Spekulace: Tegra 4 přijde v roce 2013 ve více verzích

nvidia_tegra2_android-500×316

Mezi současná nejvýkonnější čtyřjádrová řešení se bezesporu řadí Nvidia Tegra 3, která zaujme především existencí pátého úsporného jádra. Třetí verze Tegry je již nějaký čas k dispozici zákazníkům, najdeme ji například v oblíbeném tabletu Asus Transformer Prime nebo v telefonu HTC One X, jehož začátek prodeje klepe na dveře. Čínský server VR-Zone zveřejnil na svém webu plán vývoje společnosti Nvidia, který představuje nové modely Tegry 4. Ta by se podle těchto nepotvrzených zpráv mohla dočkat více verzí a představení první verze se plánuje na první kvartál 2013.

isthistegra4maybe1212

Zajímavé je, že proti jediné variantě u Tegry 3 by čtvrtá verze mohla vyjít ve více verzích. Nově bychom se mohli dočkat rozlišení čipů na Mainstream a Flagship (střední a nejvýkonnější segment), poslední čip s názvem SP3X by pak narozdíl od zbývajících variant vycházel z architektury ARM Cortex-A9 a obsahoval podporu LTE sítí. Zachován by měl být koncept 4PLUS1 (4 výkonná jádra + jedno úsporné).

Mějme však na paměti, že jsou to nepotvrzené informace a musíme počkat, co nám oficiálně předloží společnost Nvidia.

zdroj: phandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)