Menu

Které telefony dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat?

Pojďme se společně podívat do virtuální křišťálové koule a z dosavadních informací, předpokladů a spekulací sestavit přehled telefonů, které dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat.

Podobně jako před rokem se i letos blíží vydání nové verze úspěšného mobilního operačního systému Android. Spolu s ní také vyvstávají otázky majitelů snad všech zařízení: dostane můj telefon aktualizaci na Android 7.0 Nougat? Samozřejmě i v tomto směru platí, že nic není jisté, dokud to není oficiálně oznámeno. Přesto lze s poměrně vysokou mírou spolehlivosti odhadnout, kteří výrobci a jaké modely se dočkají připravované novinky.

Telefony Nexus

Začneme tím nejjednodušším: telefony Nexus sice nevyrábí samotný Google, ovšem stará se o jejich softwarovou podporu. Ten také na oficiální webu připravil seznam zařízení s termíny ukončení podpory. Google dal jasně najevo, že Nexusy budou dostávat nové verze systému po dobu minimálně dvou let, poskytovat zabezpečení a opravy chyb může o něco déle. V říjnu tohoto roku končí podpora telefonu Nexus 6 a tabletu Nexus 9. Loňským modelům Nexus 5X a Nexus 6P podpora končí v září 2017. Lze tedy předpokládat, že tato čtyři zařízení aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostanou. Starší kousky, včetně Nexusu 5 a Nexusu 7 (2013), se už nejnovějšího systému oficiální cestou nedočkají. Dobrou zprávou je, že na zařízení Nexus 5 i Nexus 7 2013 lze poměrně snadno instalovat alternativní ROMky, takže je otázkou krátkého času, kdy se objeví neoficiální Android 7.0 pro tato zařízení.

 • Nexus 6 bude aktualizován na Android 7.0 Nougat.
 • Nexus 5X bude aktualizován.
 • Nexus 6P bude aktualizován.
 • Telefony Android One budou aktualizovány.
 • Tablet Nexus 9 bude aktualizován, to samé platí i pro Nexus Player.
 • Nexus 5, Nexus 7 (2013) a starší zařízení nebudou aktualizovány na Android 7.0 Nougat.
Nexus 5X aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostane

Nexus 5X aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostane

Samsung

Samsung je největším hráčem na trhu s chytrými telefony na platformě Android. Prodává tolik telefonů, jako všichni ostatní výrobci dohromady. Lze předpokládat, že mnohé modely se dočkají updatu na poslední Android. Na druhé straně je (nejen) u Samsungu zvykem, že levnější modely aktualizace nedostávají.

Co se týká střední třídy, zde je nutné počítat s delší čekací dobou. Jako první dostávají update vždy letošní a loňské vlajkové lodě, teprve pak přicházejí na řadu ostatní modelové řady. S téměř naprostou jistotou můžeme předpokládat, že:

 • Galaxy Note 7 aktualizaci dostane.
 • Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge budou aktualizovány.
 • Galaxy Note 5 bude aktualizován na Android 7.0 Nougat.
 • Galaxy S6, S6 Galaxy Edge a Galaxy S6 Edge+ se také Nugátu dočkají.

Nad ostatními modely visí v těchto okamžicích velký otazník. Rozhodovat bude nejen hardwarová výbava, ale také počet prodaných kusů a náročnost softwarových úprav. Můžeme předpovídat, že dříve či později unikne na Internet neoficiální časový harmonogram se seznamem telefonů, které se kýžené aktualizace dočkají.

Nedávno představený Galaxy Note 7 se Nugátu dočká brzy

Nedávno představený Galaxy Note 7 se Nugátu dočká brzy

LG

Asi největší konkurent Samsungu z Jižní Korey se snaží získat pozornost. Zatím se mu to povedlo chystaným modelem V20, který bude mít Android 7.0 Nougat hned po rozbalení krabičky. Novopečení majitelé tak nebudou muset na Nugát čekat. Představení proběhne 6. září. Můžeme předpokládat, že aktualizace dalších modelů pak na sebe nedají dlouho čekat.

