TOPlist

Samsung přinese One UI 6.1 i na Galaxy S22. Včetně umělé inteligence Galaxy AI!

s22 umělá inteligence
  • Samsung uvedl spolu s řadou S24 umělou inteligenci Galaxy AI
  • Slíbil, že ji nasadí i na řadu S23, ale ne S22; to se zákazníkům nelíbilo
  • Nyní otočil a oznámil skvělé novinky i pro majitele řady S22, Flip4/Fold4

Před několika dny oznámil moderátor v Koreji, že rozumí rozladěnosti uživatelů, kteří nechápou, proč řada S22 a Fold4/Flip4 nedostanou podporu umělé inteligence, když S23 FE, který má podobný hardware, ji má slíbenou. Tehdy jsme byli ještě zdrženliví, protože na komunitním fóru toho zazní hodně.

Nyní ale vydal Samsung oficiální tiskovou zprávu, ve které říká, že aktualizace na OneUI 6.1 a tudíž také umělá inteligence pro řadu S22, bude.

Které funkce na Galaxy S22 dorazí?

Slíbené jsou následující funkce: Circle to Search with Google, Chat Assist, Interpreter, Live Translate, Note Assist, Transcript Assist, Browsing Assist, Generative Edit, Edit Suggestion a Tapeta generovaná umělou inteligencí.

Více o tom, jak moc je nebo není AI užitečná, si můžete přečíst v nedávno vydaném článku – Je umělá inteligence u Samsung Galaxy S24 jen marketing, nebo užitečný pomocník?

Dostupnost

Aktualizace bude k dispozici od začátku května na telefonech řady Galaxy S22, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 a tabletech Galaxy Tab S8. Čeština stejně jako u vyšších řad součástí aktualizace nebude.

Přinášíme kompletní seznam zařízení:

Zamyšlení

Nám nezbývá, než na jednu stranu mít spolu s majiteli S22 radost, protože když si odmyslíme absenci češtiny, je umělá inteligence v podání Samsungu opravdu fajn. Na druhou stranu ale nechápeme, co vedlo Samsung k tomu, že nejprve aktualizaci odmítal? Je hezké, že společnost reaguje na odezvy majitelů a je super, že se lidi umí ozvat, ale Samsung tím ukázal, že předchozí důvody proti zahrnutí řady S22 byly tak trochu vyumělkované.

Pamatujme na to, až Samsung, ale i jiní výrobci, příště zase budou něco tvrdit a nebojme se ozvat!

Máte radost z rozšíření aktualizace i pro S22?

Zdroj: Samsung

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)