Menu

Google, Amazon a další firmy převyšují technologicky světové velmoci

Ministr obrany Spojených států, James Mattis, nedávno uzavřel své turné po technologických kampusech na západním pobřeží USA. Navštívil přitom kampus Googlu v Mountain View, Amazon nebo DIUx, Experimentální oddělení obranné inovace. Ukázala se přitom zajímavá skutečnost, technologičtí giganti jako Google nebo Amazon převyšují dosavadní vládní výzkumy. Vláda USA podle něj musí začít v budoucnu blíže spolupracovat se soukromým sektorem.

Vláda USA musí spojit síly, aby nezaspala dobu

Cílem návštěvy debatních návštěv jednotlivých společností bylo navázat především bližší vztahy s těmito giganty. Ministerstvo obrany musí v budoucnu s těmito společnostmi spolupracovat, pokud se chce posunout ještě dál, především v oblasti umělé inteligence. Technologie soukromého sektoru totiž v lecčems převyšují dosavadní vládní výzkumy.

Soukromý výzkum podle ředitele podnikového rozvoje DIUx, Seana Singletona, předčí federální výzkum v poměru 3 ku 1. Společnosti jako jsou Amazon nebo Google jednoduše tráví výzkumem mnohem více času než tradiční vojenští dodavatelé, jako například Lockheed.

dron A MQ-9 reaper

Ilustrační foto

Jestliže nechce vláda Spojených státu zaspat dobu, musí s těmito podniky navázat bližší kontakt. Mattis přiznal, že si je vědom toho, že soukromý sektor ten federální výzkumem převyšuje a je třeba spojit své síly. Technologie umělé inteligence by se daly využít například v dronech, které by dokázaly lépe skenovat budovy a monitorovat tak případné hrozby.

Měl by podle vás soukromý sektor úzce spolupracovat s tím vojenským?

Zdroj: techcrunch.com

 

RSS (komentáře k článku)