 • LG G5 dostane aktualizaci určitě.
 • V případě LG G4 je update na Nugát tak trochu otázkou, ale předpokládali bychom ji.
 • Podobně je na tom i loňský LG V10, nicméně i v tomto případě bychom aktualizaci čekali.

LG G4 se jeví jako jeden z těch telefonů, který by si aktualizaci určitě zasloužil. Má pěknou obrazovku, líbivý design, ale potýkal se s mnohými problémy s hardwarem i softwarem. Pokud by si výrobce dal na nové verzi záležet, dost možná by mohla vychytat řadu much a mušek tohoto jinak podařeného kousku.

Také majitelé LG G5 se mohou těšit na aktualizaci

Také majitelé LG G5 se mohou těšit na aktualizaci

Motorola/Lenovo

Motorola určitě neudělá stejnou chybu jako minule a nebude slibovat aktualizace, se kterými si není 100% jistá. Předejde tím naštvanosti zákazníků, kteří se pochopitelně mohou cítit naštvaní, neboť z jejich pohledu jim výrobce vlastně lhal.

 • Moto Z (všechny varianty) budou aktualizovány.
 • Moto G4 bude aktualizována na Nugát.
 • Moto X Play a Moto X Style aktualizaci dostane.

Lenovo se však hodlá orientovat na budoucnost, takže modely vydané před tím, než koupilo Motorolu, většinou zůstanou mimo oblast zájmu. Dobrou zprávou je, že Lenovo by mělo být schopno uvolnit aktualizace v krátké době. První zákazníci by se jich tak mohli dočkat možná už před Vánocemi.

Motorola Moto Z dostane Android 7.0

Motorola Moto Z dostane Android 7.0

HTC

HTC je zatím jediným velkým výrobcem, který oficiálně oznámil modely, jenž hodlá aktualizovat na Android 7.0. Jak jsme informovali v aktualitě, nejnovější verze systému se dočkají modely:

 • One M9
 • One A9
 • 10

Dosud sice nebylo oficiálně potvrzeno, že výrobcem letošních Nexusů bude HTC. Pokud se to potvrdí, znamenalo by to, že mělo dostatek času na důkladné prozkoumání kódu Nugátu. Tím pádem může znát překážky, které by mohly stát v cestě při aktualizaci staršího hardwaru. Dočkat by se mohla přinejmenším vyšší řada Desire, ale k tomu se výrobce zatím nevyjádřil.

Předpokládá se, že výše uvedené telefony by mohly dostat Android 7.0 Nougat do dvou měsíců od vydání finálního kódu. Mluvíme tedy o listopadu tohoto roku.

Jasným adeptem na aktualizaci je HTC 10

Jasným adeptem na aktualizaci je HTC 10

Huawei

V případě značky Huawei již stačila uniknout beta verze Androidu 7.0 pro jeho vlajkovou loď P9. U té je tedy aktualizace prakticky jistá. Čínský výrobce také pracuje na úpravách své grafické nadstavby EMUI, která by měla implementovat nové funkce a přinést mnohá zjednodušení.

 • P9 aktualizaci na Android 7.0 dostane.
 • Telefony Mate 8 and the P8 s pravděpodobností hraničící téměř s jistotou se také Nugátu dočkají.
 • Dalším zařízením, které dostane update, bude Honor 5X.

V tomto případě očekáváme brzkou aktualizaci hlavních modelů, méně pravděpodobně pak vidíme aktualizování nižších modelových řad. Pokud se vůbec Nugátu dočkají, předpokládali bychom citelné zpoždění. Na druhé straně se ale Huawei stává stále silnějším konkurentem velkých hráčů, což by mohlo znamenat také rychlejší aktualizace.

Nugátu se má dočkat Huawei P9

Nugátu se má dočkat Huawei P9

Kdo ještě dostane Android 7.0 Nougat?

