Meta se posouvá, Vivo Xplay 5 nabídne jako první 6 GB RAM

vivo-Xplay-5 (3)

V Pekingu byl představen telefon od společnosti Vivo, jenž přepisuje historii a stává se prvním telefonem s 6 GB RAM. Dosavadní prvenství vzal Asusu a jeho modelu ZenFone 2, jenž jako první v telefonu přinesl 4 GB RAM.

Druhé prvenství

Na začátek by bylo dobré podotknout, že Vivo už jedno takové prvenství má. Jeho model Xplay 3S byl prvním telefonem s QHD displejem. Toto prvenství je často nesprávně připisováno LG G3. Ten jako první nabídl telefon s QHD obrazovkou celosvětově.

Specifikace

Nový model Xplay 5 míří mezi nejvýkonnější telefony tohoto roku. Pomáhá mu k tomu procesor Snapdragon 820 chlazený pomocí kapaliny. Tento systém si Vivo vyvinulo samo a má procesoru zabránit v přehřívání. Na jakém principu a kde všude se kapalina nachází společnost vědět nedala.

K vysokému uživatelskému komfortu má přispět i rychlé UFS 2.0 úložiště s kapacitou 128 GB. Na zadní straně se nachází 16Mpx fotoaparát s optikou Sony IMX298 s dvojicí diod a elektronickou stabilizací obrazu. Uprostřed zad nechybí čtečka otisků prstů. Na spodní hraně tenké 7,6 mm našel místo pár reproduktorů a USB-C konektor napájející 3600mAh baterii a podporující Quick Charge.

Na pravé hraně, jež je díky zakřiveným bokům velice tenká, najdeme tlačítka ovládání hlasitosti a displeje. Zakřivené nezůstaly boky pouze na zadní straně. To, co dělá toto zařízení velice atraktivní, je displej. Ten má úhlopříčku 5,43 palce, QHD rozlišení a technologii AMOLED. Na stranách je zakřiven, jedná se totiž o stejný displej jako má Samsung Galaxy S7 Edge.

Vivo Xplay 5 se tak stává pátým zařízením, jež zakřivený displej nabízí. Kromě trojice Samsungů Galaxy S6 Edge, S6 Edge Plus a S7 Edge nabízí stejné zakřivení i BlackBerry Priv.

Cena a LTE

Vivo Xplay 5 se nachází v předprodeji. K mání je pouze varianta se 4 GB RAM a 128 GB úložiště. Nabízena je za 14 000 Kč bez DPH($565). Varianta se 6 GB RAM se snad do prodeje dostane brzy, cena je odhadována na více něž 15 000 Kč bez DPH ($600). Co se týče LTE, tak bude tradičně chybět 800MHz pásmo.

Myslíte si, že má honba za specifikacemi nějaký smysl?

Zdroj: PhoneArena.com.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)