Foto test Huawei P10 vs. Honor 8 Pro. Bratrovražedný souboj o nejlepší snímky

foto test Huawei P10 vs. Honor 8 Pro

Před několika dny jsme vám přinesli srovnání fotografií a videí u telefonů iPhone 7 Plus a Galaxy S8. Dnes pokračujeme a přinášíme vám fototest Huawei P10 vs. Honor 8 Pro. Oba telefony jsou si velmi podobné, pochází totiž v podstatě z jedné továrny. Honor je totiž dceřiná společnost Huaweie. Budou mít tyto telefony i podobné fotografie a videa? To se dozvíte v dnešním fototestu.

Fototest Huawei P10 vs. Honor 8 Pro

Huawei i u svého vlajkového modelu pro rok 2017 zvolil spolupráci s firmou Leica. Ta se přímo nepodílí na vývoji fotoaparátu do modelů P10 a P10 Plus, nicméně ale svým logem garantují jeho kvalitu. Huawei P10 má dva snímače, jeden je monochromatický a má 20 MPx, druhý se stará o barvy, ten má 12 MPx. Světelnost objektivů je f/2,2. Jedna z věcí, kterou se Huawei chlubí, je i to, že telefon má dvojnásobný optický zoom. Co se týče videí, tak již konečně jdou nahrávat i ve 4K. Kompletní recenzi na tento telefon najdete na našem webu.

Huawei P10

Huawei P10

1.0
 • Displej 5.1, 1080 x 1920 pixelů, IPS LCD, 432 ppi
 • Procesor HiSilicon Kirin 960
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3200 mAh
 • Cena od 7 985 Kč

Honor 8 Pro je pro změnu horká novinka, kterou jsme otestovali před několika dny. Co se týče fotoaparátu, tak je opět duální. Nenajdeme zde už ale žádnou garanci kvality od společnosti Leica. Oba snímače mají 12 MPx a fungují na stejném principu, jako u P10, jeden zachytává monochromatickou složku, druhý pak barvy. Světelnost objektivů je rovněž f/2,2. Video již umí také nahrávat do rozlišení 4K, nicméně chybí mu dvojnásobný optický zoom.

Honor 8 Pro

Honor 8 Pro

1.0
 • Displej 5.7", 1440 x 2560 pixelů, LCD, 515 ppi
 • Procesor HiSilicon Kirin 960
 • RAM 6GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 4000 mAh
 • Cena od 7 864 Kč

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na speciální desku, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Video

Foto test Huawei P10 vs. Honor 8 Pro

Foto test Huawei P10 vs. Honor 8 Pro

Závěr

Výsledky z obou telefonů jsou velmi podobné. Co se týče ostrosti, tak u blízkých objektů je na tom lépe Huawei P10, vzdálené objekty ale naopak zaostřuje Honor 8 Pro lépe. Věrnost podání barev je dobrá u obou telefonů, přijde nám ale, že Huawei P10 má mírně vyšší saturaci. Expozice je na dobré úrovni, u večerní fotografie ale můžeme vidět přeexponovaný snímek u modelu P10. Šum je na tom obdobně u obou telefonů.

Ihned na úvod videa si můžeme všimnout největšího rozdílu obou telefonů, ten je ve stabilizaci. Honor 8 Pro totiž nemá optickou stabilizaci obrazu. Stabilizace obrazu u P10 je, ale můžete si u ní všimnou vibrací a rozmlžování, takže také nepatří k tomu nejlepšímu. Video za horších světelných podmínek nám přišlo lepší u Honoru 8 Pro. V ostření videa a detailním záběru se také přikláníme na stranu Honoru, ve videích můžete vidět například více detailů.

Když si to tedy srovnáme, oba telefony fotí poměrně stejné snímky. U videa už je to pak rozdílnější, Honor 8 Pro nemá optickou stabilizaci videa, takže v tomto ohledu vítězí P10, nicméně celkově, co se týče videí, jeví se nám Honor 8 Pro jako lepší volba. Jak nám tento fototest Huawei P10 vs. Honor 8 Pro ukázal, tak dceřiná společnost Honor nehraje vůbec druhé housle, ale směle se vyrovná a v některých věcech i předčí Huawei.

Za zapůjčení telefonů děkujeme společnostem Huawei a Honor.

Vidíte to stejně jako my? Nebo u vás vyhrál Huawei P10?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)