S více než třinácti tisíci modely nespočtu výrobců se samozřejmě nedá vytvořit kompletní seznam všech zařízení, která se dočkají aktualizace. Na závěr si tedy dovolíme vytáhnout ještě několik zajímavých kousků, které stojí za pozornost:

 • OnePlus 3 bude aktualizován na Nougat, ale zdaleka ne tak rychle, jak by jeho uživatelé chtěli.
 • NVIDIA Shield TV bude aktualizován, také Shield Tablet update dostane, ale zde je nutné počítat se zpožděním.
 • ZTE Axon 5 aktualizaci dostane.
 • Sony by měla připravit aktualizace pro letošní řadu vlajkových lodí Xperia X. Dočkat by se měly také Xperie Z5 a soudě z dostupnosti beta verze také Xperia Z3.
 • Xiaomi se zaměří na stávající modely, kde se předpokládá uvolnění aktualizací za šest až osm měsíců.
Nepochybně se dočká Sony Xperia X Performance

Nepochybně se dočká Sony Xperia X Performance

Zdroj: androidcentral.com.

 

Komentáře

Kryspa127

z aplikace
10.8.2016 12:06

A LG G3 nic? Myslím si, že hardwarově by to dal v poho…

LubiCzech

10.8.2016 12:14

LG G3 je už dost starý telefon.
Nejde o to jestli ho HW zvládne, ale spíš výrobce nebude dávat peníze na vývoj Nugátu pro tak staré zařízení, protože na trhu má mnohem novější a na ty musí nalákat kupce.
Osobně mám G4 a myslím že ta má šanci maximálně 50%.
U G3 bylo překvapení že dostala 6.0, takže doufám že mě LG překvapí a dá mi na G4 Nugát :-)

Tomask.tk

tomask.tk 0

z aplikace
10.8.2016 12:17

A já jsem zvědavý, co moje P8 Lite :D Když se dostal od KitKat až k Marshmallow, třeba dostane i Nugát..A na to, že to není žádný výkonný telefon, podpora je docela dobrá! :)

coyd

10.8.2016 12:22

Presne tak, G3 muze dekovat uz za Marshmallow, tam to uz je konecna co se updatu tyka. A ve stejne pozici je ted G4, pokud se na ni dostane Nougat tak to bude spis prijemne prekvapeni

Moko

z aplikace
10.8.2016 12:22

já doufám, že tam budou i Asusy.

Alf12584

10.8.2016 12:24

A co LG G Flex 2?

bombi

z aplikace
10.8.2016 12:25

mám note 4 a je divný že by pro něj neudělali aktualizaci kord když pětka se tu vůbec neprodávala šestku záhadně přeskočili rovnou na sedmičku myslím si že note 4 za to ještě stojí po hardwarové stránce na tom není vůbec špatně

Adam Alt

10.8.2016 12:32

Myslíte že Samsung galaxy J5 (2016) bude mít Nougat?

Marek Tomko

10.8.2016 12:35

Honor 5X update dostane a vykonnejsi Honor 7 nie? Dufam, ze to nie je uplny zoznam… :)

czbob

z aplikace
10.8.2016 12:37

No,vzhledem k tomu,že můj Mate 7 dostal OTA aktualizaci na 6.0 a EMUI 4.0 (sestavení B571) az předevčírem, nepředpokládám,že bych se ještě nějaké aktualizace dočkal;-)

Lukáš Štěpánek

10.8.2016 12:47

Pevně věřím, že LG G4 ještě jeden update na Nougat dostane, na druhou stranu bych se nedivil, kdyby se tak nestalo z důvodu LG G5, která se prodává ne zcela dle očekávání a vynecháním aktualizace by donutili některé z LG G4 přejít na novější modely.

Jan Kyas

10.8.2016 12:52

Nemám ani slibovanou 6 na Xperia z2 takže o nějaké sedmičce ani nepřemýšlím že by došla

CaramEll

10.8.2016 12:58

A Huawei P9 Lite?

ladmer

z aplikace
10.8.2016 13:18

Zdravim nevi nekdo jak to bude s Huawei g8? dekuji.

Krusty

Krusty 10

z aplikace
10.8.2016 14:01

U Huaweie na to serou úplně, kdy už se lidi poučíte

kalich5

10.8.2016 14:10

Co myslíte, dostane i Lenovo P1 Pro aktualizaci na Nugat? Mě by se to líbilo :-)

Jiří Cejn

10.8.2016 14:16

Mohli byste udělat nějaký článek o instalaci alternativní Rom na Nexus 5? Když je to tak snadné ;-).

