Potvrzeno. Tablet od Googlu přijde na konci měsíce

nexus-tablet

O tabletu, za jehož vydáním by stál samotný Google, se spekulovalo velmi dlouho. Počátkem letošního roku už jsme si byli téměř jistí, že Google Nexus tablet bude letos představen, oficiální datum však bylo vysloveno až nyní. Serveru Android Authority se na Computexu podařilo získat informaci přímo od Asusu, že nový tablet bude představen na očekáváné akci Google I/O 27. – 29. června v San Francisku. A proč bychom měli věřit Asusu? Není žádným tajemstvím, že výrobcem tabletu bude právě společnost Asus, která se pyšní velice dobrou spoluprací s Googlem, vlastní vlajkové modely androidích tabletů a nabízí výbornou softwarovou podporu pro své zákazníky (nové Asus TOP modely tabletů si můžete přijít vyzkoušet na Android RoadShow 2012).

asus-memo-630

Spekuluje se, že na konci měsíce by mělo být vyrobeno okolo 600 000 tabletů. A čím by měl tento tablet zaujmout? Největším lákadlem bude bezesporu cena, která by neměla přesáhnout 200 dolarů (cca 4000 Kč). Tablet se zařadí do rodiny sedmipalcových tabletů s rozlišením 1280×800 pixelů a bude poháněn velmi výkonným čtyřjádrovým čipem Nvidia Tegra 3. To jsou parametry, které za 4000 Kč vypadjí skutečně skvěle.

Uvažujete o tomto přístroji za tak lákavou cenu?

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)