Soud rozhodl. Samsung zaplatí Applu dalších 290 miliónů dolarů za porušení patentů

GTY_supreme_court_cases_jef_131003_16x9_992

S největší pravděpodobností víte, že v loňském roce soud rozhodl o povinnosti společnosti Samsung zaplatit za porušení hned několika patentů Applu více než miliardu dolarů. Později byla však tato částka snížena na “jen” 599 miliónů. Bohužel pro Samsung však další soud rozhodl o odškodném dalších přesně 290 456 793 dolarů. A to navíc právníci společnosti ze Silicon Valley požadovali miliónů 380. Celkově se tedy částka, kterou korejský výrobce Applu za porušení patentů zaplatí, vyšplhala na úctyhodných 890 miliónů.

  apple-samsung-california-copyright.si

Saozřejmě mají obhájci Samsungu možnost se odvolat, což také jistě udělají. Nejedná se tedy o finální rozhodnutí. Momentálně se však pro Samsung situace nevyvíjí vůbec dobře. Níže si můžete přečíst vyjádření obou stran.

Apple:

Pro Apple byl tento případ vždy o něčem více, než patentech a penězích. Bylo to o inovacích a tvrdé práci, která jde do vyvíjení produktů, které lidé milují. Protože je nemožné dát na tyto hodnoty štítek s cenou, jsme rádi, že dnes soud ukázal Samsungu, že kopírování s sebou nese náklady.

Samsung:

Jsme dnešním rozhodnutím zklamáni. Rozhodnutím, které je z velké části založeno na patentu, který US Patent and Trademark Office nedávno shledala neplatným. Zatímco případ posuneme k odvolacímu soudu, budeme pokračovat v inovaci průkopnických technologií a výborných produktů, které miluje množství zákazníků po celém světě.

 

Zdroj: GSMArena

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)