Steve Ballmer odejde z čela Microsoftu

Business Leaders Gather In Detroit For The National Business Summit

Sedmapadesátiletý výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer ohlásil svůj odchod z čela společnosti. Jeho odchod se uskuteční po vybrání nového výkonného ředitele, nejpozději však během následujících 12 měsíců. Výběrové řízení bude mít na starosti člen správní rady John Thompson a kromě něho v komisi bude zasedat například i zakladatel společnosti Bill Gates. Steve Ballmer působí ve funkci od roku 2000 a po 13 letech tak dobrovolně odejde do důchodu.

Steve-Ballmer

Velmi zajímavou zprávou je, že akciové trhy na oznámení zareagovaly až devíti procentním nárůstem hodnoty akcií Microsoftu. Podle informací z různých zahraničních serverů investoři po celém světě oslavují. Firma v poslední době čelí velkému tlaku kvůli neschopnosti přizpůsobit se novým trendům a pružně reagovat na probíhající změny. Budou se po odchodu stávajícího ředitele měnit věci k lepšímu? Na to si ještě pár měsíců počkáme.

Pro zajímavost uvádím graf, který popisuje vývoj tržní hodnoty akcií společnosti Microsoft. Počínající pád od nástupu dosavadního ředitele je jasně znatelný.

windows

Steve Ballmer je také proslulý svými tanečky na pódiu při různých akcích. Na jeho veselé poskakování a zprávu o oslavování investorů se můžete podívat v následujícím videu (anglicky).

 

Investors dance as Steve Ballmer exits

Investors dance as Steve Ballmer exits

http://youtu.be/RINizGmhrYo

 

Jaký máte názor na společnost Microsoft? Líbí se vám například jejich tablet Surface?

Zdroj: CNN

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)