Tovární obrazy Androidu 7.0 pro Nexus 6P jsou konečně online + návod

tovarni-obrazy-pro-nexus-6p-online-nahledak

V minulém týdnu jsme vás informovali, že První patch pro Nugát je tu spolu se zářijovým bezpečnostním updatem. Někteří z vás si ale posteskli, že jejich Nexusy 6P ještě ani Android 7.0 nedostaly, a že online nejsou ani tovární obrazy, pomocí kterých by se dal systém nainstalovat ručně. Máme pro vás dobrou zprávu, nyní již instalovat můžete. Tovární obrazy jsou online připravené ke stažení.

Jen tovární obrazy nebo i OTA aktualizace?

Stejně jako v minulosti, i tentokrát můžete aktualizaci provést buď ručně, s tím, že přijdete o dosavadní data, nebo počkat na aktualizaci OTA, která sama na váš smartphone dorazí. Zahraniční kolegové již sice hlásí, že někomu již aktualizace na Nexusu 6P dorazila sama, nicméně myslíme si, že než dorazí do našich končin, může to trvat ještě nějaký ten den. Pokud jste tedy nedočkaví, klidně můžete tovární obrazy zkusit. Jen zdůrazňujeme, že je nutné pro správné provedení tohoto kroku mít odemčený bootloader. Jak na to se dozvíte v článcích Jak odemknout Nexus 6P a Nexus 5X? Jen s novými příkazy a Jak nainstalovat Android 6 do zařízení Nexus? Také je potřeba mít správně nainstalované ADB nástroje a ovladače.

tovarni obrazy pro-nexus-6p

Tovární obrazy a jejich instalace:

  1. Stáhněte si tovární obraz pro svůj Nexus z tohoto webu – Factory Images for Nexus Devices
  2. Stažený soubor rozbalte do složky s ADB nástroji
  3. Ve svém Nexusu povolte možnost Ladění USB (Nastavení > Zabezpečení > Ladění USB)
  4. Vypněte svůj Nexus a znovu ho zapněte za pomocí držení zapínacího tlačítka a tlačítka Volume –, telefon tak nastartuje do „Bootloader režimu“
  5. Připojte svůj Nexus k počítači, spusťte příkazovou řádku a přejděte v ní do adresáře s rozbalenými továrními obrazy
  6. Do příkazové řádky napište příkaz ./adb devices, abyste se ujistili, že je váš Nexus správně připojen
  7. Pokud svůj Nexus vidíte v seznamu zařízení, můžete zadat příkaz flash-all.bat (ve Windows) nebo flash-all.sh (v macOS). Pokud jste vše provedli správně, postupně se všechny části systému nainstalují a dojde k restartu zařízení.

První start po instalaci trvá zpravidla poměrně dlouho (může se jednat třeba až o dvacet minut). Počítat také musíte s tím, že všechna vaše data budou s největší pravděpodobností trvale smazána, a že tedy budete muset všechno instalovat znovu. Doporučujeme tedy před zahájením instalace udělat zálohu všeho potřebného.

Zdroj: androidauthority.com

A jak jste se rozhodli vy? Budete nedočkaví a zkusíte aktualizaci hned instalovat? Nebo si počkáte pár dní, než vám aktualizace dorazí vzduchem a nainstaluje se sama a bez námahy?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)