Není žádným tajemstvím, že slabinami dnešních zařízení jsou baterie a relativně vysoká spotřeba jednotlivých součástek, díky kterým většinou nabíječku tasíme každý den. Místo toho, aby se výrobci dali dohromady a vymysleli způsob, jak docílit výdrže několika dní, stále nás zasypávají novými a výkonnějšími přístroji, kterým přibývá počet jader a výkon, výdrž však spíše klesá. Příchod čtyřjádrových monster tak logicky přináší obavy, že zařízení s těmito čipy přestanou mít právo nosit označení „mobilní přístroj“, neboť budeme muset stále myslet na to, kdy se dostaneme k přísunu energie.
Na začátku letošního roku přinesl veletrh mobilní techniky v Barceloně spoustu zajímavých novinek, mezi které bezesporu patří vlajkový model od společnosti HTC – One X se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3. Společnost Nvidia, která stojí za vznikem tohoto čipu, prezentovala novou architekturu 4PLUS1. Ta vyniká především existencí pátého úsporného jádra, které by mělo být schopno obstarat potřeby telefonu u nenáročných aplikací. Koncept působí na papíře opravdu dobře, jeho přínos však ukáží až praktické testy. Server androidcommunity.com odhalil své první výsledky výdrže při testování tohoto přístroje. A jak si One X s Tegrou 3 vedl?
Zatímco levá část obrázku demonstruje velmi lichotivou spotřebu 15 % baterie za 8 hodin, vpravo vidíme vyčerpání baterie za necelých 13 hodin. Z výsledků vyplývá, že budeme-li telefon používat na běžnou práci (sms, emaily, telefonování), odmění nás velmi dobrou výdrží, která se hravě přehoupne přes jeden den. Budeme-li však ze zařízení ždímat maximum a využívat všechna 4 výkonná jádra, baterku se nám podaří vyčerpat za půl dne. I tak jsou to ale poměrně dobré výsledky s přihlédnutím k faktu, že se jedná o jedno z nejvýkonnějších mobilních zařízení na trhu.
zdroj: androidcommunity.com
Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi
Komentáře (15)
Přidat komentář