T-Mobile spustí VoWi-Fi. Pomůže uživatelům v místech slabého pokrytí

T-mobile vowi-fi

T-Mobile, který stále jako jediný operátor od května tohoto roku nabízí kvalitní volání skrze LTE VoLTE, přidal do svého portfolia novou službu s obrovským potenciálem – volání skrze Wi-Fi síť. Bez instalování aplikací třetích stran a s využitím vašeho čísla.

T-Mobile opět ulehčí zákazníkům volání

Služba s názvem VoWi-Fi využívá vaše telefonní číslo, není tedy třeba další aplikace jako u VoIP. Jediným rozdílem je, že se připojujete skrze Wi-Fi a ne mobilní síť T-Mobile, a oproti klasickému hovoru se dočkáte vyšší kvality a odstranění šumu. Technologie dobře poslouží mimo jiné lidem, kteří doma nemají dobré pokrytí pro volání či obecně na místech, kde se sice Wi-Fi vyskytuje, mobilní signál však nikoliv.

t-mobile vowi-fi
T-Mobile spustil službu 2. listopadu pro firemní zákazníky a prozatím ji umí jen Samsung Galaxy S6 Edge, další telefony velkých značek však přibudou brzy spolu s aktualizací firmwaru. Běžní zákazníci se dočkají až v prvním čtvrtletí roku 2016, v té době již bude seznam podporovaných zařízení, doufejme, znatelně bohatší. Za volání zaplatíte stejnou sumu jako za standardní hovory, v případě neomezených tarifů tedy nic.

Zdroj: TZ a TK.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)