Menu

Srovnání modelů Nexus 4 a Galaxy Nexus

Vydání nového modelu řady Nexus si jistě žádný fanoušek Androidu nenechal ujít. Nová vlajková loď platformy Android dostala název Nexus 4 a nabízí nejvýkonnější hardware, co dnes můžeme v telefonu naleznout, a také nejnovější verzi systému Android 4.2. Předchozí model s názvem Galaxy Nexus má však co nabídnout uživateli i dnes, a tak se spousta majitelů těchto přístrojů logicky ptá, zda se nákup nového přístroje vyplatí. Pojďme se podívat, jak jsou na tom tyto modely v přímém srovnání. Podíváme se na kvalitu displeje, rychlost systému, spouštění aplikací a další srovnání.

zdroj: plus.google.com

 

Komentáře

Ondrej.n

Ondrej.n

23.11.2012 14:32

Já jen nechápu tu nažloutlou barvu displaye u lg nexus4…Za sebe zatím o upgradu neuvažuji.

MartinGaleX

MartinGaleX

23.11.2012 15:06

To žluté zabarvení se dost řeší, ale podle všeho to není normální :D Mnozí uživatelé tvrdí, že stačí trochu Nexus4 vytížit, aby začal hřát a pořádně vyschlo lepidlo pod krycím sklem. Na Youtube je spousta videí, kde N4 tento žlutý nádech nemá. Navíc to samozřejmě jde korigovat softwarově. Ale celkově se dá říci, že AMOLED od Samsungu je mnohem lepší (jen má horší podání černé).

Video jsem zhlédl zrychleně, ale že by se recenzent pozastavil na divnou barvou displeje jsem nezaznamenal.

Jan33

Jan33

23.11.2012 15:10

Jediné co se mi na LG Nexus 4 libí, je výše posazené tlačítko hlasitosti. Kolikrát se mi stalo, že jsem si na Samsung Galaxy Nexusu nechtěně ztlumil zvuk jen tím, že jsem jej vzal do ruky. Až budou mít vyměňovací baterku, tak možná, ale do 4-ky za těchto parametrů nepůjdu.

Zasalamel

Zasalamel

23.11.2012 15:21

Mam galaxy nexus a nexus 4 se mi ani vzhledove moc nelibi. Ty leskle zada by me stvali a vubec priplatit si za to ze budu mit teelefon o vterinu rychlejsi se mi nechce…..jen me zarazilo to zapinani…schvalne sem to zkusil presne s nim a telefon se mi zapnul asi o tri vteriny pozdeji nez nexus 4.

Jarda

Jarda

23.11.2012 15:53

MartinGaleX nechtěl si náhodou říct že GN a jejich amoledy že mají horší podání BÍLÉ barvy?? Přece na amoledech černá je prostě černá. A stím nádechem displeje na videu mi to nějak nesedí, přeci jenom LCD panel má lepší svítivost a opravdu bílou a zde to bylo naopak. Tak jestli si s tím spíš neporadila kamera z vyvážením barev.

Mario

Mario

23.11.2012 17:00

Já osobně mám Nexus S a kdybych chtěl upgrade tak zatím si radši koupím Galaxy Nexus, protože:

– LG jako značku nemám moc rád
– nevyměnitelná baterie alá iPhone
– nejsem posedlý tzv. marketingovými parametry (tzv. sice je to čtyřjádro, ale dost by mne zajímalo, jestli systém a aplikace s tím umějí dostatečně pracovat, o čemž pochybuji, neboť ani na PC není multiprocesorová spolupráce zdaleka dokonalá), a navíc já osobně prostě nepotřebuju to nejvýkonnější, i to mé eSko mi stačí, jen by mohlo mít víc paměti, někdy má tendenci všechno poukončovat
– cenová politika, kdy u nás v distribuci bude bezmála dvakrát dražší než v cizině na Play (ano, Google vydělává i na jiném, ale já to prostě LG nežeru – Google to prodává podle mne bez nebo minimální marží (rozhodně ne s prodělkem), tak ať mi LG netvrdí, že za dovoz a marži nutně potřebuje celý dvojnásobek částky)

briza

briza

24.11.2012 22:01

Osobně tuhle generaci s gustem přeskočím a to hned z několika důvodů.
1.Nevyměnitelná baterie – pro mě přes tohle vlak prostě nejede.Valnou část víkendů trávím mimo dosah nabíječky a tak je pro mě pár nahradních baterií samozřejmostí.Ano,jsou tu možnosti i pro telefony s nevýměnnou baterií,nicméně o komfortu se moc mluvit nedá.Externí zdroje připíchlé do konektoru jsou šílenost a varianty vyrobené jako kryt s věstavěnou baterií telefon zbytečně zmohutní. A to vůbec neřeším cenu. Když porovnám náklady na podobné “vychytávky” s tím, že za 10 dolarů seženu balík tří baterií včetně stolní nabíječky, ztrácí to smysl ještě víc.

2.Skleněná záda – majitelé iPhonů by mohli vyprávět o “výhodách” skleněných zázraků.

3.Hardware – tady je to hodně subjektivní. Pokud bych byl hráč, je 4 samozřejmě o kus dál. Nicméně pro mě je telefon takřka výhradně pracovním nástrojem, takže i současný Nexus mi více než plně dostačuje.

4.LG – možná i hlavní důvod proč 4 nevzít. Nevidím důvod, proč cpát peníze firmě, jež by si zasloužila spíše zkrachovat a to konkrétně za svůj “příkladný” přístup k zákazníkům, co se např. podpory týče. Na mobilním trhu snad není firma, která by se mi hnusila víc než právě LG.
Snad už se příště dočkáme Motoroly.

Dejv

Dejv

25.11.2012 14:25

Jediné co zobrazuje toto video je, že je N4 o zlomek sekundy rychlejší než GN při spouštění aplikací. Ačkoli se mi designem líbí víc N4 určitě ti není důvod k výměně. Jo kdyby byl za stejnou cenu u nás jako za čárou. Asi by to měnilo úhel pohledu.

RSS (komentáře k článku)