Menu

Volání a další služby Google Voice se už testují v Evropě

Google Voice je komplexní sada VoIP a telekomunikačních funkcí vyvinutých Googlem, jejíž hlavní lákadla jsou prozatím dostupná pouze občanům USA. Ti si mohou užívat např. vyzvánění více telefonů současně při vytočení Google Voice čísla, přepínání hovoru mezi těmito čísly (tedy “přesunete” hovor z jednoho telefonu na druhý), hlasovou schránku a přepis hlasových vzkazů do textu, volání zdarma na veškerá čísla v USA a Kanadě (z jiných koutů světa stojí volání do USA skrz Google Voice pouze 0,01 $) a několik dalších. Už v sprnu se otevřelo volání do celého světa za poměrně příznivé ceny – na českou mobilní síť 0,15 $ (asi 2,50 Kč) a na pevné linky 0,03 $ (asi 0,50 Kč), zbytek služeb jako možnost volání přímo z telefonu ale stále chybí.

Včera na summitu Evropských pirátů byl přítomen také Jens Redmer, hlavní člověk Googlu pro Evropu, který hostil diskuzi s názvem “Zeptej se Googlu”. Po dotazu na širší dostupnost Google Voice v Evropě odpověděl, že Google podníká “konkrétní kroky” ke spuštění plnohodnotné služby a že služba se už interně testuje. Přesné datum spuštění však sdělit nemohl, neboť jak je u Googlu zvykem, své produkty a služby nikdy neohlašuje předem.

Alespoň víme, že Google Voice míří i k nám :)

[Zdroj: The Next Web]

 

Komentáře

Martin Pelant

Martin Pelant

21.9.2011 22:56

Ze svych zkusenosti za posledni mesic v USA, musim rict ze Google Voice je fakt SUPER. Hlavne na SMS (v USA se plati i za prichozi volani/sms) a kdyz mam telefon s androidem a netem, tak mohu psat a prijimat SMS zdarma (volani mam presmerovany na T mobile cislo a SMS mi chodi na gmail/google voice app). Dalsi velka vyhoda je historie vsech SMS/volani na netu a moznost nahravani hovoru, psani SMS/volani z PC….
Proste tohle je snad nejlepsi sluzba ktera neni dostupna v CR…

Lui

Lui

21.9.2011 23:37

to Martin Pelant: není v USA náhodou nahrávání telefonních hovorů zakázáno? Tím se také mnohdy zdůvodňuje, proč na gingerbreadu nejde nahrávání hovorů (ani neoficiálně) zprovoznit.

Martin Pelant

Martin Pelant

21.9.2011 23:44

To nevim, ale google voice nahravani umoznuje :)

RSS (komentáře k článku)