Tatrox

Tatrox 0

z aplikace
10.8.2016 15:13

mam radost ze Nougat dorazi i na muj Honor 5X. Ikdyz kdovi jestli tento rok jeste :-)

Sitler

sitler 2

z aplikace
10.8.2016 16:19

Ladmer : g8 nemá ofiko ještě ani 6.0, se 7.0 se počítat fakt nedá.

Cenzzor

z aplikace
10.8.2016 19:22

jan kyas: zalezi jakou mate customizaci ackoliv je to divne protoze pro z2 je aktualizace venku uz pomerne dlouho… aktualizujete prwz ota? nebo prez pc…? dopoeucuji zkusit pc…. jinak rekl bych ze samsung galaxy note 4 dostane aktualizaci na 101% divim se ze do kategorie samsung nebyl zarazen nic mene vidim to jako finalni a zaverecny update….

Cipolini

z aplikace
10.8.2016 22:46

Bude mit aktualizaci i Huawai P9 Lite?

mygbrno

11.8.2016 5:58

Vzhledem k tomu, že se Honoru 5x prodalo po celém světě několik milionů kusů(nevím přesně, ale úspěšný prodej), je proto pravděpodobnější než výkonnější 7ka,jak se tady někdo zmiňoval.

Tidkiuni

tidkiuni 4

11.8.2016 6:02

Mám Samsung Galaxy S7 a až mi dojde aktualizace na Nugát, tak ji nechám tam kde je, protože kombinace výkonného S7 a 6 kového androidu je perfektní. Co jsem viděl únik snímku pro Nugát, tak se mi zdá designově horší.

coyd

11.8.2016 7:28

tidkiuni: design je dneska snad to posledni na co se divat, kdyz libovolnym launcherem a iconpackem zmenis vzhled o 100%

Pavel K.

z aplikace
11.8.2016 8:19

Když tam zůstane ta ptákovina s překryvnými vrstvami, tak ať si to nechají :-\

Pavel Polívka

11.8.2016 8:29

A co Xperia Z3 Dual? Nevíte, jak to bude s ní? Např. Android 6 jsem obdržel teprve včera.

Cenzzor

z aplikace
11.8.2016 20:18

polivčičko: zamysli se z3 aktualizaci dostane…. co myslis? dostanes ji z dualem? kdyz jde o stejny tel jen je na 2 sim? fakt ijvar :-D

Radeg

radeg 34

z aplikace
12.8.2016 16:26

@Cenzzor: Hlavně: “… bych řekl….. …. na 101%…”, tomu říkám jistota krajcnutá se zbožným přáním.

Sheppi

sheppi -3

14.8.2016 11:20

Co všichni plašíte s tou G4, vždyť je to rok starý telefon, Nugát na 100% dostane. LG zase nemá tak mizernou SW podporu.

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

15.8.2016 15:07

“Lenovo se však hodlá orientovat na budoucnost, takže modely vydané před tím, než koupilo Motorolu, většinou zůstanou mimo oblast zájmu.”

No to je prostě tak medem přetékající poslání do prde.e, že to není možné :D

Se.eme na vás..eeeee….teda chystáme se orientovat na zářnou budoucnost blaaablaaablaaa…..

Btw co Lenovo Vibe X3, flahsip značky? Taky na něj hodí bobek? Na Android 6 čekal totiž necelý rok.

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

15.8.2016 15:14

Sheppi: není pravda, 8 měsíců čekání na alespoň zaplátovaný android, zůstávající mimochodem ve verzi 6.0 není správná SW podpora.

To vše přes příslib vydávání měsíčních bezpečnostních aktualizací.

BMT50

21.8.2016 14:12

tomas stransky ja mam novy model stredni tridy HUAWEI Y6-PRO- novinuku letosniho roku …co tento dostane android 6 marsmalouw nebo rovnou dostane i pozdeji android 7 nougat diky za info

Ostrov46070

11.9.2016 12:12

Zdravim,jak je na tom s android 7 Nugat Honor 8?Dekuji za odpoved.

Martin Kvičera

24.11.2016 9:51

Mohu se tedy někdy dočkat aktualizace na Lenovo K5 Note a nebo utřu nudli???

RSS (komentáře k článku)