Tablet značky Hyundai? Ano! Smart Tab H-SP9701G

hyundai_ico

Huyndai je nejen výrobcem automobilů, ale jak jste mohli i díky našemu zpravodajství zjistit, také výrobcem tabletů s Androidem. Ruský server Hi-Tech@mail.ru přinesl včera večer informaci o dalším zajímavém kousku z produkce této značky: Hyundai Smart Tab H-SP9701G.

Prvním zajímavým prvkem je displej s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 1024 x 768 bodů, který s IPS matricí nabídne pozorovací úhly v rozsahu 176 stupňů. Dotyková kapacitní plocha pak zvládne zaznamenávat až deset doteků současně. Poměrně solidně vypadá také hardwarová výbava: srdcem tabletu bude procesor Rockchip RK2918 Cortex-A8 taktovaný na 1,2 GHz, kterému bude pomáhat grafický akcelerátor Vivante GC800 s podporou technologie Open GL ES2.0. K dispozici bude 1 GB operační paměti, pro aplikace a data pak 16 GB interní paměti.

Tablet bude komunikovat se světem nejen skrze Wi-Fi, ale také přes 3G mobilní data s podporou HSDPA. Dostatek energie by měly obstarat dva 4000mAh akumulátory, jež slibují vydržet až šest hodin přehrávání videa.
Zachycování snímků a videa mají na starosti přední a zadní kamera s rozlišením 2 Mpx; samozřejmě nechybí ani reproduktory (2 x 1W) a mikrofon.

Kromě Bluetooth 2.0 jsou připraveny také porty USB a microUSB a slot pro paměťové karty microSD/SDHS (podporuje karty s kapacitou až 32 GB). K USB portu lze připojit libovolné kompatibilní zařízení, včetně externích pevných disků. K multimediálnímu vyžití slouží standardní konektor pro sluchátka s 3,5mm jackem a HDMI konektor pro připojení k televizi.

Cena na Ruském trhu by se měla pohybovat kolem 9 500 ruských rublů, což je v přepočtu asi 5 800 Kč. Zda bude Hyundai Smart Tab H-SP9701G dostupný i u nás, není v těchto okamžicích známo.

Zdroj: Hi-Tech@mail.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)