Google, Amazon a další firmy převyšují technologicky světové velmoci

Vláda USA začne blíže spolupracovat se soukromým sektorem.

Ministr obrany Spojených států, James Mattis, nedávno uzavřel své turné po technologických kampusech na západním pobřeží USA. Navštívil přitom kampus Googlu v Mountain View, Amazon nebo DIUx, Experimentální oddělení obranné inovace. Ukázala se přitom zajímavá skutečnost, technologičtí giganti jako Google nebo Amazon převyšují dosavadní vládní výzkumy. Vláda USA podle něj musí začít v budoucnu blíže spolupracovat se soukromým sektorem.

Vláda USA musí spojit síly, aby nezaspala dobu

Cílem návštěvy debatních návštěv jednotlivých společností bylo navázat především bližší vztahy s těmito giganty. Ministerstvo obrany musí v budoucnu s těmito společnostmi spolupracovat, pokud se chce posunout ještě dál, především v oblasti umělé inteligence. Technologie soukromého sektoru totiž v lecčems převyšují dosavadní vládní výzkumy.

Soukromý výzkum podle ředitele podnikového rozvoje DIUx, Seana Singletona, předčí federální výzkum v poměru 3 ku 1. Společnosti jako jsou Amazon nebo Google jednoduše tráví výzkumem mnohem více času než tradiční vojenští dodavatelé, jako například Lockheed.

dron A MQ-9 reaper Ilustrační foto

Jestliže nechce vláda Spojených státu zaspat dobu, musí s těmito podniky navázat bližší kontakt. Mattis přiznal, že si je vědom toho, že soukromý sektor ten federální výzkumem převyšuje a je třeba spojit své síly. Technologie umělé inteligence by se daly využít například v dronech, které by dokázaly lépe skenovat budovy a monitorovat tak případné hrozby.

Měl by podle vás soukromý sektor úzce spolupracovat s tím vojenským?

Zdroj: techcrunch.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)