tak stane světově prvním smarpthonem s Tegrou 4, se kterou jsme se mohli dosud setkávat pouze v tabletech s Androidem, zaměřujících se na hráče. Operačním systémem bude Android 4.2 Jelly Bean, nad kterým poběží vlastní grafická nadstavba ZTE Mifavor. Z dalších parametrů zmiňme pětipalcovou obrazovku s rozlišením 1920 x 1080 (FullHD), 16 GB interního úložiště, slot na paměťovou kartu microSD a 2 GB operační paměti. Hlavní fotoaparát bude schopen pořizovat snímky v rozlišení 13 Mpx, přední kamera zvládne 2Mpx obrázky. Kapacita baterie bude 2300 mAh.

Telefon bude tenký 9 milimetrů, má konstrukci “unibody”, váží 148 gramů a bude dostupný v černé, bílé, červené a modré barvě. S největší pravděpodobností se ale bude prodávat pouze v Číně za předpokládanou cenu 1888 čínských jüanů, což je v přepočtu 5900 Kč.

Zdroje: iGuides, WeiPhone, MobileDevice, GadgetBlog, Talk Android, KnowYourMobile, NextPowerUp, PhoneArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)