Vývojáři CyanogenModu ukázali Galaxy S4 záda?

cyanogenmod

Existuje mnoho uživatelů, kteří sotva co si domů přinesou nový telefon, už zkoumají, jak se dá rootnout a nebo jak do něj nasypat novou ROMku – ideálně třeba CyanogenMod (dále jen CM), který si udržuje vysokou kvalitu a lze pomocí něj prodloužit život i starším zařízením (kde by bez něj můj Desire Z dnes byl…).

cyanogenmod_logo

Jestli jste ale doufali, že si pěkně “flashnete” svůj zbrusu nový Samsung Galaxy S4, máme pro vás nemilou zprávu – člen týmu stojícím za projektem CM ohlásil, že se neplánuje podpora pro tento přístroj. Proč? Jedná se o poměrně dlouhou historii, která zrovna nehýří přátelskými vztahy. Samsung si samozřejmě vztahuje nárok na vyvinuté technologie a nelíbí se mu, že se skupina lidí snaží o rozebrání a analýzu jednotlivých prvků systému, aby mohli vytvořit vlastní ROMku. Aby zůstal CM legální, nesmí tým překročit hranice vymezné licencí GPL, což je ale v případě Samsungu velmi komplikované, protože si tento výrobce samozřejmě nárokuje práva na své osobní vlastnictví a s “moddery” velmi nerad spolupracuje. Pokud bychom tedy měli důvody pro ignorování Galaxy S4 shrnout jedním slovem, pak je tím slovem frustrace.

samsung-galaxy-siv3

Tým Hacksung (zodpovědný za oficiálním porty CM pro zařízení Galaxy S2, Note, S3, Note 2, G Tab a dalších) se doslova vyjádřil, že nikdo ze členů si nehodlá S4 koupit ani pro něj vyvíjet.

O několik hodin později se však na síti Google+ vyjádřil CyanogenMod tým jako celek a uvedl některé věci na pravou míru: Podpora pro nová zařízení nikdy není ohlašována dopředu a veškeré zprávy o podpoře či nepodpoře konkrétních zařízení budou komunikována skrze oficiální Google+ stránku, Facebook či Twitter – rozhodně ne přes jednoho člena na diskuzním fóru. Postoj CM týmu je tedy v tuto chvíli kompletně neutrální a podporu pro Galaxy S4 bude možno potvrdit skutečně až v momentě, kdy vyjde první build systému nebo se dočkáme oficiálního zamítnutí.

 

Zdroj: ibtimes

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)