Xperia Z4 tablet – skvělý displej, výkon a dlouhá výdrž (první pohled)

xperia z4 tablet hlavni

Společnost Sony dnes na MWC 2015 oficiálně představila svůj nový tablet Xperia Z4 Tablet, který má zaujmout především svým 2K displejem, vysokým výkonem, velmi dobrou výdrží baterie a lehkou konstrukcí.

Společnost Sony již před MWC nedopatřením uvedla jednu z klíčových informací o tomto tabletu ve své aplikaci. Jednalo se o použití 2K displeje, což se s oficiálním představením potvrdilo. Xperia Z4 tablet nabídne 10,1palcový displej. Tablet je velmi tenký (6,1 mm) a lehký (pod 393 gramů). Jeho rohy jsou zpevněny nerezovou ocelí. Xperia Z4 tablet rovněž splňuje požadavky normy IP68 v oblasti ochrany proti vodě a prachu.

Dostatečný výkon i pro náročnější operace zajišťuje jeden z nejmodernějších mobilních procesorů – Qualcomm Snapdragon 810 se svojí 64bitovou architekturou. Xperia Z4 tablet bude určený nejen pro vášnivé hráče, ale také pro milovníky multimediálního obsahu. Z plně nabitého zařízení můžete zhlédnout hned několik filmů bez připojení tabletu do zásuvky. Xperia Z4 tablet totiž zvládne až 17 hodin přehrávání videa. To vše díky baterii s kapacitou 6000 mAh. V případě, že vám přece jen začne docházet “šťáva”, můžete aktivovat úsporný režim Stamina pro prodloužení výdrže. Kvalitní poslech při sledování filmů pak zajišťují stereoreproduktory na přední straně, které vytváří efekt prostorového zvuku.

Že tablety nejsou určeny pro focení? Xperia Z4 tablet tento přežitek hravě vyvrací. Zadní, 8MPx fotoaparát z dílen Sony by měl nabídnout opravdu kvalitní snímky, a to i za horších světelných podmínekh. Pro selfie fotografie je přichystán 5,1MPx fotoaparát s širokoúhlým objektivem, který zaručuje, že budete vždy v záběru.

Xperia Z4 tablet – první pohled přímo z MWC 2015

Sony Xperia Z4 Tablet – první pohled

Sony Xperia Z4 Tablet - první pohled

Máte doma konzoli PlayStation 4 a rádi byste pařili vaše hry i jinde (v domácnosti) než u televize? Pak stačí využít aplikace PS4 Remote Play, díky níž můžete hrát jakoukoliv PS4 hru na vašem Xperia Z4 tabletu.

Pro ukládání vašich dat poslouží 32GB interní paměť.

xperia z4 tablet 5

Xperia Z4 tablet – námi pořízené fotky přímo z MWC 2015

Xperia Z4 tablet se bude prodávat ve variantách 4G LTE a Wi-Fi a do prodeje se dostane v červnu 2015.

Zdroje: Tisková konference SONY, MWC 2015.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)