Menu

Spekulace: Tegra 4 přijde v roce 2013 ve více verzích

Mezi současná nejvýkonnější čtyřjádrová řešení se bezesporu řadí Nvidia Tegra 3, která zaujme především existencí pátého úsporného jádra. Třetí verze Tegry je již nějaký čas k dispozici zákazníkům, najdeme ji například v oblíbeném tabletu Asus Transformer Prime nebo v telefonu HTC One X, jehož začátek prodeje klepe na dveře. Čínský server VR-Zone zveřejnil na svém webu plán vývoje společnosti Nvidia, který představuje nové modely Tegry 4. Ta by se podle těchto nepotvrzených zpráv mohla dočkat více verzí a představení první verze se plánuje na první kvartál 2013.

Zajímavé je, že proti jediné variantě u Tegry 3 by čtvrtá verze mohla vyjít ve více verzích. Nově bychom se mohli dočkat rozlišení čipů na Mainstream a Flagship (střední a nejvýkonnější segment), poslední čip s názvem SP3X by pak narozdíl od zbývajících variant vycházel z architektury ARM Cortex-A9 a obsahoval podporu LTE sítí. Zachován by měl být koncept 4PLUS1 (4 výkonná jádra + jedno úsporné).

Mějme však na paměti, že jsou to nepotvrzené informace a musíme počkat, co nám oficiálně předloží společnost Nvidia.

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

ic

ic

8.4.2012 16:40

Ale to hlavní, tedy výrobní technologii, tu nepíšou, každopádně já už doufám v 22nm, tak snad mě nezklamou.

Taky lol ten rozsypaný čaj… ale ostatně první tablet s Win 8 který M$ ukázali byl taky v nějaké čínštině. Budem si muset zbykat a nažhavit překladače XD

Buchta14@seznam.cz

Buchta14@seznam.cz

8.4.2012 18:20

A neni nahodou SP3X jen Tegra 3 s LTE?

Michal

Michal

8.4.2012 18:57

No super, minimalna podpora pre Tegra3 a uz sa chysta Tegra4. Uz pri Tegra2 vraveli, ze ked pride trojka, bude mat super podporu… kdepak asi soudruzi udelali chybu?

RSS (komentáře k článku)