TOPlist

HTC M7, nový král od HTC. Jaký asi bude?

Will-The-HTC-M7-Leave-Wood-With-The-MWC

Tchajwanský výrobce se již podruhé na začátku nového roku pokusí sesadit z trůnu dosavadního krále nejvyššího segmentu, společnost Samsung. Čeká nás totiž představení zbrusu nové vlajkové lodi s označením M7, kterou se daří HTC držet až nezvykle dobře pod pokličkou, a necelý měsíc před vydáním nevíme zdaleka vše. Nějaké střípky z androidí skládačky se nám ale přeci jen na internetu sešly, a tak si je pojďme dát dohromady a udělat si obrázek, jak by mohla nová „emsedmička“ vypadat.

Bude takhle M7 vypadat?

Podobu nového zařízení, které si pro nás výrobce chystá, se většinou dozvíme znatelně dříve před oficiálním představením. Internet se nějaký ten měsíc před tímto datem začne hemžit fotografiemi a rendery (snímky vytvořené na počítači) výsledné podoby a málo kdy se stane, že by se nějaká verze nestala tou skutečnou. Většina čtenářů je již háklivá na spojení „na internet unikly“ a podobné, nemůžeme se ale divit – v dnešním světě je skutečný únik pouze výjimečný a většina podobných materiálů je vypouštěna na internet zcela záměrně, aby se o chystaných zařízeních mluvilo ještě před samotným představením. V případě nového TOP modelu od HTC se příliš snímků podoby neobjevilo. První vlaštovkou byl koncept, který přinesl server Unwired View. Ten již od pohledu příliš důvěry nevzbudil, což ovšem neznamenalo, že by takto nová vlajková loď nemohla vypadat nebo se tomuto konceptu alespoň podobat. I proto se zpráva  tradičně rozšířila do celého světa.

htc-m7-render

Netrvalo dlouho a internetem prolétly další vyrenderované snímky modelu M7, které nás již dokážou přesvědčit, že se jedná o finální podobu zařízení. Ba co víc, podíváme-li se na tento koncept z dálky, zdá se, že se HTC vrací ke starým kořenům a přístroj je podobný legendě – modelu HTC HD2. I přesto se zatím nedá říci, zda se můžeme na tuto podobu těšit na pultech. Snímek přinesl server HTC source.

htc-m7-watermark2

Že by se mohlo skutečně jednat o HTC M7, napovídají další snímky, na kterých poprvé spatřujeme reálný přístroj a ne jen uměle vytvořený telefon z dílen grafika.

htc-m7-leak-2

Specifikace zatím pouze tušíme

V tuto chvíli by nejspíše žádný redaktor ruku do ohně za představené specifikace modelu HTC M7 nedal, protože dokud nejsou potvrzeny přímo od HTC, nemusejí být zdaleka správné. Od začátku se dokonce spekulovalo, že by měla být „emsedmička“ prvním přístrojem, který bude disponovat procesorem Nvidia Tegra 4. To už nyní neplatí a v nejnovějších článcích se dočtete, že bude nová vlajková loď poháněna řešením od společnosti Qualcomm, skvělým čtyřjádrovým procesorem Snapdragon S4 Pro, který by měl tepat na frekvenci 1,7 GHz. Skvělý výkon podpoří také 2GB paměť RAM, data budeme ukládat na 32GB interní paměť a potěší také přítomnost 13MPx fotoaparátu. A jaké jsou další předpokládané specifikace?

  • 4,7″ FullHD displej
  • čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro s taktem 1,7 GHz
  • 2 GB RAM
  • 32GB vnitřní paměť
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  • 13MPx fotoaparát, 2MPx přední kamera
  • Beats Audio
  • 2300mAh baterie
  • Android 4.2 Jelly Bean s nadstavbou Sense 5.0

Uvidíme, zda se zde IT věštci trefili, nebo zda byli úplně mimo mísu.

qualcomm-snapdragon-2012

Displej se skvělou jemností, kterou oči úplně neocení

Ačkoliv představila spousta výrobců své vlajkové modely s displejem alespoň 5 palců a stejnou strategii nejspíše zvolí i společnost Samsung se svou novou vlajkovou lodí Galaxy IV, HTC M7 se do party pětipalcových obrů nezařadí. Podle všeho by si měl totiž displej zachovat stejnou velikost, jakou nyní nalezneme v současném TOP modelu, HTC One X(+), tedy 4,7 palce. To je stále poměrně velký displej, díky čemuž naroste i samotná velikost telefonu a jistě se neubráníte poznámek od majitelů iPhonů (či jiných uživatelů se stejně malým displejem), že nosíte v kapse ping pongovou pálku. Stále však můžete ukázat prstem na uživatele Galaxy Notů, kterých kolem nás stále přibývá. Pozadu přístroj nezůstane s rozlišením, které se bude pyšnit nálepkou Full HD (1920 x 1080 pixelů). To ve výsledku znamená, že bude displej obdařen jemností 468 ppi, což je nejvyšší hodnota na trhu. I tím by mohl tento model zlákat některé zákazníky. Co na to oči? Už při HD rozlišení je ostrost a kvalita podání displeje výborná, s Full HD rozlišením bude logicky ještě o něco vytříbenější, lidský zrak však tuto snahu tolik neocení – naše kukadla nejsou tak citlivá a rozdíl v jemnosti již nebude tak znát. I přes menší úhlopříčku musí HTC logicky po Full HD rozlišení sáhnout, protože by jinak bylo papírově pozadu za svými hlavními soupeři a to nesmí tchajwanští kavalíři dopustit.

