Vychází CyanogenMod 10.2.1 – poslední z rodu Jelly Beanů

cm_jb_ico

Vývojáři patrně nejpopulárnější alternativní ROMky CyanogenMod v sobotu oznámili uvolnění nové stabilní verze s číslem 10.2.1. Současně s tím oficiálně ukončili vývoj a vydávání nových verzí postavených na Androidu 4.3 Jelly Bean, neboť se nyní budou věnovat výhradně verzi založené na posledním Androidu 4.4 Kitkat.

Vychází CyanogenMod 10.2.1 - poslední z rodu Jelly Beanů Vychází CyanogenMod 10.2.1 – poslední z rodu Jelly Beanů

Kromě vylepšování stability a zvyšování výkonu přidali také několik nově podporovaných zařízení – jmenovitě Droid RAZR HD, Photon Q, Nexus Q, Nook, Nook HD, Nook HD+ a další. Soubory k flashnutí lze stáhnout z oficiálních stránek.

Proti dosud poslednímu stabilnímu sestavení s číslem 10.2.0 aktualizace nepřináší příliš mnoho nových funkcí, ale zaměřuje se na opravy nepřeberného množství nalezených chyb, aktualizace APN, lokalizace (překlady) a portuje některé části kódu a opravy z CyanogenModu 11 (ten bude vycházet z Androidu 4.4 KitKat).

Již tradičně jsou zklamáváni (a nejinak tomu bude i tentokrát) majitelé Samsungu Galaxy S II (I9100) – ačkoli pro někdejší vlajkovou loď bylo vydáno hned několik nočních a experimentálních sestavení, poslední oficiální stabilní verzí je CyanogenMod 10.1.3 z loňského září. Hlavním důvodem jsou údajné problémy s čipem Exynos, ovšem je zajímavé, že jiné alternativní ROMky SGS2 podporují – například OmniROM přidal Galaxy S II na seznam podporovaných zařízení minulý měsíc.

Pokud již máte CyanogenMod nainstalovaný, měla by vám být aktualizace nabídnuta automaticky, případně můžete její dostupnost zkusit přes systémové nastavení, kde v sekci Info o telefonu-Aktualizace CyanogenModu klepnete na tlačítko pro vyhledání aktualizací. Na redakční Samsung Galaxy S3 jsme ale zatím novou verzi CM nedostali.

Pokud byste si chtěli prostudovat seznam provedených změn (“changelog”), račte pokračovat na oficiální web.

Zdroje: CyanogenMod – oficiální blog, Android Community, GSM Arena, NextPowerUp, Softpedia.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)