Z jakého přístroje nás čtete na Google Plus? Vyhlášení ankety

imadb91m20l

Před necelými třemi týdny jsme se Vás, čtenářů našeho Google Plus kanálu, zeptali, z jakého zařízení si naše novinky na Google Plus čtete. Nyní nastává doba, kdy bychom mohli tuto anketu uzavřít a povědět si, jaká zařízení se pro prohlížení těchto novinek stala mezi Vámi nejoblíbenější. Zajímá Vás, který model a která značka vyhrála? Budou tato čísla pasovat na prodeje na našem trhu?

Svět Androida na sociální síti Google Plus

Netřeba připomínat, že hitem současnosti se staly sociální sítě, díky kterým může každý sdílet prakticky cokoliv s okolním světem. Ani náš portál nemohl zůstat pozadu a nechat si život na sociálních sítích ujít. Společnost Google, která stojí za vznikem systému Android, již dále nemohla přihlížet, jak síť Facebook nadále roste, a v loňském roce tak představila konkurenci – vlastní sociální síť s názvem Google Plus. Jelikož je tato služba dobře propojená s ostatními službami od Googlu, velice si ji oblíbili uživatelé systému Android. Naše stránka na Google Plus se stala velmi oblíbenou a pravidelně Vás na ní informujeme o dění na našem portálu, dění na androidí scéně a občas nahodíme nějaké téma k volné diskuzi. Vaše podněty a připomínky pod jednotlivými příspěvky jsou pro nás velmi důležité a moc za ně děkujeme.

Přidej si SvetAndroida.cz na svůj Google Plus

google-plus-620x302_00000

Vyhlášení výsledků ankety

Cílem naší ankety bylo zjistit, z jakého přístroje na naší stránku Google Plus přistupujete. Jednoduše stačilo napsat, který přístroj používáte a jestli někdo další používá stejné zařízení, dal Vašemu komentáři +1. Celkově se nám tak sešlo přes 400 hlasů a 77 různých zařízení. A jak výsledky dopadly? Který přístroj si získal největší oblibu?

Přístroje

20120824124747_small

Jak můžete vidět, celkem suverénně se na prvním místě usídlil přístroj Galaxy Nexus, který zvolilo skoro 15 % všech hlasujících. Na druhém místě s odstupem necelých tří procent se umístil Samsung Galaxy S II a třetím do party je další Nexus, tentokrát starší Nexus S. Jak už nejspíše sami tušíte, všechna tři zařízení jsou vyrobena společností Samsung. Na čtvrtém místě se poprvé objevil jiný výrobce a umístil se zde oblíbený přístroj Evo 3D od tchajwanského výrobce HTC. Pětici nejlepších uzavírá další přístroj od Samsungu, již postarší model Galaxy S. Zařízení, která zvolilo 5 a méně z Vás, jsou zařazena do kategorie Ostatní.

  1. Samsung Galaxy Nexus (14,8 %)
  2. Samsung Galaxy S II (11,93 %)
  3. Samsung Nexus S (10,26 %)
  4. HTC Evo 3D (5,01 %)
  5. Samsung Galaxy S (4,06 %)

Výrobci

20120824132426_small

Není žádným překvapením, že mezi nejoblíbenějšími značkami figuruje na prvním místě Samsung, 48,5 % je však možná překvapením, neboť Samsung tak válcuje všechny ostatní značky. Druhý za ním, tchajwanská společnost HTC, již ztrácí necelých 29 %, což je skutečně hodně. Třetím výrobcem, který poměrně výrazně utíká konkurenci, je Sony se svými 13,4 procenty. Další výrobci již ztrácejí poměrně hodně, překvapením pro mě je například Huawei, který používá pouze necelá 2 procenta hlasujících.

  1. Samsung (48,45 %)
  2. HTC (19,57 %)
  3. Sony (13,37 %)
  4. LG (5,25 %)
  5. Asus (4,06 %)

Závěr

Že se o přední příčky poperou přístroje od společnosti Samsung, asi každý předpokládal. Že to však budou všechna 3 zařízení na prvních místech, už tak lehké uhádnout nebylo. Je vidět, že spousta uživatelů již neponechává nic náhodě a stále více a více si oblibují přístroje Nexus, které vynikají zejména díky včasným aktualizacím a čistou verzí systému Android. Jelikož poslední dva Nexusy, které se staly velmi oblíbenými, vyrobila společnost Samsung, vysvětluje to dominantní postavení tohoto výrobce. Značky jako HTC, LG, Huawei či Sony mohou zatím jen závidět.

A jak jste na tom Vy? Na kterém zařízení nejčastěji náš portál čtete a jak jste s ním spokojeni?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)