Menu

Android RoadShow 2012 České Budějovice – shrnutí

Naše třetí androidí zastávka, která se tentokrát uskutečnila v Českých Budějovicích, je již za námi. My se podíváme, jak to v sobotu 25. srpna v konferenčním centru ArtIGY, probíhalo. V Českých budějovicích jste si mohli zalétat s kvadrokoptérou Ar.Drone 2, zajezdit si s kuličkou Sphero (určenou pro kočky nebo malé děti), poslechnout si zajímavé přednášky, pokecat s naší redakcí, vyfotit se s Androidem Andrů a zůčastnit se soutěže o Samsung Galaxy S II.

Ještě připomínáme, že další Android RoadShow 2012 se bude konat již 22.9 v Ostravě. Více informací na www.androidroadshow.cz (na každou registraci je potřeba jiný email).

Hashtag akce pro všechny sociální sítě (Google+, Twitter, …) je #androidroadshow

Místo konání Android RoadShow 2012

Přestože České Budějovice nejsou velké tak jako Praha nebo Brno, sešlo se v konferenčním centru ArtIGY mnoho Androidích fanoušků, kteří přímo hltali přednášky společně s přednášejícími :). Kolem deváté hodiny pomalu začali přicházet první návštěvníci a náš maskot Andrů měl problémy s pohybem a bohužel občas do někoho strčil, což ale lidé brali s humorem a Andrůovi nabízeli, ať se s nimi vyfotí. Akce se tedy odehrávala ve dvou místnostech – v konferenčním sále a ve společenskékm sále (tzv. foyer), kde jste si mohli osahat telefony od společností Samsung a HTC, popovídat si s pány ze společnosti nVidia, zalétat si s Ar.Dronem 2, zajezdit si s kuličkou Sphero a nakonec si zahrát zajímavou NFC hru od vyvojářů ze společnosti Mautilius.

Android RoadShow 2012

Android RoadShow 2012

Co bylo k vidění?

V konferenčním centru ArtIGY jsme my, redakce SvětAndroida.cz spolu s lidmi ze Samsungu, HTC, nVidie a Mautilia, připravili řadu zajímavých androidích zařízení k osahání a vyzkoušení. Jako první jste si na Android RoadShow 2012 v Českých Budějovicích mohli osahat tablet Samsung Galaxy Note 10.1, Nexus Q, multimediální kouli od společnosti Google. Dále jste si mohli zahrát zabavnou hru u stánku společnosti Mautilius s názvem NFC bitva na Červím vršku a u společnosti nVidia hru od studia MADFINGER Games – DEAD TRIGGER. V našem koutku jste měli možnost zajezdit si s nezbednou koulí Sphero a zalétat s kvadrokoptérou Ar. Drone 2, který nás v den akce několikrát pěkně vypekl. Také jste si mohli pokecat s našimi redaktory – Janem Dolejšem, který se staral o Sphero, Ar. Drona 2 a Nexus Q, Štěpánem Vítečkem, který se s vámi fotografoval v kostýmu Androida a staral se o pobavení, Petrem Michalem, který Vás ochotně registroval a s manažerem projektu Petrem Mišákem, který celou akcí provázel.

Android RoadShow 2012

Samsung

Samsung, hlavní partner Budějovické Android RoadShow, si pro své fanoušky připravil opravdovou lahůdku v podobě tabletu Samsung Galaxy Note 10.1, který byl poprvé v České republice dostupný pro veřejnost a Samsung Note studia s karikaturistou.

Vše, co na akci bylo k vidění:

 • Galaxy Note 10.1
 • Galaxy S III
 • Galaxy S II
 • Galaxy Note
 • Galaxy Tab 2

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

HTC

Tchajwanský výrobce nám přivezl telefony z vlajkové řady One (X, S, V), Beats Audio sluchátka společně se smartphonem Sensation XL a nový Desire C.

Vše, co na akci bylo k vidění:

 • One X
 • One S
 • One V
 • Desire C
 • Sensation XL
 • Beats Audio sluchátka

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

nVidia

Významný partner naší Android RoadShow, nVidia, si pro nás připravila prezentaci svého výkonného čipu Tegra 3 a grafického akcelerátoru GeForce. U stánku jste si mohli výkon Tegry vyzkoušet a dostat odpovědi na své otázky od znalce Igora Staňka.

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Mautilius

Odborníci ze společnosti Mautilius si pro nás přichystali NFC hru a přednášku Petra Mazance s názvem “Jak využít NFC a proč je cool”.

