Pomohl by Xiaomi Mi Note 2 kov a špičkový hardware?

xiaomi mi note

Celokovové smartphony jsou v současné době v kurzu. Ačkoli společnosti jako HTC nebo Apple vyrábí telefony převážně z kovu už pár let, spousta výrobců se rozhodla následovat tento trend až nyní. Kromě čínského Meizu se rozhodlo svou nabídku kovových smartphonů rozšířit i Xioami se svým Mi Note 2.

Krasavec celý z kovu

Zatím se oblíbené Xiaomi soustředilo spíše na plastové materiály, přesto své vlajkové lodě pro majetnější zákazníky často doplňovalo kovovými prvky. To se ale čínská firma chystá s příchodem modelu Xiaomi Mi Note 2 změnit. Nový model, který má nahradit letošní Xiaomi Mi Note Pro bude mít zcela jinou podobu, o kterou se zasadí celokovové tělo a chybět nebudou i naprosto špičkové specifikace. Bute to pro zákazníky natolik velkým lákadlem, že pominou už tradiční absenci evropského LTE.

Absence LTE důvodem

Druhá generace Mi Note by měla zůstat na úhlopříčce displeje 5,7 palce, přičemž ani rozlišení 2560 x 1440 pixelů se u nástupce letošní vlajkové lodi nezmění. Velikostně by měl být Mi Note 2 stejný, subjektivně velké okraje a nevyužitý prostor kolem displeje zůstane. To je trochu škoda, smartphony Xiaomi se obecně nemůžou pochlubit svou skladností v poměru velikost telefonu vs. velikost displeje, proto by bylo příjemné vidět změnu.

Co však spousta uživatelů Xiaomi vyčítá je absence LTE. Čínské telefony – a Xiaomi obzvlášť – jakoby zapomínaly na celou Evropu. Model Mi Note 2 sice LTE disponuje, ale v Evropě byste se nejrychlejší připojení snažili chytat marně. A to je u vlajkové lodi vnímano jako velká nevýhoda, kterou nemusí vykoupit ani kovové tělo. U oblíbených levných modelů je to věc tolerovatelná, u vlajkových lodí důvod, proč i přes svou lákavou cenu nejsou mezi zákazníky jedničkou.

xiaomi mi note 2

Co bude nový Xiaomi Mi Note 2 ukrývat?

Líbilo by se nám, kdyby se pod kapotou nacházel vyvíjený Snapdragon 820 od Qualcommu – pokud se ale telefon objeví na scéně v očekávaný datum 5. listopadu, je pravděpodobnější varianta s některým z čipů MediaTek, přičemž v novém roce by se objevila na scéně upgradovaná verze. Co se týče dalších specifikací, letošní Note Pro trochu předběhl dobu, proto si nemyslíme, že se specifikace Mi Note 2 mají kam vyhoupnout. RAM paměť by měla být v hodnotě 4 GB, úložiště pak 32 GB. Potěšující zprávou je i předpoklad, že by Note měl být k dostání s verzí systému Android 6. Dalšími spekulacemi je vylepšení foťáku ze 13 MPx na 16 MPx

Podle prvotních spekulací by tedy měl být Mi Note 2 nejen robustním krasavcem, nabídnout by měl i špičkové parametry. A jak tu o čínské Xiaomi bývá, to vše podtrženo adekvátní cenou. O konkrétních číslech zatím žádné informace napovrch bohužel nevyplavaly, během následujících několika měsíců je však očekáván pozvolný únik ještě podrobnějších specifikací, fotografií a zejména ceny a konečné datum vydání.

Zdroj: TalkAndroid, PhoneArena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)