Telefon LG G Pro 2 bude představen dříve – již 13. února!

lg_g_pro_2_ico

V podstatě od prvních spekulací ohledně připravovaného phabletu LG G Pro 2 kolují zvěsti, že k jeho oficiálnímu představení dojde v rámci veletrhu Mobile World Congress (MWC), který začíná 24. února v Barceloně. I my jsme spolu s dalšími médii v lednu informovali, že “Je to oficiální: LG G Pro 2 bude představen v únoru na MWC!“, nicméně možná to nakonec bude trochu jinak.

Podle korejského ZDNetu totiž oficiální oznámení modelu G Pro 2 proběhne dříve – konkrétně 13 února (tedy již příští týden ve čtvrtek). Společnost dokonce rozeslala pozvánky, v jejichž nadpise prezentuje “inovativní” funkci KnockON (odemknutí respektive zamknutí telefonu poklepáním na obrazovku; jedna z novinek, kterou přinesla současná vlajková loď LG G2).

Pozvánka na představení LG G Pro 2 Pozvánka na představení LG G Pro 2

Pokud by se tato zpráva potvrdila, nebylo by rozhodnutí LG nepochopitelné. V průběhu MWC jsou prezentovány desítky novinek a informace G Pro 2 by mezi nimi mohla zaniknout (obzvláště bude-li na MWC představen Samsung Galaxy S5). Deset dnů před veletrhem tak na sebe nový mobil strhne nesporně větší pozornost, než v období, kdy budou stránky všech odborných periodik doslova chrlit jednu novinku za druhou.

Můžeme ale celkem rozumně předpokládat, že 13. února proběhne představení pro Jižní Koreu, v rámci Mobile World Congressu si pak G Pro 2 odbude světovou premiéru.

Soudě dle dosud uniklých materiálů se LG rozhodlo použít i u tohoto zařízení svůj specifický prvek v podobě hardwarových tlačítek pro zapnutí/vypnutí a ovládání zvuku na zadní straně telefonu. S tímto řešením se uživatelé mohli setkat u modelů LG G2 a G Flex. Z dřívějších “informačních průsaků” pak víme, že LG G Pro 2 bude pohánět čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (s největší pravděpodobností modifikace 8974 nebo 8974 – AB – AC s vyšší taktovací frekvencí), který bude k práci moci využívat 3 GB operační paměti. K zobrazování a ovládání poslouží šestipalcový displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, zmínit bychom měli také 13Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu. Asi nepřekvapí, že operačním systémem bude Android 4.4 KitKat s grafickou nadstavbou Optimus. Očekává se, že na pultech prodejen by se LG G Pro 2 mohl objevit v březnu.

Zdroje: Hi-Tech a Times Of India.

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (6)