O technologii displeje se mlčí. Přesto můžeme odhadovat, že bude chtít HTC navázat na svou technologii Super LCD, jejíž druhá generace v modelu One X(+) hravě konkurovala doposud nejlepším displejům s technologií Super AMOLED. Navíc Super LCD 3 již HTC umístilo do modelu HTC J Butterfly, který má rovněž Full HD rozlišení.

displaysfinal

Sense 5 – opět upravený Android

I když mají všichni výrobci možnost do svých přístrojů vměstnat čistou verzi systému Android, většina z nich si systém upraví podle svého. Někteří udělají jen pár drobných změn a přidají užitečné aplikace (tedy podle nich), jiní se do úprav systému pustí po hlavě a změny jsou radikální. To je případ tchajwanské společnosti, která jde nejspíše ze všech výrobců nejdále, a změny v systému jsou nepřehlédnutelné. Troufáme si tvrdit, že 90 % geeků dá přednost čisté verzi systému Android, u běžných spotřebitelů je situace značně odlišná. Účelem grafických nadstaveb je totiž hezčí vzhled, více efektů a také spousta usnadnění – vylepšení notifikační lišty, zamykací obrazovky, domácí obrazovky, přidání šikovných Widgetů a aplikací. A to, co si budeme povídat, obyčejní uživatelé ocení. HTC se tedy své nadstavby Sense jen tak nevzdá a vlajková loď ponese na palubě její pátou generaci. O té se logicky příliš neví, některé snímky se však na internetu objevily.

More-HTC-Sense-5-Screenshots-Emerge-Online-2

HTC_Sense_5_Leaked_Keyboard-393x7001

nexusae0_wm_Screenshot_2013-01-21-10-31-26

htc-sense-5-keyboard-630x230

O verzi Sense máme jasno, verzí Androidu si jisti nejsme. HTC by mělo a jistě by si každý přál, aby přišel Android ve verzi 4.2. Je ovšem otázkou, zda to není příliš brzy a jestli tchajwanský výrobce stihne nejnovější verzi systému pro svou vlajkovou loď připravit. Nechme se překvapit.

Poučí se HTC z chyb u minulého TOP modelu?

Nejprve si shrňme, které aspekty byly nejvíce vyčítány z řad zákazníků u předchozího modelu. Tím byl One X a papírově si vůbec nevedl špatně – 4,7palcový HD displej, čtyřjádrový procesor Tegra 3, výborný fotoaparát a skvělé dílenské zpracování. HTC si však na sebe upletlo bič v podobě třech zásadních nedostatků – absence slotu pro MicroSD karty, která neumožnila rozšířit 32GB paměť či snadněji sdílet data mezi zařízeními, nemožnost výměny baterie, která má kapacitu pouze 1800 mAh a spolu v kombinaci s velkým displejem a žravou Tegrou připravila i třetí zásadní nedostatek – malou výdrž na jedno nabití.

Bohužel se ani nyní nemluví o tom, že by měl nový model disponovat slotem pro MicroSD karty. Jistě, tento údaj nebývá většinou příliš sledován, když se podaří získat nějaké info o nadcházejícím modelu, u vlajkové lodi HTC by se však hodilo vědět, jak to bude. Obavy jsou na místě, slot pro paměťovou kartu se klidně objevit nemusí a HTC za to většina nepochválí.

Unibody konstrukce se HTC poměrně vyplatila, neboť bylo One X skutečně skvěle zpracováno a konstrukce nedávala šanci ani žádným nepříjemným zvukům při větším namáhání. Domníváme se, že ke stejnému konceptu přistoupí HTC i nyní. To nemusí být na škodu, protože baterie by měla mít kapacitu o 300 mAh vyšší než One X, stejně tak Snapdragon S4 Pro by nemusel být tak žravý jako Tegra 3, zařízení by mělo při životě vydržet déle než One X a zařadilo by se mezi „skvělou“ výdrž alespoň jednoho dne při plném používání.

Představí HTC svůj model již na MWC 2013 v Barceloně?

Předchozí řada One byla představena loňský rok na akci Mobile World Congress 2013, která se konala v Barceloně. Na této obrovské akci se sešla spousta výrobců a představila své novinky pro nadcházející rok. Veletrh se znovu blíží, dočkáme se již 25. února. Vzhledem k tomu, že předchozí TOP model, přístroj HTC One X, byl představen také na MWC a těsně před touto akcí vyplývá na povrch více a více informací o novém přístroji, domníváme se, že HTC M7 bude skutečně představen již na MWC za měsíc v Barceloně. Trochu nás straší fakt, že informací není tolik, kolik bychom očekávali od velmi očekávaného zařízení, které má již za měsíc vyjít oficiálně před zraky všech fanoušků. Vypadá to ale, že se prostě HTC povedlo dobře držet věci pod pokličkou a vypustit jen to, co bylo nezbytné.

mwc_logo

Těšíte se na nový model od HTC? Jaký podle vás bude model M7?

zdroj: unwiredview.com, htcsource.comphandroid.com, androidauthority.comandroidandme.comandroidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)