Xiaomi na Marsu? Společnost představila chytré domy budoucnosti

xiaomi mars case chytry dum

Čínské Xiaomi neustále dokazuje, že jde o společnost, která bude tvořit a prodávat v podstatě cokoliv. Nejde jen o telefony, příslušenství anebo výrobky chytré domácnosti. Ale co kdybychom vám řekli, že čínská společnost vytvořila chytré domy budoucnosti, které jsou určené k bydlení na Marsu? Pravděpodobně nevěříte, jako nejprve my. Nicméně stačí číst, domy již opravdu existují, a to i když lidstvo prozatím dokázalo na Mars poslat maximálně roboty.

Uvidíme v budoucnosti Xiaomi na Marsu? Společnost má velké plány

Novinka ukazuje hlavně to, že čínská společnost má řadu plánu do vzdálenější budoucnosti a nemusí se vždy jednat jen o spotřebitelskou elektroniku. Společnost se snaží přispět svým dílem k rozvoji technologií určených výpravám do vesmíru. A to už třeba jen kvůli tomu, že Čína je světová velmoc, která chce ukázat, že s ní musíme počítat také. Ostatně není to tak dávno, co čínská sonda dokázala přistát na odvrácené straně Měsíce, což ještě žádná jiná země předtím nedokázala.

Zpátky ale k Xiaomi chytrému domu. Vývoj probíhal přímo v centrále Xiaomi v Pekingu, název modulu je MARS Case. Z dostupných fotografií můžeme vidět minimalistický design. Hlavním cílem je přežití v nehostinných podmínkách Marsu. To znamená, že se inženýři v Xiaomi zaměřili na to, jak opětovně využívat teplo, vodu a další zdroje.

mestecko xiaomi domy

Dále je potřeba i jednoduchá výstavba. Proto jsou domy vytvořeny z nafukovacích modulů o rozměrech 2,4 x 2,4 x 2 metry.Díky tomu se dá každý modul vyfouknout a poměrně jednoduše přenést na jiné místo. Jeden z modulů je plný elektroniky a vybavení. Tento modul se nazývá Home a kromě Xiaomi jej vyvíjela i společnost OPEN Architecture. O z obrázků uvnitř můžeme vidět, že je celý design uzpůsoben tak, aby byl co nejvíce minimalistický. Další detaily k domům nejsou k dispozici, nicméně je jasné, že ještě nějakou dobu nebudou k dispozici a pravděpodobně nikdy se nedostanou do klasického prodeje.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí směrování Xiaomi? Měla by společnost více tvořit i podobné produkty?

Zdroj: xiaomitoday.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)