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Přednášky a prezentace

Nejnovější Android technologie doplňovaly přednášky, na kterých se mohl každý dozvědět spoustu nových užitečných informací o systému Android, aplikacích, programování a androidích přístrojích. Přednášková místnost byla skoro bez volných židlí. Nechybělo zde ani vyhlášení soutěže o bývalou vlajkovou loď Samsung Galaxy S II. Vítězi gratulujeme!

 • Zahájení Android RoadShow Brno (Petr Mišák)
 • Samsung
 • Tipy, jak naplno využít svůj chytrý telefon (Petr Nálevka)
 • Jak využít NFC a proč je cool (Petr Mazanec)
 • Proč Android s Tegrou 3 a co všechno dovede (Igor Staněk)
 • Tipy na aplikace (Petr Mišák)
 • Závěrečné vyhodnocení soutěží a hlasování (Petr Mišák + Samsung)

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Android RoadShow 2012 Android RoadShow 2012

Kde se sejdeme příště?

Dalším místem, kam naše redakce spolu s androidí armádou zavítá, je Ostrava, kde se uvidíme již 22. září. Kapacita míst na sezení je u každé Android RoadShow omezena, proto neváhejte a registrujte se co nejdříve. Registrace je úplně zdarma (na každou registraci je potřeba jiný email!).

Oficiální stránky Android RoadShow 2012

Další informace a možnost registrace naleznete na oficiálním webu Android RoadShow 2012. Můžete zde sledovat novinky nebo třeba aktuální počet registrovaných účastníků, který již překročil hodnotu 2300.


 

Partneři

 

Nezapomeňte dát vědět o naší akci také svým přátelům. Sdílejte odkaz na sociálních sítích a zmobilizujte ve svém okolí každého, kdo se zajímá o mobilní telefony. Zúčastníte se příští Android RoadShow 2012 v Ostravě? Líbila se Vám ta českobudějovická?

Další fotky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Raider

Raider

15.9.2012 10:17

Chtěl bych se zeptat…Registroval jsem se na Show v Ostravě…Mam si vytisknout email který mi po té přišel?…A už se zná místo konání v OV?

mrkef1

mrkef1

15.9.2012 10:29

Mate tam chybu v odstavci Kde s sejdeme priste ze to bude 29.zari – nekoho by mohlo zmast.

Vojta

Vojta

15.9.2012 10:40

Me by taky zajimalo, jestli je to teda 22.9. nebo 29.9. A kde presne akce bude. Dekuji.

Vstepik

Štěpán Víteček 0

15.9.2012 12:39

TO mrkef1 a Vojta: Opraveno ;-) Akce se koná 22.9 v Ostravě.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

16.9.2012 12:56

Raider:
Registrační email s QR kódem, stačí vytisknout, nebo ukázat na telefonu. Ano místo se už ví a dneska bude na oficiálním webu akce http://www.androidroadshow.cz

Čtvrtá Android RoadShow 2012 se bude konat 22.9 v Ostravě a poslední letošní zastávka bude 27.10 v Plzni (krýgl na pivo sebou :))

Těšíme se na Vás!

Aleš

Aleš

16.9.2012 16:51

Petr Mišák:
Sice mi přišel mail s aktivačním odkazem, po aktivaci mi přišel mail, který končí: [table “” not found /]
Žádný QR kód jsem doposud nedostal. Tak jsem z toho jemně zmaten.

Lukáš Stankovič

Lukáš Stankovič

16.9.2012 20:24

Petr Mišák: Taky mi žádný QR kód nepřišel ale jen [table “” not found /]. Myslel jsem, že mám něco špatně nastavené v Outlooku, ale jak vidím nejsem sám :-(

Jirka

Jirka

17.9.2012 8:32

Bohužel jsem na tom stejne… po aktivaci přišel email bez qr kodu zakončený [table “” not found /] :(

Raider

Raider

17.9.2012 9:35

Já se přidávám, přišel mi potvrzovací email, ale bohužel bez QR kódu…

Vojta

Vojta

17.9.2012 9:57

Mám stejný problém. :( Doufám, že to organizátoři nějak opraví, aby pak nebyl nějaký problém při příchodu…

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

17.9.2012 15:28

Všechny informace už najdete na http://www.androidroadshow.cz/.
Omlouváme se, že jsme Vás tak dlouho napínali.

Ondra

Ondra

18.9.2012 7:12

Zdarec pánové névím jak vám, ale co se týče QR kódu tak mi přišel v mejlu korektně jen byl problém, že se jednalo o obrázek tak jsem si musel zvolit zobrazení obrázku;-)

RSS (komentáře k článku)