Video: Grafika Adreno 220 bude úchvatná. Kdo ji nabídne jako první?

No Image-06

Společnost Qualcomm si s uvolněním svého prvního dvoujádrového procesoru dává na čas. Výsledek ale patrně bude stát za to – provedené změny by měly vést k dalšímu zvýšení výkonu a nižší spotřebě energie. Produktový manažer produktový manažer Brent Sammons tvrdí, že nový grafický procesor Adreno 220 “nabízí dvakrát vyšší výkon GPU ve srovnání s dalšími čipy založenými na ARM9.”

Qualcom ukazuje na videu kvalitní grafiku produkovanou Adrenem 220, která snese srovnání s grafickým výkonem konzolí. Používá k tomu hru Desert Winds z dílny švédského studia Southern Interactive. Stejné demo bylo předváděno i na CES a MWC a Taylor Wimberly, redaktor serveru Android and Me, říká, že s každou další prezentací vypadal výsledek lépe a lépe.

Qualcom chce podporovat hru Desert Winds jako vlajkovou loď pro ukazování pokročilých možností GPU Adreno 220, přičemž hodlá dále pracovat na dalším vylepšování.

Desert Winds (Android and Snapdragon Adreno dual-core GPU), game demo by Southern Interactive

Desert Winds (Android and Snapdragon Adreno dual-core GPU), game demo by Southern Interactive

Představení prvního telefonu s dvoujádrovým grafickým procesorem je očekáváno na výstavě CTIA v Orlandu, která proběhne 22. – 24. března.

Co myslíte, bude to HTC, kdo žhavou novinku představí ve svém zařízení? Přeci jen na MWC působila tato firma v porovnání se Samsungem a zejména LG spíše jako chudý příbuzný. Pokud by se tato domněnka potvrdila, jednalo by se ze strany HTC o pěkný útok ze zálohy :)

Zdroj: Android and Me

Mohlo by vás zajímat

samsung nahledovy

Galaxy Tab 8,9 – prvé info!

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (13)