Twitter: aktualizace oficiální aplikace přinesla nový design

twitter_ikona

Oficiální aplikace pro sociální síť Twitter má celou řadu velmi silných konkurentů (viz Svět androida doporučuje: 5 aplikací pro Twitter a Čtenáři doporučují: 5 aplikací pro Twitter), proto její autoři průběžně přicházejí s novinkami a vylepšeními. Včera byla uvolněna verze s číslem 4.0, jejímž hlavním “tahákem” má být design ve stylu Holo UI, který lépe ladí s grafickým prostředím Androidů čtvrté generace.

Změna je vidět na první pohled – aplikace přichází s novými ikonami a čistším vzhledem, kterým se přibližuje vizáži nativních aplikací pro Android, ačkoli zachovává původní filozofii prostředí. Mezi čtyřmi hlavními sekcemi se tedy již nepřepíná tapáním na záložky, nýbrž horizontálním posunem obsahu obrazovky.

Změna je vidět na první pohled Změna je vidět na první pohled

Mezi sekcemi se přepíná horizontálním posunem Mezi sekcemi se přepíná horizontálním posunem

Při dlouhém tapnutí na tweet se zobrazí akční nabídka, obsahující možnost odpovědi, retweetu, označení hvězdičkou, sdílení.

Akční nabídka při dlouhém tapnutí na tweet Akční nabídka při dlouhém tapnutí na tweet

Nová verze také přichází s možnosti načíst obsah tweetnutý z jiných aplikací – například Foursquare – přímo v aplikaci prostřednictvím speciálního odkazu.

Oficiální seznam změn vypadá následovně:

  • Zbrusu nový vzhled vytvořený pro Android 4.0 +. Přechod mezi sekcemi Twitteru probíhá jednoduchým přejetím.
  • Je jednodušší spojit se s přáteli a zapojit se do probíraných témat s našeptávačem uživatelských jmen (@) a hashtagů (#).
    Našeptávání uživatelských jmen Našeptávání uživatelských jmen

  • Objevte, nainstalujte a spusťte své oblíbené aplikace přímo z tweetů.
  • Opravy chyb a další vylepšení.

Vypadá to jako cesta vedoucí správným směrem, nicméně pořád je zde velký prostor k vylepšování – uvítali bychom například zobrazování obrázků v časové ose, alespoň těch sdílených přes oficiální nástroj Twitteru. Pro dlouho zanedbávaného klienta je to vcelku významný krok k lepší použitelnosti.

Jestliže máte aplikaci nainstalovanou, měli byste se dočkat aktualizace v několika následujících hodinách. Pokud klienta pro Twitter nemáte, můžete si ho stáhnout přes následující odkaz.

RAUnR7oW6F45t OqR
Twitter
Twitter, Inc.
Verze Liší se dle zařízení (3. 4. 2013)
Velikost Liší se dle zařízení

v3zPyXaFXk6aKHMAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Dodejme, že oficiální klient pro Twitter zaznamenal v Obchodě Play více než sto milionů stažení a jeho průměrná známka je 4,0. Patrně nejlépe hodnocenou aplikací pro tuto sociální síť je placený Falcon Pro (for Twitter) s hodnocením 4,6.

Zdroje: Android Central, Obchod Play, Eurodroid a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)