Smartphone Honor 6A: Testujeme kovového sympaťáka (první pohled)

smartphone honor 6a

Honor nepochybně patří mezi oblíbené značky na českém trhu, o což se ale postaraly hlavně vlajkové modely. Do redakce nám nyní dorazil telefon z opačného konce portfolia – smartphone Honor 6A. Pojďme si jej krátce představit v prvním pohledu.

Smartphone Honor 6A: Kovové tělo a osmijádro

Společnost Honor není jen o prémiovějších modelech jako třeba Honor 9. Má i levné telefony jako Honor 6A. Novinka cílí mezi smartphony nižší střední třídy, čemuž odpovídá například kovové tělo, osmijádrový procesor, HD displej a cenovka pod 5 tisíc korun. Trochu jsme čekali, že telefon dostane i čtečku otisků prstů. Na tu se ale v případě testované verze bohužel nedostalo, v Číně se stejný přístroj prodává se čtečkou otisků. Rozumný hardware podporuje i 2GB RAM paměť, 16GB vnitřní úložiště a 13MPx fotoaparát. Baterie dostala kapacitu 3020 mAh.

Honor 6A

Honor 6A

1.0
  • Displej 5.0, 720 x 1280 pixelů, IPS LCD, 294 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 430, Octa-core
  • RAM 2GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3020 mAh
  • Cena od 2 540 Kč

Na první pohled se jedná o sympatický smartphone, který navíc nabídne i kompaktní rozměry. V tomto cenovém segmentu jsme již na kovový materiál zvyklí, stále to ovšem není pravidlem. Konstrukce je zpracována kvalitně, o čemž svědčí i fakt, že nám telefon hned na úvod testování naší vinou spadl z výšky na tvrdou zem a kromě pár škrábanců se nic nestalo. Oceňujeme také Android 7.0 s vlastní nadstavbou EMUI 5.1, která je společná pro přístroje Huawei i Honor. Prostředí je hned zpočátku poměrně rychlé, závěry si však necháme až na samotnou recenzi.

Honor 6A – první pohled

Honor 6A - první pohled

Telefon se začíná prodávat u vybraných prodejců již dnes 1. srpna, a to za doporučenou maloobchodní cenu 4 290 Kč.

Zaujal vás smartphone Honor 6A? Máme se v recenzi na něco zaměřit?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Honor.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)