Foto test Apple iPhone 7 vs. Samsung Galaxy S8. Který mobil dělá lepší snímky?

apple iphone

Testy mezi telefony od Applu a Samsungu bývají vždy ostré a dlouho se o nich diskutuje. Obzvlášť u fotoaparátu se obě firmy předhánějí v tom, kdo je lepší. My se vám dnes budeme snažit na tuto otázku odpovědět. Připravili jsme si foto test mezi Apple iPhone 7 Plus a Samsung Galaxy S8. Který telefon podle vás fotí lépe?

Apple iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S8

Začneme s telefonem Apple iPhone 7 Plus, který byl představen a vydán a několik měsíců před Galaxy S8. Nejen technické detaily můžete nalézt v naší recenzi pohledem Androiďáka. V následujících řádcích se budeme soustředit čistě na fotoaparát. U řady Apple iPhone patři téměř od jakživa k tomu, nejlepšímu v mobilních telefonech. Novinkou u posledního modelu iPhone 7 Plus je duální fotoaparát, kde oba snímače mají 12 MPx. Výhodou fotoaparátů je možnost 2x optického zoomu. Světelnost má f/1,8 a nechybí také optická stabilizace obrazu, fázová detekce obrazu, HDR, RAW nebo 4K video.

Apple iPhone 7 Plus

Apple iPhone 7 Plus

7.4
 • Displej 5,5" IPS LCD, 1080x1920 px
 • Procesor Apple A10 Fusion
 • RAM 3 GB
 • Fotoaparát 12 Mpx, f/1,8
 • Úložiště 32/128/256 GB
 • Baterie 2900 mAh

Samsung Galaxy S8 pro změnu stále zůstává „jen“ u jednoho snímače. Rozlišení má 12,2 MPx, nabízí novou funkci ostření Dual Pixel. Oproti iPhone 7 Plus má zadní fotoaparát mírně lepší světelnost, ta se zastavila na hodnotě f/1,7. Dále také nechybí optická stabilizace videa, nahrávání videa do 4K nebo možnost fotit do formátu RAW. Recenzi na telefon si opět můžete přečíct na našem webu. Na papíře tedy oba telefony vypadají velmi podobně. Bude i kvalita fotografií stejná?

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
 • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
 • Procesor Samsung Exynos 8895
 • RAM 4GB
 • Fotoaparát 12 MP
 • Baterie 3000 mAh
 • Cena od 7 699 Kč

Fotografie

Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim a používala se výchozí aplikace. To je kombinace, se kterou bude největší skupina lidí normálně operovat. Telefony pak byly připevněny na speciální desku, aby tak mohl být snímek pořízen ze stejných míst.

Video

Foto test Apple iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S8

Foto test Apple iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S8

Závěr

Hned na začátek je dobré říct, že špička v žebříčku fotomobilů je dnes tak vyrovnána, že je poměrně těžké určit, který telefon fotí a natáčí lépe. Hlavní rozdíl mezi těmito telefony je u podání barev, kdy fotografie z Iphone 7 Plus vypadají ve srovnání s Galaxy S8 přímo depresivně. Je to způsobeno tím, že Samsung přidává saturaci, takže výsledné fotky mají pěknější barvy. Věrohodnější podání barev má nicméně Apple iPhone 7 Plus.

Ostrost snímku je vyrovnaná u obou telefonů, nicméně s některými snímky si hlavně ve středu fotografie poradí lépe iPhone 7 Plus. Na druhou stranu zde máme fotky ve zhoršených světelných podmínkách, nebo rovnou v noci, zde kraluje Samsung Galaxy S8, který má na výsledných fotografiích mnohem méně šumu. U snímaného videa to platí stejně. U horších světelných podmínek je na tom lépe Galaxy S8. Stabilizace videa se nám více líbila u Galaxy S8, nicméně občas to má za následek, že se video podivně rozvlní. Rychlost ostření je na výbornou u obou telefonů, Samsung má ale opět trochu navrch, vidět to jde u ostření na strom. Zajímavé také bylo porovnání mikrofonů, v tomto klání nám prišlo, že lépe nahrává Galaxy S8, což jde velmi dobře vidět ve videu v čase od 0:20.

Na konec by se dalo říct, že se tak trochu opakuje historie. Oba telefony se drží těch svých zajetých kolejí, kdy iPhone 7 Plus má věrohodnější barvy, Galaxy S8 si dokáže poradit mnohem lépe s fotkami ve zhoršených podmínkách. Ve výsledku je to tedy opět spíš o preferencích člověka, jestli se mu líbí fotografie s větší saturací, nebo naopak chce věrohodnější barvy. Oba telefony patří mezi špičku mezi fotomobily.

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Samsung a Alza.cz

Který telefon podle vás pořizuje lepší fotografie? Je to Apple iPhone 7 Plus nebo Samsung Galaxy S8?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)