Foto test Samsung Galaxy S8 vs. LG G6 vs. Google Pixel

test Samsung Galaxy S8 vs LG G6 vs Google Pixel

U minulého článku jste si psali o srovnání dvou vlajkových modelů od korejských výrobců. Rozhodli jsme se vám vyhovět a rovnou jsme k nim přihodili ještě telefon Google Pixel, který minulý rok patřil ve fotografování k tomu nejlepšímu. Náš foto test Samsung Galaxy S8, LG G6 a Google Pixel se bude snažit určit toho nejlepšího.

Foto test Samsung Galaxy S8 vs. LG G6 vs. Google Pixel

Začneme u telefonu Samsung Galaxy S8, který má „pouze“ jeden snímač. Rozlišení má 12,2 MPx, nabízí novou funkci ostření Dual Pixel. Objektiv má velmi dobrou světelnost, ta se zastavila na hodnotě f/1,7. Dále také nechybí optická stabilizace videa, nahrávání videa do 4K nebo možnost fotit do formátu RAW. Recenzi na telefon si můžete přečíst na našem webu.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč

Druhým dnes testovaným a porovnávaným telefonem je LG G6, na který můžete již také najít recenzi na našem webu. Co se týče fotoaparátu, tak má dva 13MPx snímače. První z nich má vysokou světelnost f/1,8, optickou stabilizaci obrazu a fázové ostření. Druhý má světelnost f/2,4 a hlavně širokoúhlý záběr 120 stupňů. Videa se nahrávají v UltraHD rozlišení při 30 FPS.

LG G6

LG G6

1.0
 • Displej 5.7, 1440 x 2880 pixelů, IPS LCD, 564 ppi
 • Procesor Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 13 MP
 • Baterie 3300 mAh
 • Cena od 8 227 Kč

Posledním telefonem je Google Pixel, který měl v době vydání na trh postavenou reklamní kampaň na tom, že údajně fotí nejlepší fotografie z mobilů vůbec. Telefon má 12MPx snímač, světelnost objektivu má f/2,0. Dále má elektronickou stabilizaci obrazu, laserové a fázové ostření a možnost natáčet do 4K. Recenzi na tento telefon najdete samozřejmě také na našem webu.

Google Pixel

Google Pixel

1.0
 • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 2770 mAh
 • Cena od 6 896 Kč

Až po konci testování jsme bohužel zjistili, že poslední jmenovaný telefon – Pixel má mírně škrábnuté krytí fotoaparátu, takže výsledky z tohoto telefonu nemusí zcela odpovídat realitě. Vliv to může mít na přímé protisvětlo. Kvalitu noční fotografie, dynamického rozsahu nebo stabilizace obrazu, neovlivňuje.  Brzy porovnáme tento telefon znovu, abychom mohli mít jistotu, že vlasový škrábanec neovlivnil výsledky.

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na speciální desku, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Video

Foto test Samsung Galaxy s8 vs. LG G6 vs. Googe Pixel

Foto test Samsung Galaxy s8 vs. LG G6 vs. Googe Pixel

Závěr

I když je rozdíl mezi Google Pixel a novými vlajkovými modely pouze pár měsíců, můžeme i tak vidět značné rozdíly. Ostrost snímku je za denního světla velmi podobná u všech modelů. Věrohodnější podání barev má z těchto telefonů určitě Google Pixel, u telefonů S8 a G6 můžeme vidět poměrně značné přidání saturace.

Největší rozdíl mezi novými telefony a Pixelem je u fotografií za zhoršených světelných podmínek a také v noci. Roli v tom určitě hraje u Pixelu i světelnost f/2,0. Telefon od Googlu v takových situacích hodně ztrácí. V těchto podmínkách podle nás nejlépe fotí Galaxy S8, který má na fotografiích také nejméně šumu. Když se zaměříme na video, tak ve stabilizaci rozhodně vítězí Google Pixel. Noční scéna u videa v podstatě kopíruje fotografie, kdy nám přišel nejlepší Galaxy S8. Rychlost ostření vyznívá nejlépe opět pro telefon od Samsungu, Google Pixel je nicméně hned v závěsu.

Na konec doplníme ještě náš finální názor. I když mnozí tvrdí, že Galaxy S8 měl minimálně vylepšený fotoaparát oproti Galaxy S7, v našich očích vyšel nejlépe. Pixel ztrácí hlavně na fotografiích za horších světelných podmínek a v noci. LG G6 pro změnu nikde zásadně nepropadne, ale také se nikde výrazně nepředvede. V minulých dnech jsme vám již přinesli foto test Samsung Galaxy S8 vs. Apple iPhone 7 Plus, dále Honor 8 Pro s Huawei P10 anebo LG G6 vs. Honor 8 Pro vs. HTC Ultra U.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Samsung a Alza.cz.

Jaký je váš názor? Také podle vás fotí nejlépe Galaxy S8?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)